Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość mike74

orient ray dokladnosc chodu - mit

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Ray robi -4s od rana do wieczora gdy go noszę, a na noc kładę go na szkiełku i wtedy robi +4s. Od dwóch tygodni gdy zakładam go rano chodzi równo z zegarem kontrolowanym radiowo. Jestem bardzo zadowolony.

A od początku tak chodził czy to się zmieniało w czasie?. Zastanawiam się czy w moim za miesiąc moze sie coś zmienic... Albo poszukac takiego odkladania na noc aby w nocy sie spóźniał... :) może do lodówki? ): Edytowane przez Sebawen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Raya pod koniec listopada i robił dziennie ok +20s. Myślałem że się jakoś dotrze, ale w połowie stycznia czyli po ok 1,5 miesiąca nie poprawiło się nic więc zaniosłem do zegarmistrza do regulacji i od tego czasu tak mi pięknie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wodoszczelnosc, próba szczelności? Robiles? Ile taka zabawa kosztuje? Zastanawiam się czy jest sens, skoro około 10 s na dobę będzie robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulację robiłem w serwisie seiko w Łodzi i zapewniano mnie że zegarek ma pełną szczelność. Koszt 25zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

 

A co do ilości klików to mój bezel ma 120.

Edytowane przez acidlight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne... Chyba nie powinno być różnic... Jeszcze raz sprawdzilem.... Przesunięcie 5 minut to 10 klików u mnie

Potwierdzam. Bezel ma 120klikow


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

odswiezam :-) moj ray ma +- 2 sekundy na dobe!!!!! po 8 miesiacach i dotarciu trzyma dokadnie podana powyzej wartosc. az mi sie nie chce wierzyc

a tematu postu swiadomie nie zmieniam, osoby ktore beda czytac mam nadzieje ze dojda do konca i przekonaja sie ze warto kupic ten zegarek. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy każdy dotrze do końca tego wątku, myślę, że fajnie byłoby edytować pierwszy post i na końcu tekstu dopisać te Twoje najnowsze obserwacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Genralnie wszystkie orienty, z którymi sie zetknałem miały dokładność, badź dały się wyregulować do dokładnoścki kilku sekund dziennie, czasami było to 1-2 sek. Teraz kupiłem jakiś budżetowy model powystawowy i po dzisięciu dniach użytkowania robi +1/2 sekundy. Genralnie Orienty werki orientów są równie dokładne, co siermiężne w wyglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe seikowe mechanizmy też nie grzeszą urodą ;)  w Ray'u jest pełny dekiel więc problem znika, brat ma ffm00004 i na wahniku jest ładny duży znak orienta a mechanizm jest gilszowany więc nie tak do końca olewają stronę wizualną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, duzo czytalem o dokladnosci chodu orientow ale z moich obserwacji w porownaniu np do seiko to dwa swiaty. moj ray przyspiesza ok 2 minut na dobe! czy to normalne? ile czasu jest potrzebne na tzw dotarcie mechanizmu?i czy bez wizyty u zegarmistrza jest szansa na poprawe?

Mam zegarek Orient Black Ray od jakiegoś czasu i po kilku testach moje podsumowianie to: max wychylenia dobowe od +2 do +13 sek. Średnio w teście tygodniowym na dobę spieszy 5-6 sek. (przy noszeniu ok 5h dziennie i odkładaniu szkiełkiem ku górze). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś cały temat ? ;)

Orient kolegi się ułożył :)

Orienty rządzą! :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odświeżę temat. Mój pomarańczowy Ray zakupiony we wrześniu 2015, gdy jest noszony regularnie tylko za dnia (13-14 godz.) to robi -5 sek./dobę. Natomiast po zmianie bransolety na Nato lub skórzany, gdy jest na ręku cały czas (24h/dobę), to robi -2 sek/dobę. Sądzę, że te drobne różnice związane są z temperaturą w jakiej pracuje mechanizm.

tyle w temacie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak sie podpytam o orienta blue ray 2. Czy po trzymaniu w rotomacie możliwa jest odchyła +4 sek na godzinę?

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Tak, szczególnie jak masz tani, nieregulowany rotomat. Dokładność mierz jak zegarek jest na ręce, a Ty jesteś aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, szczególnie jak masz tani, nieregulowany rotomat. Dokładność mierz jak zegarek jest na ręce, a Ty jesteś aktywny.

Dzięki za info

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.