Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

izwa

Inny mechanizm do koperty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 
Pokrótce przedstawię w czym mam problem... Mianowicie zacząłem zabawę z zegarkami od strony technicznej.  Mam kopertę po zegarku Invicta 9554 i zastanawiam się czy jestem w stanie dobrać do niego inny mechanizm niż był docelowo (Miyota 0S20 rozmiar 30,8mm, wys.: 5,1mm) np. eta, seiko (automatyczne)? Jeśli nie to czy mogę kupić adaptery plastikowe które dopasują inny mechanizm?
pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zegarmistrz dałby radę spasować inny mechanizm. Ostatnio zakupiłem wostoka, w którym mechanizm z tarczą się ruszał przy dotknięciu koronki, zaniosłem do zegarmistrza i dopasował odpowiedni ring za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szukam, oglądam i wywnioskowałem, że mechanizmy są robione ze stałymi wymiarami co 1/4''' (nie wiem co to nawet za jednostka, bo raczej nie cal). WIęc zapytam inaczej.. Czy znacie jakieś mechanizmy automatyczne o rozmiarze 3-1/2''' albo większe które można kupić w detalu?

Np. takie coś: ETA A07.231 Valgranges :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi się wydaje, że wysokość mechanizmu i punkt mocowania koronki też będzie miał olbrzymie znaczenie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się właśnie zastanawiałem jak to jest z tą koronką przy tych samych wysokościach. Ale rozmyślam nad zrobieniem koperty w którą zapakuję dowolnie wybrany mechanizm. Niemniej wracam do pytania o sklepy gdzie można takie mechanizmy dostać, o ile w ogóle je sprzedają. Gdzieś wyczytałem, że ten ETA A07.231 Valgranges jest zarezerwowany wyłącznie dla Longines i Certina?  :huh: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się znam pewnie mniej niż Ty, ale koperty projektowane są pod konkretne mechanizmy. Nawet przy pasówkach kopertę dorabia się pod mechanizm. Odwrotnie pewnie zaczynają się schody i sztukowanie a mechanizm powinien pochodzić z tej samej bajki.

Siedząc w japończykach, są strony, które sprzedają całe nowe mechanizmy jako serwisowe. Uwaga ceny takiego mechanizmu potrafią być zabójcze (60%) i często opłaca się kupić cały nowy zegarek na dawcę lub w ogóle kupić nowy zegarek, niż go naprawiać.

 

Chyba za mało napisałeś co chcesz uzyskać, żeby nie okazało się, że cała zabawa nie ma sensu. Nazwa Invicta już może na to wskazywać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najłatwiej jest zrobić jak pisałem powyżej, tzn. kupić mechanizm i dorobić kopertę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chcę zrobić własny zegarek: gotowy mechanizm, resztę mogę rzeźbić (nie dokładnie sam, ale rysunek koperty jaka mi pasuje zrobię i dam na CNC). Jest dużo zegarków, które mi się podobają, ale nie ma żadnego w którym coś by mi nie przeszkadzało. Więc pomyślałem, że sam mogę jakiś zrobić. Raz, że będę miał taki zegarek jaki sam zaprojektuje, a dwa, że nauczę się trochę więcej niż wiem teraz na temat zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  tak poza tematem to co z Invicta jest nie tak? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej może i tak, czy taniej ? (polskie koperty do pasówek kosztują kilka stów, niektórzy targają chińskie pod konkretny mechanizm)

inna koperta i inny mechanizm to spore komplikacje i koszty od której strony byś nie zaczął.

poczekaj na specjalistów tej dziedzinie, którzy podpowiedzą jak dobierać mechanizmy z tej samej bajki - czyli tabeli porównawcze z wymiarami.

Posiadając taką wiedzę z pomocą Zegarmistrza da się coś złożyć w całość.

Są osoby/a na tym forum, które samemu zrobiły sobie zegarek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz Invictę, ale idzie mechaniczne sprowadzić za 300/500/700 zł

Czyli taka koperta w tym zegarku po rozebraniu będzie warta tyle co chińska do rosyjskiej pasówki - jakieś 100zł

Co dalej ? co da wsadzenie innego mechanizmu ?

