Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maly1980

Poljot 23 jewels automatic

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na tym forum . Mam nadzieję że moje pytania już wcześniej nie padły. Dostałem w spadku po dziadku zegarek Poljot 23 jewels automatic made in USSR . Chciałbym wiedzieć w jakich latach go produkowano i jak długo powinien ten zegarek chodzić po 'nakreceniu" . Noszę go kilka dni bez przerw i muszę go wieczorem nakręcić bo inaczej tak nad ranem między 4 a 7 rano przestaje chodzić. Wydaje mi się że wystarczająco pracuję "ręką" by ten zegarek "się nakręcił". Nadmieniam że zegarek był u zegarmistrza. Gdy go odbierałem to się zapytałem o te przestoje. Zegarmistrza odpowiedział mi tylko że ten zegarek "zobowiązuje do noszenia " . Wydawało mi się że ten zegarek powinien trochę dłużej chodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki Poljot 23 jewels automatic made in USSR produkowano nie dłużej niż do upadku ZSRR. Więcej by można powiedzieć po zobaczeniu zegarka a zwłaszcza mechanizmu...

Zegarek z naciagiem automatycznym po 10 godzinach "intensywnego" noszenia (nie siedzenia za biurkiem non stop) powinien chodzić przez 24 - 30 godzin. Taka informację podał producent Poljota made in Russia 25 jewels ;) W ZSRR tez to obowiązywało.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nowy Użytkowniku na Naszym Forum! :)

 

i tak...

 

pierwsze primo ;) do zadawania takich pytań służy dział:

 

CO TO ZA ZEGAREK?? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA, ZAKUPY

 

podwieszony na górze strony.

 

drugie primo :) bez zdjęć zegarka trudno będzie określić okres wyprodukowania Twojego zegarka.

 

Sam mam dwa zegarki Poljota na werku 2616.2H 23jewels i tak jeden miał serwis w 2012 r., drugiego historii serwisowej nie znam, ale rezerwę chodu w obu mam ok 36h (po ok 10h noszenia), a też nie wymachuje bardzo rękami w ciągu dnia,  i bardzo dokładny chód. Co zegarmistrz robił z Twoim zegarkiem - czy wyczyścił, oliwił, naprawiał mechanizm (serwisował werk) czy coć innego? 


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim Poljocie 23 jewels automatic miałem taką samą sytuację, mimo noszenia i dodatkowego wykonywania ruchów ręką aby sie nakręcił i tak nie dotrwał do rana. Zaniosłem do zegarmistrza i naprawił to, może zanieść do innego majstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić co niedomaga można sprawdzić po całkowitym ręcznym nakręceniu zegarka (ze 30 - 40 obrotów koronki - lepiej więcej niż za mało, automatu nie przekręcisz). Jeżeli będzie chodził przez jakieś 40 godzin to znaczy że mechanizm automatu xle działa, co w radzieckich werkach, zapewne z serii 26XX, się zdarza.Jeżeli jednak  także stanie po kilku godzinach przyczyn może być sporo, począwszy od banalnego brudu i złego naoliwienia.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twoim poljotem @maly1980, jest coś nie halo! tzn z usługą zegarmistrza było coś nie halo...

Mam dwa automaty w mojej kolekcji: wostoka amfibię i właśnie poljota 23j i powiem wam, że nie potrzebuję rotomatu, gdyż sam jestem dla nich rotomatem przy okazji codziennej porannej gimnastyki :)

 

I naprawdę! w zupełności wystarczy, że po godzinnej gimnastyce odkładam je do szuflady gdzie w spokoju sobie tykają do następnego poranka ...sądzę, że jeszcze mają jakąś rezerwę

 

(amfibię po zakupie dałem zegarmistrzowi do konserwacji, natomiast poljot majstra nie widział :))


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taki zegarek jak ten w załączniuku. Na odwrocie ma nastepujący numer "701777" a co do zegarmistrza to powiedział że "gruntownie go czyścił" to wszystko co wiem.

post-73506-0-10260500-1406308919_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał się czegoś więcej dowiedzieć o zegarku to wpisz w google "poljot 55g" lub wejdz na bloga http://zegarkiradzieckie.blogspot.com/2014/02/poljot-55g.html.

