Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kornel91

Citizen AS4020-44B - kornel91 jajecznica

Rekomendowane odpowiedzi

AHww0Xa.jpg

 

Do napisania recenzji skłonił mnie Jacek (Słoniu), który może w końcu skłoni się do zakupu jakiegoś kwarca. Chociaż sam wcześniej myślałem o napisaniu kilku słów to jakoś nie bardzo mogłem się zebrać. Zegarek spodobał mi się jak tylko dwie pierwsze tzw. „jajecznice” pojawiły się na forum. Cena zakupu u naszych chińskich sprzedawców skłoniła mnie do wpisania zegarka na wish listę. W miesiącu lipcu udało się zgromadzić potrzebne środki na zakup Citizena AS4020-44B.

 

K3RW9RQ.jpg

 

Dzięki koledze Tomkowi pod koniec lipca zegarek zawitał do mnie. Citizen przyszedł w białym woreczku w środku przywieszka, instrukcja obsługi oraz międzynarodowa karta gwarancyjna.

 

K5eIkhl.jpg

 

Po wyciągnięciu z woreczka ukazał Promaster, po założeniu na nadgarstek bardzo lekki i przyjemny.

 

XOpgZvY.jpg

bFYCx7g.jpg

 

Koperta w zegarku to 44 mm, ale dzięki krótkim i fajnie wyprofilowanym uszom L2L 50 mm zegarek leży jak przyklejony. Jego grubość to 14 mm a waga z oryginalnym paskiem 100g. Koperta wykonana jest bardzo starannie spód jest piaskowany, boki koperty delikatnie szczotkowane, natomiast luneta jest polerowana i szybko łapie drobne ryski.

 

 

M6yT9JK.jpg

 

Polerowane są również romby, którymi wykończony jest dół bezela. Chociaż koperta wykonana jest w tylu technologiach wykończenia to wszystko do siebie bardzo pasuje. Przycisk od „suwaka logarytmicznego” oraz przycisk koronki również wykończone są w romby tylko są piaskowane. Pozostałe dwa przyciski również są piaskowane. Dodatkowo na koronce znajduje się logo Citizena.  Dzięki wykończeniem w romby (karo) bardzo lekko się nimi operuje. Jak już jesteśmy przy kopercie to dekiel również jest ciekawie wykończony.

byAIxCQ.jpg

Sam dekiel jest szczotkowany a w środkowej części wykonany jest głęboki grawer wykonany bardzo starannie.  Napisy wokół grawera oprócz tych podstawowych opisują rodzaj mechanizmu, wodoszczelność są wykonane laserem. Z oznaczeń z dekla można odczytać, że mój egzemplarz wyprodukowano w kwietniu 2014 co oznacza, że mam dość świeży egzemplarz.

 

UnzcFrE.jpg

 

Przejdźmy do tarczy oraz funkcji zegarka. 

 

LISqIH8.jpg

 

Zacznę od tego, że zegarek posiada szkło szafirowe. Na żadnej stronie nie było napisane o powłoce antyrefleksyjnej na szkle. Po obejrzeniu zegarka stwierdziłem, że taka powłoka chyba jest bo szkło  daje fajną niebieską poświatę. Napisałem do serwisu w Japonii i otrzymałem odpowiedź, że zegarek posiada wewnętrzną powłokę AR. 

 

 

 

Tarcza zegarka jest w kolorze żółto-beżowy stąd zegarek to tzw. „jajecznica”. Zegarka nie oglądałem pod lupą ale tarcza wygląda na dobrze wykonaną.  Może nie na wszystkich indeksach luma jest nałożona idealnie ale tego nie widać a same indeksy ładnie świecą  na niebiesko na godzinie 12 również jest luma. Dodatkowo indeksy są w srebrnych ramkach dość wysokich i widać, że ich kształt z bocznego profilu to trapez. Obwódki trzech subtarczek również posiadają srebrną ramkę.

