Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czerralf

Wahadla Governor Junghans

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy przyjaciele. Nurtuje mnie pewne pytanie?. Czy ktos z was moze udzielic mi informacji od jakiego oraz do jakiego numeru seryjnego stosowano te wahadla w zegarach rocznych Junghans. Pozdrawiam R.post-38332-0-10117800-1405460124_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zrobiono  takich  okolo  12,000 pomiedzy 1907 a 1914. Seria  zaczela  sie  od numeru    21001 pomijajac  pewnie  z  jeden  prototyp albo  i  wiecej   a  najwyzszy numer  seryjny   opisany  przez  JH to 32813.Skrzynka  mahon  i  reszte  juz  znasz  bo  byly  na forum.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dziekuje Janek. Czyli ten mechanizm mogl stanowic calosc z tym wahadlem?. Pozdrawiam R.

 

post-38332-0-43400400-1405489526_thumb.jpg

post-38332-0-20642400-1405489547_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rodzajach wahadeł też już było, poszukaj :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja  nie  mam wiedzy  o,tych  ale  numerami pasuje  ,byly  dwa rodzaje  plyt musisz  sprawdzic  czy  ten rodzaj  wystepuje  w katalogu  albo  w  tej  biblii trzeba zobaczyc  Plate 1623  ,1625.,Sprawdz 1911 i 1910 Junghans Katalog,podobno  tylko  w  tych  wystepowaly.
,


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój czeka w kolejce do spa

Wahadlo powinno mieć srebne kule i pasek-rozmawiałem kiedyś ze zlotnikiem o posrebrzeniu tych elementow,powiedział ze może to zrobić za 200 zl-może warto zapytać.

Pozdrawiam

post-70514-0-50142800-1405505724_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje sie wam ze wahadlo ktore ja posiadam jest inne?

 

post-38332-0-63541100-1405508806_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje jest trochę inne-ale to musz wyjasnic znawcy tematu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje jest trochę inne-ale to musz wyjasnic znawcy tematu :D

Dlatego zastanawiam sie(czy to nie jest czyjas fantazja). Znawca poszukiwany :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt. W 2 dotąd pokazywanych typach (czyli i w tym ze skalą) pręty z kulkami opierają się na widełkach, nie ma połączeń zawiasowych (czy jak je zwać). I na gwincie poruszają się tutaj nie widełki, tylko mocowanie prętów. Czyli przy regulacji "kręcisz 'wszystkim" (?). Sam dysk też jest inny, nie ma wyprofilowań. Jak na przeróbkę chyba trochę tego za dużo. Prototyp, albo całe wahadło wykonane na "wzór", na podstawie niewyraźnych rysunków, zawodnej pamięci itp. A masz do tego mechanizm, a jeżeli tak, to z jakim numerem ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt. W 2 dotąd pokazywanych typach (czyli i w tym ze skalą) pręty z kulkami opierają się na widełkach, nie ma połączeń zawiasowych (czy jak je zwać). I na gwincie poruszają się tutaj nie widełki, tylko mocowanie prętów. Czyli przy regulacji "kręcisz 'wszystkim" (?). Sam dysk też jest inny, nie ma wyprofilowań. Jak na przeróbkę chyba trochę tego za dużo. Prototyp, albo całe wahadło wykonane na "wzór", na podstawie niewyraźnych rysunków, zawodnej pamięci itp. A masz do tego mechanizm, a jeżeli tak, to z jakim numerem ?

 

 

Przy regulacji ne krece wszystkim, tylko gornym pokretlem.

 

post-38332-0-43657800-1405521093.jpg

 

Posiadam caly zegar- z tym wyjatkiem ze podstawa jest nieoryginalna. Numer seryjny to 32055. Kupilem dosc atrakcyjnie- o podstawie bylem poinformowany przed zakupem. Moje watpliwosci budzi zestawienie tego wahadla z tym mechanizmem.

 

post-38332-0-51209400-1405521642.jpg

 

post-38332-0-65366500-1405521665.jpg

 

post-38332-0-97321300-1405521684.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmontowalem to wahadlo - cos mi tu pachnie czyjas fantazja :(

 

post-38332-0-88463000-1405522342.jpg

 

post-38332-0-50415000-1405522332.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwy gwint schował się pod sprężyną. Czyli zegar to końcówka produkcji. Zatem jeżeli jest to wahadło produkcji Junghansa (czy tego kto mu te zegary wykonywał) i z komplet,u trzeba zastanowić się jakie oszczędności wprowadzono w tej konstrukcji :)

 

Edycja. Kiedy pisałem powyższe, nie było jeszcze Twojego posta. Może i dorabiane, o czym już pisałem. Ale może jednak fabryczne, trochę bardziej "budżetowe" :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mam nadzieje ze nie jest dorabiane, jednak co okaze sie zobaczymy :)

 

Edit: wahadlo na 80 procent to podroba  :angry: - tak mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, hoja Ci zakwitła. Musi nieźle pachnieć.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, hoja Ci zakwitła. Musi nieźle pachnieć.

 

Pachnie i to pieknie :) Zwlaszcza wieczorem. Hoya znaleziona na smietniku w stanie krytycznym w Poznaniu zeszlego lata. Wzielam przywiozlam do Anglii  i zadbalam i kwitnie jak szalona. Chcesz szczepke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie napisalas ze chcesz byloby taniej :D

Pozdrawiam i gratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jakos w ostatniej chwili zdecydowalam ze go biore za kazde pieniadze, bo wczesniej mi jeden uciekl :) Z reszta , Ty chyba nie lubisz skrzynek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło, drewniaki to nie moja bajka. Zona chciała kupic -teraz ona kupuje, czyści i sprzedaje.Ja jestem tylko od rozłożenia ì złożenia .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło, drewniaki to nie moja bajka. Zona chciała kupic -teraz ona kupuje, czyści i sprzedaje.Ja jestem tylko od rozłożenia ì złożenia .

Pozdrawiam

 

a to dobre :) Gratulacje dla zony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.