Jeżeli cenisz sobie indywidualność, masz do niej sentyment, chcesz zrobić sztukę dla sztuki - warto.

Z ekonomicznego punktu widzenia w twojej wizji, której jeszcze nie przedstawiłeś sensu nie widzę.

I coś mocno mi się wydaje, że będzie ciężko znaleźć mechanizm mechaniczny o tej samej grubości, którą zajmował kwarcowy. (może coś z ruskich zegarków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę, poszukam taką osobę i zapytam :) 

Być może masz rację, że gra nie warta wysiłku, ale jak się nie dowiem, to nie da mi to spokoju.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło rety, teraz doczytałem, i sprawdziłem co to za Invicta

Kwarcowa z Chrono za 99$, krótko mówiąc Zapomnij - nie było tematu.

Stare Seiko, Rusek z automatycznym chrono to wydatek prawie tys. zł

Wkomponowanie tego w tą kopertę, raczej nie trzeba być zegarmistrzem, żeby orzec, że takich cudów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Trochę ponad miesiąc temu wpakowałem do nierdzewnej koperty po kwarcu manualnego mechanika z subsekundą. Okazało się, że było nawet ociupinkę więcej luzu pod dekielkiem ponieważ mechanizm miał raptem 3mm grubości.

Jest z tym sporo gimnastyki ale, niektóre problemy da się rozwiązać. Ot choćby zbyt duża odległość pomiędzy płytą mechanizmu od strony cyferblatu a osią wałka naciągu względem wymiarów koperty. Można dać nieco wypukłą na krawędzi tarczę.

Jeno jest pewne. Bez dokładnych pomiarów i rysunków nie ma się co do tego brać. Widać różnice a dokładniej  braki spasowania poniżej 0.2mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość zdzichu
      Przez Gość zdzichu
      Cześć
      Z pewnością jak zbieracie vintage to też macie swój ulubiony mechanizm. Ja pokochałem automaty felsy 
      Głównie za ich konstrukcję i to jakiej wysokiej jakości są


    • Przez bordakm
      Kupię mechanizm Felsa 400 w szczególności poszukuję koła zapadkowego i koła sekundowego





    • Przez jozek88
      Witam. Zakupiłem zegarek Epos Verso 1, z racji , że to.kij pierwszy automat(na pewno nie ostatni 🙂 ) mam kilka pytań, których z racji braku czasu i pospiechu nie zadałem w salonie. Jak dbać o taki zegarek? Co ile czasu powinien być oddany na serwis(jakies przepatrzenie mechanizmu itp.) Zegarek bede nosił sporadycznie, kilka-klikanascie razy do roku,  czy powinien być mimo to regularnie nakrecany czy w okresie nieużytkowania nie pracowac? Wgl ile takie zegarki się nakreca? Do zdecydowanego oporu czy już przy cięższym kreceniem koronki to jest max? Sory za podstawowe pytania ale z racji, że to.moj pierwszy taki zegarek jestem zielony w temacie. Pozdrawiam
    • Przez tomo_s
      Witam,
       
      Mechanizm w moim tissocie t033410a po paru latach przestał pracować, wymiana baterii nie pomaga. 
      Wyczytałem na forum, że mechanizm ETA 805.112 nie jest delikatnie mówiąc udany.
       
      W tamtym temacie znalazłem dwa mechanizmy, które mogłyby go zastąpić: ETA F06.111 i ETA 955.112 
       
      Zastanawiam się czy jakiś mechanizm miyoty nie nadawałby sie na zamiennika dla Ety? Prosze o poradę.
      Czy ktoś może polecić jakiegos zegarmistrza z Krakowa, który wymieniłby mechanizm na inny?
       
      Pozdrawiam
       
    • Przez JWChrono
      Witam, czy ktoś z Was wie co to za mechanizm i co oznaczają znaki na deklu?
       


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.