Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cacadooo

Zegarek do 5000 automat, bez klasyki, przyciągający oko

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka scena w pewnym filmie, kiedy Ethan Hawke przychodzi do lombardu i chce sprzedać Hamiltona. Facet z lombardu proponuje mu 500 dolarów (za używany zegarek). Hawke jest konkretnie oburzony i mówi: "Zwariowałeś?! Przecież to Hamilton!". Nie mówi: "Człowieku - to ten i ten model Hamiltona, który dużo kosztuje, bo tratatata." Po prostu wymienia nazwę marki.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton w swoich chrono wsadza mechanizmy Valjoux sa one lekko zmodyfikowane i maja 60h rezerwy, wykonaniem tez raczej nie odstraszaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre dobre:) mimo to chciałbym wiedzieć co tam są za mechanizmy bo np. Na http://kraff.pl/hamilton/3355-hamilton-jazzmaster-chronograph-maestro-h32716839.html widzę opis, że jest automatyczny.

Trochę lepiej jest na stronie http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-HAMILTON-AMERICAN-CLASSIC-JAZZMASTER-MAESTRO-H32716839/884

 

Na kraff jest taniej ale czy to ten am mechanizm. O ile zegar fajny to nie wiem czy nie ładniejszy ten z pozłacanymi cyframi choć trochę inna półka cenowa http://glycine.pl/combat-chronograph-szczegoly-71.html


Zegarek nie mieści Ci się w mankiecie koszuli? Przeszyj sobie guzik lub kup inną koszulę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Hamilton to moze Jazzaster

 

1zbasf8.jpg

Jak grube to jest? Dzisiaj mierzyłem tego glycine, ale na tym mechanizmie za wysoki do koszuli. Średnica, wygląd super. O tyle jestem bogatszy w doświadczenie. Na drugi zegarek to bym się nie zastanawiał.

Zegarek nie mieści Ci się w mankiecie koszuli? Przeszyj sobie guzik lub kup inną koszulę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooo no to jeszcze lepiej niż glycine. Mierzyłem dla porównania tego http://www.e-zegarki.info.pl/Zegarek_Longines_Heritage_Column-Wheel_Chronograph_L2.750.4.56.0/245 i był zauważalnie szczuplejszy. Hmm to takie Hamiltony też odpadają:/ Maniana no...

To Panie i Panowie:) pomyślcie jakie zegarki są w stylu tego chrono, nie będąc chrono:) tarcza bardzo mi się podoba tego glycine i średnica też. Macie większe doświadczenie i trochę zegarków przerobiliście więc Wasze głowy szybciej pokojarzą. Ja oczywiście szukam dalej:)


Zegarek nie mieści Ci się w mankiecie koszuli? Przeszyj sobie guzik lub kup inną koszulę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oamietaj, ze wysokosc nie jest najwazniejsza. Duzo istotniejszy j3st sposób ulozenia zegarka na rece. Np. Taki hydroconquest: m.longines.com/watches/longines-hydroconquest/L3.696.4.59.2

Tez ma 15 mm. Jednak sposób ułożenia, objęcia reki uszami powoduje, ze leży dużo lepiej niż większość zegarków o 12 mm. wysokości. Zwłaszcza, że piloty zwykle tak mają, że średnio na ręce się układają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ten glycine ma ładnie wyprofilowane uszy. Postaram się wrzucić jakieś fotki bo zrobiłem wczoraj telefonem ale muszę je zmniejszyć najpierw.

 

Wyrzucone tu https://www.dropbox.com/sh/m80cnmqkbzknwjp/AAAj18yo-adE1z4HO-WRGhwfa


Zegarek nie mieści Ci się w mankiecie koszuli? Przeszyj sobie guzik lub kup inną koszulę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel jest nizej od uszu i wyraznie widoczny z boku, uszy mocno odstaja do gory i do doly, nie leza na rece, standard w pilotach, jednak nie nazwalbym tego dobrym wyprofilowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden sposób, zeby sie przekonać- przymierzyc. Wiem, ze to trudne, kednak dopiero po zalozeniu na rece poczujesz czy Ci pasuje. Proponuje jeszcze bys spróbował przymierzyc longinesa hydroconquesta, zeby miec odniesienie co do tego, jak taki zegarek z zagietymi uszami sie uklada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie mieści Ci się w mankiecie koszuli? Przeszyj sobie guzik lub kup inną koszulę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Hamiltona nie ma chyba nigdzie w sklepach stacjonarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten Epos ma 43 mm i dużą tarczę. Kolega szuka 39-41 mm.

 

Patrzyłem na niego ale sam się motam jak to czytać:) ten natomiast jest całkiem fajny może nawet w złocie jeśli chrono mi nie będzie pisane:) http://dolinski.pl/zegarki-epos/collection-passion/epos-passion-3402/epos-passion-ref-3402.142.20.15.25.html


Zegarek nie mieści Ci się w mankiecie koszuli? Przeszyj sobie guzik lub kup inną koszulę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Hamiltona nie ma chyba nigdzie w sklepach stacjonarnych.

Hmm to lipa. Zawrót głowy z wyborem:) teraz rozumiem kobiety jak muszą wybrać torebkę. Z pełnym szacunkiem drogie Panie:)


Zegarek nie mieści Ci się w mankiecie koszuli? Przeszyj sobie guzik lub kup inną koszulę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, jezeli akurat na bazarku jest ten Glycine nowy za 5900 zł. i podoba się on Tobie, no i jak możesz dołożyć te 900 zł. to warto mocno pomyśleć  :)

Przy całym szacunku dla Hamiltona, gdybym miał wybierać między zegarkiem tej firmy, a Glycinką, bez wahania brałbym Glycine. Najważniejsze jednak żebyś Ty się dobrze czuł z zegarkiem i miał poczucie, że to jest to za każdym razem gdy na niego spojrzysz.

 

Co do ułożenia na ręce, a zwłaszcza pod mankietem koszuli to wiele zależy od tego czy producent o tym pomyślał. Ogólnie w pilotach jest tak, że producenci dążą do tego, żeby były widoczne, jednak niektóre zabiegi pozwalają na łatwiejsze noszenie z koszulą. Np. moja Eterna Airforce ma bezel lekko obły na zewnątrz, dzięki temu mimo, że ma na pokładzie Valljouxa 7750 (czyli spory mechanizm) to spokojnie pod koszulę wchodzi. W garniturowcach często producenci robią płaski spód i taki kształt koperty, dzięki czemu układają się one dobrze na ręce, a i pod koszulę łatwiej wchodzą. Jednak nadal wzorem dla mnie jest Longines Hydroconquest i to jak w tym modelu ułożono uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kostka w rozm. 44mm czyli tak bez dokładnych wyliczeń , to pewnie tak jakby miał ze 48-50mm w okrągłej kopercie ;) Olbrzym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Arros
      Nadgarstek 17 cm, czyli koronka do max 42 mm, pasek skórzany, koperta srebrna, tarcza raczej biała, ew. granatowa (choć to ma mniejsze znaczenie), automat. Co polecacie? Temat zakładam tutaj bo bezpośrednio dotyczy tego działu, a ludzie tu zaglądający mają najwyższy poziom wiedzy, jeśli chodzi o ten segment czasomierzy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.