Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Istvan

Co założyłbyś do garnituru?

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz częściej widać na ulicy, że ludzie mniej trzymają się klasyki i chętnie odchodzą od dobrych praktyk i tradycji. Zegarki garniturowe coraz częściej przypominają te sportowe, a człowiek staje się przez to zbaraniały i nie wie, co kupić.

 

Znudził mi się mój stary "dress watch" i szukam czegoś nowego. Chciałbym jednak, aby był to zegarek na tyle uniwersalny, aby dało się go założyć i do stroju formalnego jak i do koszulki polo.

 

Jakie są wasze typy?

 

Granica 3000 zł. 39-42mm.

 

I na koniec, może owe założenie jest błędne i takie poszukiwania nie mają sensu? Czyli zegarki sportowe i klasyczny garniutorowiec jednocześnie i olać sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do garnituru zakładam zegarek na bransolecie, co przez co poniektórych jest uważane za profanacje ;) Wszystko zależy od Ciebie, w czym będziesz się czuł najlepiej. Niemniej jednak odradzałbym Ci zakup typowo sportowego zegarka do garnituru, moim zdaniem nie będzie wyglądało to zbyt elegancko. Odpuść sobie też duże rozmiary (jeżeli nie jesteś słusznego rozmiaru i masz niezbyt duży nadgarstek, to daruj sobie 42mm), do gajera zawsze będą najbardziej pasować te minimalistyczne, bardziej skromniejsze zegarki. Co do wyboru modelu, to w tym przedziale cenowym jest ich cała masa - powodzenia :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego nosisz do garnituru jeśli można wiedzieć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie większość zakłada to co mu pasuje.

Teraz do garnituru zakłada się nawet air maxy więc nic już nie dziwi.

 

Ja osobiście używałem złotą doxę która jak widać jest w dziale sprzedam ponieważ zastąpiła ją złota omega.

 

Podczas przymiarki garnituru usłyszałem stwierdzenie, iż do garniaka nie powinno się zakładać zegarka a jeśli tak to musi być stonowany i płaski aby mankiet koszuli się na nim nie zatrzymał.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego nosisz do garnituru jeśli można wiedzieć? :)

AP RO 15400


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, któryś z tych: 

post-53212-0-42070700-1406197031.jpg

post-53212-0-69037800-1406197038.jpg

post-53212-0-43769600-1406197046_thumb.jpg

post-53212-0-19361600-1406197054.jpg

post-53212-0-53543200-1406197060_thumb.jpg

post-53212-0-14280600-1406197068.jpg

post-53212-0-45880900-1406197074.jpg


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bazarku wisi praktycznie nowa Eterna Soleure za naprawdę przyzwoite pieniądze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nadal panuje zasada, że go garnituru należy mieć odpowiedni zegarek, jednak w dzisiejszych czasach często widzi się obok garniturowców piloty, a seria bondowska spowodowała, że również droższe divery. Ja noszę do koszuli lotnika chrono (Eterna Airforce Chronograf) i jakoś mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina DS1 - pasuje, ale wolę dołożyć

 

Davosa - zupełnie nie moja bajka

 

Epos Originale - fajny jest niebieski i prawie idealny, bo tylko 39mm, ale uszedłby

 

Epos Passion - za wielki

 

Hamilton Jazzmaster - obok wspomnianej Certiny, chyba najbardziej uniwersalny, to też mój typ

 

Reszta kompletnie się nie nadaje do koszulki (choć Glycine piękny przecież jak wiadomo). Złota Doxa do polówki? Nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moser jest wystawiony na sprzedaż jako nieużywany, dlatego go nie używam. Fakt, że jest

piękny, i gdybym tylko częściej chodził w garniturach, a nie odświętnie, to bym sobie go zostawił. Idealny zegarek do tego typu garderoby.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem że leżakuje na bazarku bo czasem go podglądam i gdybym dysponował odpowiednim funduszem to bym się nawet nie zastanawiał nad transferem. Zawsze jako gratis na zachętę możesz dorzucić buty, które stanowią tło na zdjęciach :D Takiej oferty jeszcze nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, z tego co się orientuje, to też leżą może ze dwa razy chodzone ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna oferta, tylko nie dla mnie. Ty Michale grasz w zegarkowej ekstraklasie a ja się rozbijam w okręgówce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Osobiście nie widzę powodu, aby szukać na siłę  kompromisu. O ile oczywiście można mieć zegarek i sportowy i do garnituru.

Po co sobie utrudniać życie? Chyba że zegarek ma być tylko jeden, wtedy rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już dwa sportowe zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny ,mechaniczny,na pasku-w moim przypadku,Omega stalowa,lub złota,tarcza biała i kremowa.

 

Choc wczoraj widziałem w tv prowadzącego jakiś festiwal-do czarnego garnituru miał biale koszykarskie ,rozsznurowane buty.--.wiec teraz i zegar z kukułką by nikogo pewnie nie szokował.:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Więc czas na garniturowca. Jeżeli garnitur jest często używanym strojem, może nawet bardzo klasycznego?

Dysponując takim budżetem wahałbym się pomiędzy:

 

post-27557-0-41513800-1406209190.jpg , albo:

 

http://www.sklepbia.pl/pl/p/Longines-Presence-Automatic/544

 

Epos wyjdzie jednak drożej, ok. 4 tys. Mierzyłem warty grzechu... :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tasix95

Mam takie pytanko czy zalozylibyscie ga 1000fc 1aer do garniaka ?Innych G bym nie ubral a tego tak a jak z Wami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy zalozylibyscie ga 1000fc 1aer do garniaka ?Innych G bym nie ubral a tego tak a jak z Wami ?

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy zalozylibyscie ga 1000fc 1aer do garniaka ?Innych G bym nie ubral a tego tak a jak z Wami ?

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tasix95

Eeee zawsze bylem dziwny ;)Mi sie podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee zawsze bylem dziwny ;)Mi sie podoba ;)

to nie jest dziwne a po prostu bezsensowne i kompletnie nie na miejscu . Tu nie ma mowy o guście tylko o przyzwoitości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@heniu, problem w tym, że nie noszę zbyt często garnituru. Dlatego też, nie dam 4000 zł za zegarek, aby stał na regale. To zwyczajnie bez sensu. Pomysł zegarka w miarę uniwersalnego ma zatem większe zastosowanie. Gdyby nie miało, brałbym Glycine Classic i nikogo nie pytałbym o zdanie. ;)

 

Jak napisał wcześniej Carlito, zegarków do 3000 zł jest sporo. Dobranie jednak takiego modelu, który nie będzie zbyt klasyczny, nie jest prostym zadaniem. Do koszuli polo, uwzględniając dużo mniejsze pieniądze, myślę, że niezłym wyborem byłyby:

 

-Tissot Visodate (biała tarcza i brązowy pasek, ew. zmiana na pasek czarny),

-Tissot T-Lord (podobnie, gdy zamienimy paski),

 

lub ewentualnie taka Delbana: http://allegro.pl/delbana-467-348blk-grawer-kurier-gratis-i4388490174.html

 

Z nieco droższych zegarków (wykluczając jednak Certinę DS1, bo mam już jedną Certinę):

 

-Epos Originale 3411,

-Hamilton Jazzmaster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z nieco droższych zegarków (wykluczając jednak Certinę DS1, bo mam już jedną Certinę):

 

-Epos Originale 3411,

-Hamilton Jazzmaster.

Hamiego polecam - bardzo fajny, uniwersalny zegarek, założysz i do koszuli i do polo.

Problem tylko z dostępnością w kraju (w dobrej cenie).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.