Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nucky Thompson

Najrzadsze okazy.

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy by chciał. Piękny jest.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny to on na pewno nie jest, jest paskudny. Ale jaki rzadki  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny to on na pewno nie jest, jest paskudny. Ale jaki rzadki  :wub:

Popieram w całej roz.., zwięzłości wypowiedzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ender z gustami się nie dyskutuje. Mi się podoba. Lubię takie "inne" zegarki.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakująca komplikacja, wolałbym nie mieć konieczności używać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny!I jakie fajne popodginane wskazówki!Wstyd przyznać ale do dzisiaj nie miałem o nim pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to ma od brzegu do koronki :)? Tzn. wszerz.


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Pierwsze skojarzenie - współczesne zegarki marki Diesel :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u6yvura5.jpg

Czytając o Aleksandrze, przypomniałem sobie, że posiada również taką rakietę, chrom, złocenie i czerń. Również jedyne istniejące egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ten Pan wyprzedał swoją kolekcję prototypów itd, to może następne pokolenie by ustawił finansowo. Mógłby wszystko sfotografować co ma, ale potem musiałby mieć ochronę 24/h ;)


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie wszystko ma sfotografowane i co jakiś czas dodaje nowe fotki http://fotki.yandex.ru/users/asasin0611/albums/

 

natomiast co do zegarka z dozymetrem to obecnie jeden (lub kilka)  egzemplarz znajduje się w fabryce Rakiety

 

" Petrodvorets watch factory produced in secrecy Geiger watches in a very limited amount. This watch was used by Russian special forces to perform special operations "

 

tu fotka z działu projektowania - piękne okazy sobie leżą razem

post-34995-0-14699700-1408091531_thumb.jpg


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znalazłem:

 

Petrodvorets-Watch-Factory-Raketa-Geiger

 

Taaa, właśnie. Tylko to PCzZ, Rakieta znaczy. Ale to detal :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała i ciekawa kolekcja :) Dzięki za link. W jednej z galerii widać "porównanie" wyglądu z Breguetem:)


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż patrzę na zdjęcie tej kwarcowej Rakiety z małym sekundnikiem i zastanawiam się jak tam został rozwiązany napęd tego sekundnika... Analizując budowę kwarcowych werków serii 23xx pozostaje tylko jedna możliwość - przedłużona oś silnika krokowego :)

Przypomniałem też sobie o jeszcze jednym radzieckim zegarku, który chyba może zasługiwać na miano bardzo rzadkiego: automatyczny Poljot 30 kamieniowy w wersji bez datownika. Ładnych parę lat temu ktoś na Forum chwalił się takim Poljotem, później jednak nigdy nie natknąłem się na żadne informacje o takiej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż patrzę na zdjęcie tej kwarcowej Rakiety z małym sekundnikiem i zastanawiam się jak tam został rozwiązany napęd tego sekundnika... Analizując budowę kwarcowych werków serii 23xx pozostaje tylko jedna możliwość - przedłużona oś silnika krokowego :)

Przypomniałem też sobie o jeszcze jednym radzieckim zegarku, który chyba może zasługiwać na miano bardzo rzadkiego: automatyczny Poljot 30 kamieniowy w wersji bez datownika. Ładnych parę lat temu ktoś na Forum chwalił się takim Poljotem, później jednak nigdy nie natknąłem się na żadne informacje o takiej konfiguracji.

Na tej stronie jest link do charakterystyki tego mechanizmu.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/62645-bezduszne-ruski/page-17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie jest link do charakterystyki tego mechanizmu.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/62645-bezduszne-ruski/page-17

 

Dzięki za link - teraz wszystko jasne! Ze schematu kinematycznego w opisie patentowym wynika, że jednak zamontowano tam dodatkowe koła przekładni do napędu samego sekundnika, a oryginalna oś sekundowa (centralna - jak w 2356) została skrócona i zaślepiona zamkniętą tulejką "minutową".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt... Ljuksy nie są morze bardzo rzadkie, ale ustrzelić dobry stan... masakra ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.watchuseek.com/f10/poljot-30j-ball-bearing-rotor-582906.html

 

Tutaj jest więcej - nasz kolega też tam się udziela

 

Zainspirowany dyskusją w "Najnowszych nabytkach" oraz własnymi obserwacjami (od dawna bezskutecznie próbuję upolować Poljota 30j. bez datownika) postanowiłem przenieść konwersację do tego wątku. Analizując wpisy na Watchuseek można wywnioskować, że 30-kamieniowy automat z kulkowym łożyskiem wahnika produkowany był na samym początku "kariery" pierwszych poljotowskich 26xx. I często, choć nie zawsze, występował w wersji bez datownika (2615). Jego wersją rozwojową był dobrze znany i popularny 30-kamieniowiec z datownikiem i ślizgowym łożyskiem wahnika (2616). Ciekawostką jest też pewien Poljot sprzedawany aktualnie na e-bayu: 30 kamieni, wahnik na kulkach, brak datownika, napis "de luxe" na tarczy, a koperta faktycznie w stylu de luxe. I raczej nie wygląda to na fake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę zbaraniałem co tu robi ten wpis - ale zakumałem po pierwszych słowach

Ten na kulkach to bardzo rzadki okaz jak sobie wczoraj poczytałem

Ja miałem takiego ale kupionego zupełnie przypadkiem jak napisałem kupił go kolega pmwas - czy go jeszcze ma nie wiem i tez był on bez datownika z tego co pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt... Ljuksy nie są morze bardzo rzadkie, ale ustrzelić dobry stan... masakra ;)

Taki bezpośredni poprzednik Ljuksa w złocie,nie widziałem drugiego takiego B) 

2014-09-13%2012.01.29.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.