 

lFRIEbi.jpg

 

Subtarcze wyglądają na lekko przezroczyste przez to, że to Eco Drive a więc posiada baterię, którą trzeba naładować promieniami słonecznymi.  Citizen posiada dodatkowo synchronizację. Lewa górna subtarcza odpowiada za podanie godziny w trybie 24 godzinnym, lewa natomiast jest do chronographu oraz pokazuje dzień tygodnia. Dolna jest do obsługi wszystkich tych funkcji. AS 4020 posiada ręczną oraz automatyczną synchronizację, której nie można wyłączyć. Bardzo ułatwia to korzystanie bo nawet nie musimy przestawiać ręcznie daty znajdującej się na godzinie czwartej. Dodatkowo zegarek posiada chronograph, można ustawić czas letni ooraz czas lokalny, dodatkowo jest dość głośny alarm. Brakuje mi tylko dźwięku pełnej godziny.

pft0faX.jpg

Wskazówki  godzinowa i sekundowa mają białe ramki i są pokryte tą samą lumą co indeksy, sekundowa natomiast jest pomarańczowa z fajną przeciwwagą.  Wskazówka sekundowa nie zawsze trafia idealnie w indeks no ale można się do tego przyzwyczaić.  Dla mnie brakuje tylko aby na tarczy logo i nazwa zegarka były tłoczone nie malowane.  Citek posiada „suwak logarytmiczny”, który służy np. do przeliczania mil morskich na km i służy do innych obliczeń. Ciekawa funkcja, której nie będę więcej opisywał ale pewnie przy normalnym użytkowaniu raczej mało wykorzystywana. Dzięki tym wszystkim dodatkom zegarek nie jest tak dobrze czytelny i za dużo jest „węża” co mi osobiście nie przeszkadza. 

Wracając jeszcze do koperty uszy zegarka wykończone są z lekkimi kantami.

 

WYxNsng.jpg

 

Minusem zegarka jest pasek. Siedzi  na grubych teleskopach z szerokimi  końcówkami. Nie przeszkadza mi, że ma 23 mm bo i tak zamówiłem sobie do niego pasek ale jego grubość i rozmiar. Pasek zwęża się z 23 do 18 mm co IMO nie wygląda za dobrze. Dodatkowo zwęża na całej długości z 6 mm do 2,5 mm. Zaimpregnowałem go zaraz po zakupie i mimo tego mocno pije pot. Samo zapięcie również pozostawia wiele do życzenia.

 

80L2oC8.jpg

oA1PrqG.jpg

 

Chociaż wygląda na dobrze wykonane to sam motylek jest za długi. Przy moim ponad 18 cm nadgarstku pasek się jeszcze jakoś układa ale przy mniejszych nadgarstkach przy zapięciu będzie mocno odstawał. Na plus kolor i faktura paska. 

Na koniec recenzji dodam , że zegarek wart ceny i noszenia. Jeśli ktoś woli spokojniejsze kolory to na pewno warto kupić ten zegarek z czarną tarczą na bransolecie. Ja chciałem  zegarek z jasną tarczą ale jak tylko uda się kupić w dobrej cenie oryginalną bransoletę pewnie ją kupię.  Miłego czytania   :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Dobrze się czytało. Do dziś byłem przekonany że chrono ma taki sam rozmiar koperty co zwykły Nighthawk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra recenzja, która utwierdza mnie,że dokonałem dobrego wyboru. Kupiłem taki model na forumowym bazarku. Jedynie przyczepić się można do paska. Chyba zafunduję mu inny. Może coś polecacie, nie mam doświadczenia z paskami.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mój ze zdjęć szył Przemek- nick555 :) Myślę, że pasek pasuje a oryginalny jest średniej jakości tak jak pisałem. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super recka - pasek rzeczywiście świetnie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Mam model bez chrono na pasku i motylek zupełnie nie przeszkadza ( nadgarstek 16,5 cm / szerokość 5,5 ). Nighthawki to super zegarki.

