Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Norbert Wiatr

Zegarek do 2500-3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym poradzić się was w kwestii zakupu zegarka. Szukam raczej czegoś eleganckiego, najlepiej ze skórzanym paskiem. Szkiełko koniecznie szafir.

Narazie zastanawiałem się nad kupnem nowego Longenes Persence w kwarcu albo używanego modelu z serii Las Grandes Classicos De Longenes (widziałem ze w dobrym stanie można urwac za 1500-2000)

Nasuwa się tez pytanie lepszy bedzie kwarcyk czy może jednak automat (trochę przerażają mnie opóźnienia dobowe).

 

Zegarek może być używany chociaż preferowalbym nowy

 

Dzieki z gory za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy +/-10s na dobę to nie jest trochę dużo?

Nie posiadalem automata wiec nie wiem czy jest to odczuwalne przy użytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie  automat i w zegarkach klasycznych masz już całkiem fajny wybór, np. Epos, Oris, Davosa, Aerowatch, Glycine, Longines.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jednak wziąć to po uwagę, że tej klasy automat nie będzie tak dokładny jak kwarc.

Ale nie o to w sumie chodzi w tym wypadku, po prostu kupujesz jak to się trochę kolokwialnie mówi, zegarek  "z duszą" a nie bateryjkowca, czyli zwykły odmierzacz, pokazywacz czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo Glycine. Gdzie można dostać kontakt do tego przedstawiciela, gdzie można by te zegarki w Warszawie obejrzeć i jak bardzo można negocjować cene(mówimy tu o 50 zł czy troszkę więcej da rade zbić)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo Glycine. Gdzie można dostać kontakt do tego przedstawiciela, gdzie można by te zegarki w Warszawie obejrzeć i jak bardzo można negocjować cene(mówimy tu o 50 zł czy troszkę więcej da rade zbić)?

Glycine obejrzysz w salonie Od czasu do czasu w Złotych tarasach na I piętrze.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy +/-10s na dobę to nie jest trochę dużo?

Nie posiadalem automata wiec nie wiem czy jest to odczuwalne przy użytkowaniu

+/- 10 sekund to dla zegarka automatycznego bardzo dobry wynik.

Jezeli jednak dla Ciebie duże znaczenie ma dokładność to możesz być w codziennym użytkowaniu rozczarowany.

Warto więc sie zastanowić co ma być dla Ciebie priorytetem. , dokładność czy cos innego .

Jezeli nie ograniczasz sie do produktów szwajcarskich to zapoznaj sie rownież z ofertę Seiko i Orient .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.