Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

trimack

g-7710 pytania

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jakiś czas temu  na lódce zabiłem  "sportowca" mojego pierwszego i jak dotąd jedynego G (dostał w samo oczko i zszedł godnie po 12 latach pracy) teraz mam trochę wolnych środków (ok 350zł) i czas nabyć coś nowego.

Z tego co wyczytałem tutaj to g-7710 powinien spelnić moje wymagania (wędkarskie-zawody i łódkowe - rekreatka)

- żadnych solarów i radia

- nadgarstek 16cm

- niska czepliwość rękawa

- negatyw* (nie mialem jeszcze) - to jedyny uklon w strone własnej estetyki ponad funkcjonalność

- niezależne timery** (dwa wystarczą)

* mniej istotne

** najmniej istotne - jeśli można ustawić samopowtarzalny timer

 

1. od którego roku jest ten model produkowany ?

2. timer:

-czy 1 timer jest powtarzalny ? tzn po zakończeniu moge go 1-2 naciśnięciami odpalić ponownie a może musze ustawiać od nowa?

-czy informacja o zakończeniu jest poza dzwiękiem w jeszcze inny sposób przekazywana ? (światełko, wibra ..cokolwiek) o pięciu cyklach obu timerów odpalających się naprzemiennie - wiem

3. czy w trybie timera wyswietlana jest godzina?

4. czy jakieś G przekazują informację o koncu timera za pomocą wibry

5. któremu ze sprzedawców allegro warto zostawić pieniądze?

- zegarki_tkmarket: http://allegro.pl/zegrek-meski-casio-g-7710-1er-g-shock-200m-i4497701911.html
- Daymon-trade: http://allegro.pl/zegarek-casio-casio-g-7710-1er-g-shock-i4425075734.html
- worldtrade24_pl: http://allegro.pl/zegarek-meski-g-shock-casio-g-7710-1er-i4478479754.html

- sequndus: http://allegro.pl/zegarek-casio-g-7710-1er-g-shock-gw-pl-wawa-i4452892371.html

6. może jakieś inne g spełnią te wymogi?

 

z góry dziękuję za pomoc

Tri

 

edyta: literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

Mam tego g shocka i co do timera to się nie wypowiem, bo nie używam go,ale co do funkcjonalności to dla mnie to super zegarek. Posiada kilka stopni podświetlenia wyświetlacza, super leży na ręce i polecam sprzedawcę Daymona, bo kupiłem u niego kilka zegarków, a wczoraj nawet też Mudmana i wszystko w porządku z zegarkami. Nie parują, nie psują się i super szybka wysyłka zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-7710 produkowany jest od 2007 roku. Timer ma autopowtarzanie, choć włącza się je nieco pokrętnie poprzez ustawienie drugiego timera. Timery nie są niezależne, drugi startuje po zakończeniu pierwszego. Aktualna godzina jest widoczna w tym trybie. Można włączyć sygnalizację dwiema kolorowymi diodami. Alarm wibracyjny posiada np. GD-350.

 

Seqndus ma najlepsze warunki gwarancyjne (realizacja w całym kraju).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za pomoc

podszedłem do salonu, pomacałem, powciskałem ....

g-7700/7710 - fajny maluch,  ma wszystko co mi trzeba (jedynie czepiał bym się braku wyświetlania czasu w trybie stopera)

przy okazji wyleczylem sie z dw-5600 bo zupełnie mi nie leżał na ręce

 

jeszcze raz dziękuję

 

edyta:

na niektórych fotkach z sieci widać dzwine przebarwienia cyfr na negatywnym wyświetlaczu :

np 2ga fotka tu:

http://www.tiptopshop.com.au/casio-g-shock-mens-watch-g-7710-1-g-7710-1dr.html#

 

czy to normlane czy po prostu odwzorowanie aparatu foto takieego psikusa zrobilo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negatywy tak się zachowują w ostrym świetle. Dla ludzkiego oka jest to nieuchwytne, ale dla aparatu już tak. :)

 

lwUbkIt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że pod linkiem oryginały tylko mniej dostepny serwis gwarancyjny niz od zibi bo trzeba słać do nich?