 

15271906006_9639917c55_b.jpg

Edytowane przez AdamB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, do zegarkow na ksztalt Citizen Nighthawk polecam paski Bonetto Cinturini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W uzupełnieniu recenzji myślałem o bransolecie. I jeśli chodzi o czarne wersję to jest super to przy jajecznicy IMO jakoś nudno.

 

WqSUl2U.jpg

3gHk4qc.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka uwag technicznych odnośnie BJ7010:

- gwint głównej koronki, jest bardzo krótki, ma może z 1,5 zwoju, czyli zakręca się na raz, ale swoje zadania spełnia ( W twoim jest zakręcana ? - raczej nie),

- w twoim przy WR200 dekiel jest wciskany, najtańsza wersja ma zakręcany - nie wiem co ich skłoniło do takiego ruchu, bo wciskany można znaleźć w jeszcze droższych modelach z DURATEC,

- moja najtańsza wersja ma rozstaw uszu 22mm, a zapięcie motylkowe 20mm.

Czyli cenna uwaga, nie założysz sobie bransolety od bj7010 - po zdjęciach zegarków można nieźle wtopić.  :wacko:

(paski Citizen może nie porywają w dotyku, układaniu się, ale mają jedną ogromną zaletę - są cholernie wytrzymałe)

 

post-32788-0-99450900-1409561308_thumb.jpg
post-32788-0-45156800-1384857303_thumb.jpg
Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest u mnie koronka jest nie zakręcana, dekiel wciskany, pasek 23/18 mm.

Bransoleta nie pasuje bo mój ma kopertę 44 mm Twój koperta 42 mm. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas cieszy :)

 

w2gjxCJ.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I coś dla podbicia tematu.

 

4PF3qxv.jpg6N07G34.jpg7MWZwHc.jpgqWXZRgK.jpgimMTqHM.jpgIq7kyLv.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam model bez chrono na pasku i motylek zupełnie nie przeszkadza ( nadgarstek 16,5 cm / szerokość 5,5 ). Nighthawki to super zegarki.

 

15271906006_9639917c55_b.jpg

Adam mam podobny nadgarstek. Mozesz wrzucić fotkę z nim na reku?

 

Dzieki!

 

Recka super, aż chce sie mieć.

 

 

Serdeczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że te Citki mimo tego, że mają sporo "naćkane" na tarczy...  ciągną czymś oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z dokładnością takich zegarków? Robią naprawdę spore wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karloss mój to Eco Drive i RC. Więc robi 0 :) Prawie codziennie się synchronizuje :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I coś nowego :)

 

dfOipQE.jpgnK1prHg.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki pasek widnieje na ostatnich zdjęciach? Ciekawy odcień brązu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ręcznie robiony rekin, ale sznurowadła mają bardziej zajebiaszczy kolor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns pasek robiony przez nick555 ale to nie rekin :) Kolor sznurowadeł mi się podoba  :D


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

- gwint głównej koronki, jest bardzo krótki, ma może z 1,5 zwoju, czyli zakręca się na raz, ale swoje zadania spełnia ( W twoim jest zakręcana ? - raczej nie),

- w twoim przy WR200 dekiel jest wciskany, najtańsza wersja ma zakręcany - nie wiem co ich skłoniło do takiego ruchu, bo wciskany można znaleźć w jeszcze droższych modelach z DURATEC,

...

Właśnie, Ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego w droższych modelach brak zakręcanego dekla i koronki???  :huh:

I jak to się ma do tej wodoszczelności WR200?

Zdarzyło mi się w innym zegarku nieświadome odciągnięcie koronki przy zdejmowaniu ciasnej koszuli, jakoś niefortunnie zaczepiłem guzikiem czy jakoś tak i zegarek się przestawił  <_<

A co by było jakbym wlazł tak do wody  :unsure:

Nie rozumiem tego, może wiecie coś więcej? Może bardzo mocno w tych citkach się odciąga/wciska  ta koronki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na CW. Koronkę żeby odciągnąć trzeba użyć trochę siły :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.