 

Ja równiez zegarmistrzowi powiedziałem o tych zatrzymywaniu się po kilku godzinach, to mi odpowiedział "da się to naprawić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jutro oddać zegarek jeszcze raz do zegarmistrza bo dał na tą "naprawę "6 miesięcy gwarancji ? Mam nadzieję że gdy go odbiore to "normalne użytkowanie " wystarczy bym go nie musiał nakręcać. d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to dowiem się prawdopodobnie jutro na co zegarmistrz dał mi gwarancję? bo niestety w tej chwili niewiem bo coś w tym zegarku podobno zrobił(mam nadzieję że gwarancja obejmuje coś więcej niż tylko "gruntowne czyszczenie" cokolwiek to znaczy bo gdy go zdawałem to zależało mi na odebraniu sprawnego zegarka ) ale co w 100% to niewiem. Na razie skasowal 20 zl za "naprawę" i 30 zl za szkiełko i bransolete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taki zegarek jak ten w załączniuku. Na odwrocie ma nastepujący numer "701777" a co do zegarmistrza to powiedział że "gruntownie go czyścił" to wszystko co wiem.

trzeba sprawdzić czy rotor dokręca sprężynę bo może walniętę jest któreś koło, tak miałem w poljotowsik 2415 wysypane całe koło zębate


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzić czy rotor dokręca sprężynę bo może walniętę jest któreś koło, tak miałem w poljotowsik 2415 wysypane całe koło zębate

No właśnie kolega napisał że niedokręca. Tak zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolega napisał że niedokręca. Tak zrozumiałem.

 

dokłądnie tak i dodatkowo sprawdzić czy rotor nie blokuje się w którymś miejscu lub po prostu nie ociera. A słyszysz jak poruszasz zegarkiem czy rotor w środku się kręci ??


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje plany uległy dużym zmianom i nieudało mi się zegarka oddać do naprawy. Dopiero pomiędzy 6 a 16 sierpnia będę mógł go dać do zegarmistrza . Tak się trochę w niego "wsluchiwałem" i tak jakoś słabo słychać tą pracę rotora. Jak będę zegarek oddawał do naprawy to powiem o waszych podpowiedziach i mam nadzieję że zegarek zostanie naprawiony. Zegarek bardzo fajny dobrze leży na ręku także niemogę się już doczekać kiedy zegarek będzie prawidlowo działał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie tak i dodatkowo sprawdzić czy rotor nie blokuje się w którymś miejscu lub po prostu nie ociera. A słyszysz jak poruszasz zegarkiem czy rotor w środku się kręci ??

 

Tak jak piszę Góral35, sam miałem taki przypadek, że w Poljocie rotor haczył o uszczelkę pod deklem....  może warto sprawdzić.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek już działa. Z tym że pojawił się drugi problem zaczyna się spóźniać ok 30s na 24h. Czy da się to jakoś wyrególować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już działa to najważniejsze. 30 sekund na dobę w starych radzieckich zegarkach to nie jest zły wynik. Ale możliwe, że da się jeszcze trochę poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarmistrz powinien (gratis) "pyknąć" go ociupimkę do przodu... Jak napisał antiquarius.maximus o 30s/dobę nie ma co robić larum, ale dla wygody zawsze lepiej jak te 30s jest na plus niż jak późni.


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek już działa. Z tym że pojawił się drugi problem zaczyna się spóźniać ok 30s na 24h. Czy da się to jakoś wyrególować?

Tak jak pisali koledzy te -30 sekund to nie jest to zły wynik, ale zawsze możesz sam się pobawić,to nie jest trudne,  tu masz instrukcję

http://www.werk24.pl/uzytkowaniezegarka/regulacjachoduzegarka/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi zmieniłem zegarmistrza i zegarek od 4 miesięcy chodzi:-) spieszy się maks 2 minuty na tydzień .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

stałem się szczęśliwym posiadaczem Poljota automatic 55g 23 jewels z datownikiem i w stalowej kopercie.

Jest to mój pierwszy automat, i pierwszy zegarek w stalowej kopercie :-)

Czy ze zdjęć poniżej i z numeru na deklu (452146) można określić czas jego powstania z dokładnością do jednego roku?

Dzięki!

Pozdrawiam

Paweł

20150424_190215_zps3nlvzfz0.jpg

poljot%20stal%20werk_zpsi1esq11t.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. A przynajmniej nie słyszałem żeby ktoś to potrafił :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

Lata 70'te, czy 80'te?

(na bransoletę proszę nie patrzeć, dzisiaj dołożona z jakiegoś kwarcowego timeluxa)


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.