Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz Borowiec

Jaki automat warto kupić do 3 tys. zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najlepiej prezentuje się 2-gi Tissot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę firmy EPOS,Glycine,Frederique Constant,Oris,Hamilton


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za grubo poniżej 3000 masz zegarek na mechaniźmie ETA 2824 w wersji COSC - takie urządzenia ma np. w sobie bardzo wiele Breitlingów, podczas gdy nawet większość wyżej pozycjonowanych od Tissota Longinesów posiada zaledwie 2824 elabore.

 

 

http://dolinski.pl/zegarki-tissot/zegarki-meskie/t-classic-pl/tissot-t-tempo-automatic/tissot-t-tempo-automatic-gent-cosc-pl.html


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany i polecany model.

Nie wiem jak z dokładnością tego Orienta, ale tańsze Seiko które posiadalem nie grzeszyły tym parametrem, 10-15 s/24h to była norma. Jednak tak jak to zostało wcześniej napisane,można zegarek oddać na regulację i osiągnąć całkiem zadowalające rezultaty


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.zegarki-japonskie.pl/product-zul-19494-Orient-FER24004B0.html

Co sadzicie o tym modelu, tak na poczatek przygody z zegarkami mechanicznymi?

Chociaż jakość wykonania zegarków orienta jest zadowalająca, to nie spodziewaj sie za te pieniądze rewelacji, miałem niedawno prawie nowy model orienta i używanego orisa, wrażenia na ręce zupełnie odmienne. Wiem, ze to zupełnie inny budżety, ale na Twoim miejscu szukał bym właśnie Longina, orisa czy glycine, najlepiej używki w dobrej cenie z papierami-myśle, ze sie nie zawiedziesz i znajdziesz cos na bazarku.

Atlantic, no cóż szanująca sie firma, ale znana bardziej na wschodzie Europy, szkoda pieniędzy na jej współczesne wykonania, konkurencja ma zdecydowanie, w mojej opinii oczywiście, lepsze zegarki, jezeli chcesz miec zegarek tej marki to szukaj worldmastera z lat 70,80 tych, typowy garnitur w męskim rozmiarze z ponadczasowa stylistyką.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientów przymierzałem dużo i na zegarek do garniaka wybrałem: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/105950-orient-ffd0f004w-vintage/ . W przypadku tego modelu zarówno "nosiciel" jak i oglądający mają wrażenie ze musiał być poro droższy niż jest faktycznie. Wymienić jednak trzeba oryginalny pasek, bo jest za twardy i bordowy  :wacko: . Zegarek spokojnie nadaje sie na codzienny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 3-3,5 tys. zł warto rozejrzeć się za zegarkiem z mechanizmem ETA 2892-A2, jest trochę wyższej klasy, powinien być też dokładniejszy. Budżet, który zamierzasz przeznaczyć na zegarek moim zdaniem pozwala na coś ciekawszego niż Atlantic. Np. Hamilton albo Maurice Lacroix.

Ze swojej strony polecam też zegarki Stowa (Marine Automatic, Antea), tylko trzeba czekać ze 3-4 miesiące.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się do apartu i zobacz co mają aktualnie z erarda.

Mój były erard na ecie 2892-A2 robił prawie 0s/24h na wibrografie i rzeczywiście w praktyce chodził perfect (nie miał certyfikatu chronometru).


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie szwajcarskie marki są godne uwagi? Chodzi mi raczej o zegarek nowy, z dobrym mechanizmem.

Moze macie jakies konkretne sugestie odnośnie modeli?

 

Jeszcze drobne pytanko, ktora ze szwajcarskich marek produkuje mechanizmy na potrzeby wlasnych zegarkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zegarka do 3 tyś - żadna bezpośrednio. Pośrednio grupa kapitałowa SG do której należą i zakłady produkujące mechanizmy i wytwórnie zegarków. 

 

Takie rzeczy tylko z Japonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.zegarki-japonskie.pl/product-zul-19494-Orient-FER24004B0.html

Co sadzicie o tym modelu, tak na poczatek przygody z zegarkami mechanicznymi?

Dobry wybór . Chociaż przy Twoim budżecie możesz pokusić sie juz o wyższą półkę Orient Star http://www.skywatches.com.sg/reviews/orient-star-classic-white-dial-mens-leather-watch-sel05004w0-el05004w.htm

Zegarek z własnym mechanizmem.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Jeżeli Orient i fundusze pozwalają to zdecydowanie Star.

Ostatnio skusiłem się na model podany wyżej przez kolegę i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA 2824-2 (nie 3) jest teoretycznie lepszy od 2804 ale w praktyce jeden pies . Natomiast ETA 2892a2 albo 2893 (z GMT) lepszy i to dużo od 2824-2. Jeśli mocno poszukasz to znajdziesz może coś z eta 2892a2 w budżecie 3000zl albo lekko przekraczający ten budżet. Czyli radzę Ci to samo co Mirosuaw. Można szukać także w Dawosa ,Raymond Weil, bardzo fajny nowoczesny design oprócz Hamoltonòw i Stowy ma także Mido.

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się do apartu i zobacz co mają aktualnie z erarda.

Mój były erard na ecie 2892-A2 robił prawie 0s/24h na wibrografie i rzeczywiście w praktyce chodził perfect (nie miał certyfikatu chronometru).

Generalnie zauważyłem, że ETA 2892a2 bez certyfikatu chronometru chodzi tak samo dobrze jak ETA 2824-2 z certyfikatem, przy czym moja ETA 2824-2 bez certyfikatu robi 10 sekund, więc coś jest na rzeczy... ;)

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu można spokojnie znaleźć bardzo ładnego Hamiltona Jazzmaster Slim z ETĄ 2892-A2 w cenie do 2500 zł. Jedyna wada jak dla mnie to brak sekundnika, ale zegarek bardzo ładny.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zauważyłem, że ETA 2892a2 bez certyfikatu chronometru chodzi tak samo dobrze jak ETA 2824-2 z certyfikatem, przy czym moja ETA 2824-2 bez certyfikatu robi 10 sekund, więc coś jest na rzeczy... ;)

 

P.

Zgodzę się jeśli porównamy 2824 COSC do 2892a2 Top. Wersji Elabore niewiele ale jednak do wymogów chronometru nieco brakuje.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, proponuję Ci Certinkę DS-4 small second, mierzyłem ostatnio i byłem pod wielkim wrażeniem jak jest świetnie wykonana. Cena w necie ok. 2,5k więc mieścisz się w budżecie. Nie często przyglądam się zegarkom w podobnej cenie, ten jest bardzo ładny szczególnie z jasną tarczą.

http://www.zegarki.zgora.pl/blog/2014-04-09_Certina_DS-4_Automatic_Small_Second/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odróżnić mechanizm ETA 2892a2 Top i ETA 2892a2? Mają inne oznaczenia czy po prostu mają dopisek Top bądź Elebore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odróżnić mechanizm ETA 2892a2 Top i ETA 2892a2? Mają inne oznaczenia czy po prostu mają dopisek Top bądź Elebore?

Top jest m.in bardziej zdobiony niż Elabore i jego  koło balansowe ma rozszerzające się ku obręczy "ramiona".


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wszelkie informacje, sugestie. Z zakupem zegarka postanowiłem się jeszcze wstrzymać, by pogłebić swoją wiedzę w tym temacie. Może najpierw powinienem zacząć od jakiegoś poljota, czy rakiety, czas więc rozpocząć poszukiwania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.