Zgadza się. 20 zł drożej masz od seqndusa z gwarancją zibi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego g-7710 dostaniesz na bazarku -właśnie się pojawił nowiutki i w niezłej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info ale wczoraj rano zamówilem na alle i czekam za dostawą

 

edyta:

 

maluch dotarl - zgrbny z niego czarnuszek

 

dziekuję wszystkim za rady

 

powiedzcie jeszcze jak z kontrastem - czy skrajne ustawienie zwieksza zużycie wyświetlacza ?

na raie mam na 6 i jest okej , porownywalem z pozytywami w skrajnych warunakch oświetleniowych i nie widzę znaczących różnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Kupiłem sobie takiego 7710 na wyjazd wakacyjny. Zegarek wygląda, ale... czytelność pozostaje wiele do życzenia  :(  w słoneczny dzień spokojnie, ale w ciemniejszych pomieszczeniach masakra. Chyba nie pozostaje mi nic innego, jak przerobić go na pozytyw  :P Poza tym troszkę bezel odstaje w górnej części i drażni mnie to :angry:  Funkcje jak najbardziej mi się podobają, a migające diodki są świetnym dodatkiem. Czy w jakimś innym zegarku G-shock jest taki bajer z diodami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezel odstaje w nówce ?

ostatnio na zawodach zauważylem z jednym kolegą, że mamy identyko G , pogadalismy chwile i okazalo się ze jego 2letni egzemplarz ma ta właśnie przypadłość - wybrzuszenie gumowego pod-bezela na wysokości napisu 'g-shock' i to samo na dolnym napisie 'shock resist'. Podobno lubi się w tym syf teraz zbierać.

 

co do wyświetlacza - zbadaj ustawienia kontrastu - mi na 6stce nie ustepuje znacznie w ciemnych pomieszczeniach pozytywnemu wyświetlaczowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie takiego 7710 na wyjazd wakacyjny. Zegarek wygląda, ale... czytelność pozostaje wiele do życzenia  :(  w słoneczny dzień spokojnie, ale w ciemniejszych pomieszczeniach masakra.

A 7710 jest uważany za jeden z najczytelniejszych negatywów G-shocka, więc sobie wyobraź jak mało czytelne są inne negatywy. ;)

 

Polubić lub - tak jak chcesz - przerobić na pozytywa. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Nie przerabiać tylko sprzedać i kupić pozytywa  :) , mogę za pół ceny łyknąć tego negatywa  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczytelniejszy jest IMO GD-350, nawet w półmroku wszystko widzę, a u mnie oczy juz nie te  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Kontrast mam ustawiony na 7 a oczy już nie te  :P  Funkcjonalność mi pasuje, bezel  zdemontowałem i okazało się, że pod nim, na kopercie jest troszkę taśmy dwustronnej :angry:  zegar kupiony od seqndus z pełną gwarancją od zibi. No cóż muszę się pogodzić z faktem, że "ten typ tak ma"  Ogólnie nie trafiłem jeszcze na zegarek, który pozostanie ze mną na dłużej ;)    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Nie przerabiać tylko sprzedać i kupić pozytywa  :) , mogę za pół ceny łyknąć tego negatywa  :P

Pominę tę propozycję dyplomatycznym milczeniem  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo
Mineło troszkę czasu z tym zegarkiem, więc mogę napisać parę słów na jego temat. Zegarek pod względem 

funkcjonalności jak dla mnie nie ma sobie równych. Podwójny timer do 200 godzin z możliwością zapętlenia 

i odliczniem już od jednej sekundy. Alarmy o nietypowym dźwięku budzą mnie bez problemu.Możliwość 

ustawienia sygnału pełnej godziny w dowolnym zakresie dobowym. Rozbudowany stoper z pięciosekundowym 

startem i pamięcią wyników. Niezłe podświetlenie i alert świetlny w postaci dwóch diod zielonej i 

czerwonej. Regulacja kontrastu. Wyświetlacz logiczny z małą ilością "bajerów". Co mnie w zegarku 

denerwuje, Troszkę za mała średnica w stosunku do wysokości, powoduje, że wydaje mi się mało męski. 

Metalowa ramka w bezelu troszkę odstaje, podobnie jak sam bezel i nie można tego ustawić. Negatywny 

wyświetlacz, choć naprawdę piękny w słoneczny dzień, na wieczory ciężki do odczytania, mimo kontrastu 

ustawionego na 7. Ogólnie polecam ten zegar, gdyż ma dobry stosunek jakości i funkcjonalności do ceny. 

Sam jednak poszukuję czegoś większego, najchętniej z podobnymi funkcjami, a już na pewno z głośnym 

alarmem i fajnym timerem, co nie zawsze jest takie oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zegarek pod względem funkcjonalności jak dla mnie nie ma sobie równych. Podwójny timer do 200 godzin z możliwością zapętlenia i odliczniem już od jednej sekundy. 
...
Rozbudowany stoper z pięciosekundowym startem
 

 

Fajny !

Do czego to jest potrzebne ?

Korzystałeś/korzystasz z tego w normalnym użytkowaniu ?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Akurat tak, przydaje mi się w pracy do mierzenia czasu naświetlania matryc  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.