Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wybor_zegarka

Zegarek do 1000-1100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zegarków jest obecnie tak dużo, że sam już nie wiem co wybrać. Może pomożecie ?

Problem nr 1 - wolę pasek skórzany niż bransolete, ale co z wpływem potu na taki pasek ? Czy jest sens pakować się w skórzany pasek skoro może wyglądać po czasie tragicznie ?

Problem nr 2 - noszę się raczej luźno i sportowo (nie dresy), ale kompletnie nie podobają mi się zegarki typu Gshock i inne typowo sportowe. Są dla mnie brzydkie, lecz nie chcę wyglądać komicznie w zbyt "garniturowym" zegarku.

Diesle i tego typu też odpadają, bo są dla mnie zbyt przekombinowane. Nie może być zbyt dużo "napaćkane" na tarczy.

A takie mi się podobają:

http://allegro.pl/zegarek-roamer-kurier-gwarancja-pl-93495041-45-05-i4396976325.html

http://allegro.pl/zegarek-roamer-kurier-gwarancja-pl-93495041-55-05-i4395837512.html

Trochę przekraczający budźet: http://allegro.pl/a1160-y214chc-multifunction-adriatica-a1160y214chc-i4411969487.html

http://allegro.pl/zegarek-candino-c4408-4-5lat-gwarancji-grawer-i4407546333.html

http://allegro.pl/meski-zegarek-orient-automat-fd0j002w0-na-prezent-i4416303680.html

http://allegro.pl/ingersoll-douglas-in8012bk-limited-edition-24h-i4441999282.html

http://allegro.pl/citizen-ca4037-01w-grawer-kurier-gratis-i4402209867.html

Liczę na opinie o tych firmach i jakości, bo to też ma dla mnie duże znaczenie. Nie chcę kupić bubla. Własne propozycje również mile widziane, jak i słowa krytyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek pod wpływem potu się niszczy dość szybko, ale nie jest problemem wymienić go na nowy. Na lato lepszym rozwiązaniem jest na pewno bransoleta, którą w okresie zimowym też można wymienić na pasek.

Z pokazanych przez Ciebie zegarków wziąłbym Orienta - jest ciekawy, ale nie przekombinowany - występuje też w innych wersjach kolorystycznych.

W azjatyckich sklepach, np. watchhubs, dutyfreeislandshop, kupisz go dużo taniej niż w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Orient w sklepie dutyfreeislandshop kosztuje ok. 500zł czyli połowę mniej. Czy to są podróbki ? Trochę źle mi się kojarzą takie przesyłki z Hong-Kongu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dutyfreeislands sprzedaje oryginalne zegarki .

Do ceny zakupu musisz doliczyć ewentualne opłaty celne.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż Roamera, zrób mu dobra galerie, chetnie obejrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Rozmiar koperty przy nadgarstku 17cm jaki będzie maksymalny ? Bo niektóre z tych co mi się podobają mają 45, 44mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożnie to wygląda , zależy od koperty , uszu itd . Jeżeli masz możliwość to przymierz .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Davosa lub Tissot. Może poszukaj w używkach w bardzo dobrym stanie, wtedy za 1500 kupisz droższego i lepszego na wstępie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! to super, juz kupiłeś? jak bedziesz go miał zrób koniecznie galerię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogł kupic tissota albo davose a wybral wątpliwej jakości roamera. Przeciez roamery to zero prestizu i klasy, slaba jakosc i ogolnie badziewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie masz racji.

Roamer nie jest badziewny... Całkiem znośna jakość w tej półce cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogł kupic tissota albo davose a wybral wątpliwej jakości roamera. Przeciez roamery to zero prestizu i klasy, slaba jakosc i ogolnie badziewie

Mocny post na wejściu .

Jakiego prestiżu oczekujesz za 1000 pln ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.zegarki-diament.pl/sklep/produkt/7403/administrator/index.php

 

to chyba najlepsza opcja z nowych zegarków a z używanych to przeglądaj dział sprzedam

 

Ten link mnie rozwalił...

 

"Mechanizm: - kwarcowy"

 

A w opisie: Męski zegarek Adriatica Classic A8102.5224M wyposażony jest w mechanizm automatyczny Unitas, który gromadzi energię dzięki wahnikowi.

 

A na zdjęciu - mechanizm z naciągiem manualnym:

ab25fbe4.png

 

Od razu widać że na zegarkach się w tym sklepie znają wyjątkowo... :rolleyes:


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogł kupic tissota albo davose a wybral wątpliwej jakości roamera. Przeciez roamery to zero prestizu i klasy, slaba jakosc i ogolnie badziewie

To mnie naprawdę rozbawiło... może i obecnie Roamer nie jest plasowany tak wysoko jak kiedyś (aktualnie na poziomie Tissota i Certiny), ale to i tak firma z długą tradycją, produkująca bardzo dobre i często niezwykle ciekawe zegarki. Akurat ten Roamer wizualnie słabo mi się podoba, ale zdecydowanie pasuje do tego zestawienia pod względem jakości wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

mogł kupic tissota albo davose a wybral wątpliwej jakości roamera. Przeciez roamery to zero prestizu i klasy, slaba jakosc i ogolnie badziewie

A jaki jest prestiż w zegarkach marki Tissot albo Davosa? Ta pierwsza marka może i miała prestiż, ale kiedyś... Nawet nie wiadomo czy ten napis na tarczy "swiss made" nie był zrobiony u podwykonawcy o małych rączkach.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem tego Roamera Superior na żywo i powiem że robi dobre wrażenie. Na pewno sie wyróżnia i jest dobrze zrobiony. Uważam że dobry wybór, lepszy od oklepanego już PRC 200 Tissota, a co do Davosy to według mnie zegarki tej firmy są mocno przereklamowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go sobie za 1607zł serbrny na bransolecie. Niestety trochę za bardzo skróciłem bransolete i wybrałem się do przydrożnego zegarmistrza, aby dodał jedno ogniwo. Zapytał mnie ile mnie koształ i stwierdził, że przepłaciłem za niego 1000zł ! Twierdzi, że mógłby go rozebrać i w środku na pewno są te same części co w zegarkach u niego za 500zł, chyba Bissetach ... Przesadził czy ma rację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przesadził - może i werk będzie czasami podobnej klasy (nie wiem co wkładają do Bissetów), podobnie jest przecież z innymi zegarkami - te same werki występują w zegarkach za 2k jak i 20k. Ale jakość wykonania całego zegarka między jedną a drugą marką to przepaść.

Zmień zegarmistrza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przesadził - może i werk będzie czasami podobnej klasy (nie wiem co wkładają do Bissetów), podobnie jest przecież z innymi zegarkami - te same werki występują w zegarkach za 2k jak i 20k. Ale jakość wykonania całego zegarka między jedną a drugą marką to przepaść.

Zmień zegarmistrza :)

Z tą jakością wykonania to bym tak nie szalał... ile kosztuje wykonie kwarcowego chrono, chyba każdy na tym forum wie.

Najważniejsze żeby zegarek podobał się właścicielowi i żeby ten był zadowolony i żeby cena była adekwatna do jego możliwości finansowych, gdyż jeśli zapłacił więcej niż 100$ to na 100% przepłacił. :D 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.