Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość michallo3

identyfikacja zegarkow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michallo3

witam prosze o identyfikacje zegarkow kieszonkowych producenta i roczniki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok około 1920, producent trudny do ustalenia. W jednym koperta chyba niello (nie widzę na małym ekranie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy proszę o pomoc w indentyfikacji tego zegarka, co to jest ?

 

Z tego co mi wiadomo to claro to nazwa mechanizmów od adriatici, także moje pytanie czy to ich

 

zegarek czy jakiś wschodni fake, naciąg ręczny, do środka się dostac nie mogę , bo nie wiem jak z tyłu numer jak na załączonej fotografii, z jakich to lat, do ilu pieniążków placić .

Pytam bo bibelociarz od którego zazwyczaj kupuję radzieckie zegarki ma dwa w swojej ofercie, a nie chcę się naciąć, raz już dałem się nabrać jak kupilem komandirskiego made in chrl :)post-64457-0-02596100-1408117650_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claro to rzeczywiście firma produkująca mechanizmy, ale czasem także kompletne zegarki. Ten wygląda na lata 80. Na eBay sprzedano taki w roku 2013 za zawrotną cenę 10,99 USD. Tego Ci nie wycenimy, bo regulamin zabrania no i inflacja idzie ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wtórny, dla mnie nieciekawy design. Od razu skojarzyło mi się z Porsche Design, pewnie nie tylko mi.

Ogólnie bez rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje czyli 15 - 25 zł mogę mu rzucić za to z czystym sumieniem ! A pytanie jak sie do niego dostać do środka? Czy to jest jednorazowka taki box, jak bezkamieniowa ruhla czy coś ciekawszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że jedyna droga jest od przodu, po wyjęciu (wyssaniu właściwie ;) ) szkiełka. Występują takie rozwiązania. Nie każdy zegarmistrz da sobie z tym radę. 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o weryfikacje Ruhla . Dostałem go od babci i wygląda na złoty lub tez pozłacany (magnez go nie łapie) zegarek bardzo ładny nie zniszczony jak na swoje lata pełni sprawny Proszę o wycenie.

Pozdrawiam

 

Magnez to ty sobie na stres zastosuj. O weryfikację zgłoś się do IPN. Rzeczywiście, trochę przypomina Księżyc w pełni. O wycenie będzie krótko. Nie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać czy jest ktoś wstanie wycenić ten oto okaz ?

203653146_5e206468df_m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wycenię. Na moje oko wygląda na tyśuncpińcetdwadziewińcet B)

 

Wypalcowane na ekranie telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać czy jest ktoś wstanie wycenić ten oto okaz ?

203653146_5e206468df_m.jpg

 

 

Wstałem. I co?

 

Nie, nikt nie wyceni.

 

Ban wisi w powietrzu....

 

 

Ja wycenię. Na moje oko wygląda na tyśuncpińcetdwadziewińcet B)

 

Wypalcowane na ekranie telefonu

 

Irony powiało :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Pytanie dotyczy zegarka  DOXA.Czy to oryginał czy jakiś składak i co to za mechanizm i które lata?

 

CAM00346.jpg

 

 

CAM00347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wtórny, dla mnie nieciekawy design. Od razu skojarzyło mi się z Porsche Design, pewnie nie tylko mi.

Ogólnie bez rewelacji.

Wtórny design i skojarzenie z wzornictwem Porsche to naprawę ciekawe stwierdzenie. 

Zegarmistrzostwo to właściwie 95% wtórnego designu, ale Porsche to akurat jako tako wpisuje się w to 5%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , szukam informacji na temat zegarka ze zdjęć . Chciałbym tylko wiedzieć z kąd może pochodzić, ile ma lat itp. Jedyne informacje na tarczy  to witt - antimagnetic-antichoc  ancre 15 rubis. Na tylnej stronie są malutkie numer PC472. 


 

post-95712-0-15058900-1487198763_thumb.jpg

post-95712-0-01962700-1487198764.jpg

post-95712-0-15267400-1487198765_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Versipald
      Witam, wczoraj otrzymałem od dziadka mojej dziewczyny stary zegarek kieszonkowy jeszcze po ojcu tego dziadka, wiec oceniam, ze ten czasomierz musi mieć ponad 70 - 80 lat. 
      Na tarczy jest napis Chronometre i pod spodem Sirap czy Strap. Nie wiem co to może być. Zegarek chyba był kupiony we Francji. 
      Nad subtarczą sekundy jest napis Imprte de Suisse (to znaczy, że to jest szwajcarski zegarek czy nie?) 
      Szkiełko jest z jakiejś pleksy, w kolorze żółtym jak na zdjęciu. z tyłu nie ma właściwe żadnych napisów. Zegarek jest stalowy, na chodzie. ale nie chce żeby chodził, bo nie wiadomo kiedy był smarowany.  
      Na werku też tylko "Imprte de Suisse". Czyjej produkcji jest ten zegarek i ile może być wart? Nie chce go sprzedawać, ale zastanawiam się czy warto inwestować w ewentualną renowację wizualno - mechaniczną.
      Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i garść istotnych informacji. 
       



    • Przez ewa_942
      Witam!
       
      Posiadam w kolekcji takie cudo niestety niekompletne ale chciałabym się dowiedzieć coś więcej o tym zegarku.
       
      Czy jest możliwe określenie wieku i pochodzenia tego zegarka?



    • Przez nebh
      Witam serdecznie, posiadam oto trzy takie zegarki. Chciałbym żeby ktoś coś mógł o nich powiedzieć a przede wszystkim potwierdził czy są autentyczne. Przepraszam że drugi taki sam temat, ale po prostu nie znalazłem początkowo tego działu a on jest oczywiście odpowiedni do tych zegarków. Z góry dziękuję za każdą pomoc 
       
      Illinois:
       

       
      Waltham:
       

       
      Fs Mathile Locle:
       

       
    • Przez nebh
      Witam serdecznie, posiadam oto trzy takie zegarki. Chciałbym żeby ktoś coś mógł o nich powiedzieć a przede wszystkim potwierdził czy są autentyczne. Dziękuję i pozdrawiam
       
      Illinois:
       

       
      Waltham:
       

       
      Fs Mathile Locle:
       

       
       
    • Przez Cloner
      Witam , szukam informacji na temat zegarka ze zdjęć . Nie chodzi mi o wycenę - to pamiątka. Chciałbym tylko wiedzieć z kąd może pochodzić, ile ma lat itp. Jedyne informacje na tarczy  to witt - antimagnetic-antichoc  ancre 15 rubis. Na tylnej stronie są malutkie numer PC472. Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.