Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość bartezo79

Tissot V8 - problem ze stoperem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartezo79

Witam serdecznie i proszę o opinie,

 

Od ok. 3 lat, mam już dwa zegarki Tissota: v8 i le locle i jestem z nich bardzo zadowolony, jednak w v8 właśnie coś się stało :(

Nadmieniam, że jestem tylko użytkownikiem zegarka, a więc laikiem w kwestiach technicznych. Jeśli napisałem w niewłaściwym dziale to przepraszam - jestem nowy ;)

 

Wymieniłem właśnie baterię w swoim zegarku Tissot V8 u lokalnego zegarmistrza i pojawił się problem. Baterię wymieniłem dopiero drugi raz, za pierwszym nic podobnego się nie zdarzyło. Mianowicie, po wymianie baterii, wskazówki stopera (minutnik i 1/10 s.) po wyzerowaniu ustawiają się w niewłaściwym miejscu, chociaż równolegle tak jak powinny, generalnie wszystko działa.

Czy może się tak zdarzać po wyczerpaniu baterii? Czy raczej zegarmistrz coś niechcący...  a może tylko zbieg okoliczności i jakaś awaria?generalnie ten zegarmistrz nie chciał się za to zabierać, więc wygląda na to że będę musiał odwiedzić serwis.

Zegarek nigdy nie zaliczył żadnego upadku a stoper nie był zbyt często używany.

 

Czy to coś poważnego?

Z góry dziękuję za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Należy ponownie skalibrować wskazówki, w instrukcji jest to opisane, tak w skrócie:

- wyjmujesz koronkę do pozycji pierwszej (ust. daty) i górnym przyciskiem ustawiasz małą wskazówkę od 1/10 sekundy, dolnym ustawiasz dużą wskazówkę stopera,

- wyjmujesz koronkę do pozycji 2 (ust. godziny) i górnym przyciskiem stopera regulujesz małą wskazówkę licznika 30min.

Jak już będą wszystkie w pozycji zero wciskasz koronkę i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartezo79

Dziękuję za pomoc, wszystko działa :) faktycznie w instrukcji którą w końcu również sobie ściągnąłem (przy zakupie nie dostałem) jest to opisane. Dziwi mnie tylko fakt, że w autoryzowanym serwisie w Poznaniu chcieli mi od razu wymieniać cały mechanizm za 450zł jeśli dobrze pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.