Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

„Hands-On” Oris Calibre 110

Rekomendowane odpowiedzi

świetny zegarek. Jeden z najfajniejszych Orisów - oby marka "poszła tą drogą" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna sprawa. Swietny zegarek i podoba mi sie wizualnie. Brawo Oris! Brawo chronos24!

Od dawna marzy mi sie taki dlugodystansowiec, ale ceny zawsze studzily zapal. Cena ok 20k jest chyba ok, ale ja gdybym byl na kupnie to bralbym Pama 510 z mechanizmem P.5000, ale ten Oris jak najbardziej wart grzechu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego dobra cena , jak za zegarek z takim mechanizmem do tego własnym .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja tylko żałuję, że miałem go na tak krótko. Bardzo fajny sikor!

Już nie narzekaj, ja miałem go krócej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z dokładnością chodu? Sprawdzaliście? Przy tak sporej sprężynie może być problem z trzymaniem czasu szczególnie przy końcu może przyspieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A jak z dokładnością chodu? Sprawdzaliście? Przy tak sporej sprężynie może być problem z trzymaniem czasu szczególnie przy końcu może przyspieszać.

Mikołaj u mnie zegarek był 4 dni i przez te 4 dni przyspieszył 2 sekundy. Jak później nie wiem, musiałby Tomek napisać o ile sprawdzał.

Poza tym mechanizm był "tworzony" 10 lat - to sporo czasu aby wykluczyć ewentualne wady wynikające z tak długiej sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zegarek mistrzostwo świata. Czekam na kolejne wersje na tym mechaniźmie.

Mam nadzieję, że na kolejnych targach pojawi się coś ciekawego - niekoniecznie limitka, w fajnej cenie.

Dla mnie obowiązkowa pozycja w planach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym mechanizmie przydałby się jakiś diver w kopercie 44mm ;) Taki wynalazek wyglądał by czadowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Diver z ręcznym naciągiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywają takie zegarki - chociażby u Vulcaina :)

http://forums.watchuseek.com/f74/basel-vulcain-cricket-diver-xtreme-songs-abyss-143307.html

 

vulcaindiver.jpg

 

Albo takie wynalazki:

 

roger-dubuis-limited-9.jpg

 

Może nie są to zegarki, które każdy używałlby do nurkowania, ale jakby nie patrzeć nawet w nazwie "diver" mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diver z ręcznym naciągiem?

Przy dziesięciu dniach rezerwy chodu chyba nie stanowiło by to problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

msokol19 - ten model Vulcaina to nie jest według mnie diver, bo diver to nie tylko design, ale i odpowiednia klasa wodoszczelności. Ten model ma 10ATM. A RD to już w ogóle nie wiem jak nazwać :D

Mikołaj - niby masz rację, ba powstałby zegarek dla mnie idealny, bo raz, że lubię divery i naciąg ręczny. Nie mniej jakoś do końca to do mnie nie gada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.