Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Przestroga dla zamawiających DHL-em

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bryku2

Bryku2

seiko maniak

• Użytkownik
  • 1795 postów
  • Gadu-Gadu: 12762501

Napisano 19 sierpień 2014 - 06:14

Taka sytuacja

Zakupiłem ostatnio swojej lubej zegarek Citizen Promaster eco drive, w cenie 108 usd z bezpłatną dostawą, czyli po naszemu powinien on kosztować ok 350 pln.

Dostawa DHL, oczywiście liczyłem się z zapłaceniem VATu + dodatkowych opłat, ale w wypadku do tej pory sprowadzonych zegarków ta kwota łączna opłat wychodziła na poziomie 25-27% wartości zegarka, czyli zakładałem że max zapłacę powiedzmy 100 pln. Jakież było moje zdziwienie, kiedy otrzymałem informację iż łącznie do zapłaty jest 224 pln, a na moje pytanie skąd taka wartość otrzymałem odpowiedź:

"Po pierwsze na dokumentach brakuje kosztów transportu/warunków dostawy i co za tym idzie do kosztu towaru doliczany jest koszt statystyczny za transport. Z cła został Pan zwolniony, natomiast VAT to 133 PLN. Dalsze opłaty to rejestracja upoważnienia (opłata do urzędu miasta) oraz prowizja wykładowa 60 PLN + VAT.
Panie Marcinie,

Nie dziwię się, że może się Pan czuć nawet oszukany – urząd celny nie uznaje zapisu, iż cokolwiek jest bezpłatne, darmowe, etc. Nawet jeśli otrzymałby Pan prezent, musielibyśmy do odprawy mieć fakturę z wartością rynkową."

I teraz tak - pomimo tego że w aukcji jak byk stało że wysyłka jest free urząd i tak dolicza sobie koszty statystyczne dostawy (co wg mnie powinno być karane), do tego dochodzą bzdurnie wysokie opłaty dot upoważnienia do wykonania w moim imieniu odprawy celnej - powiem tak - polecam zakupy z dostawą Standard Shipping, idzie to może dłużej, ale mamy pewność że nawet jak będziemy płacić to rozsądne pieniądze a nie napychać kabzę urzędasom.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, może komuś kiedyś udało się odzyskać w takiej sytuacji trochę pieniędzy :)
  • 0

#2 Pilot353

Pilot353
  • Użytkownik
  • 830 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 06:27

Zamowienie z dalekiego orientu wartości 119 zielonych wczoraj przyszło z opłatą celną 30 zł. Tzn przyszło tylko że wdomku były same dzieci i nie odebrały od kuriera dhlu. Mam nadzieję że dobrze uslyszaly 30 a nie 300. Dziś się przekonam. Najgorsze jest to że zamawialem zwykłą przesyłką a oni i tak bezpłatnym dhlem wysłali.
  • 0

#3 piotrkrakow

piotrkrakow

Zegarki, zegarki, zegarki...

• Stowarzyszenie
  • 4273 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 06:28

Niestety z punktu widzenia przepisów celnych wszystko jest ok. Nie rozumiem tylko czemu 60 zł a nie 17 za upoważnienie...

Nie ma czegoś takiego jak darmowa wysyłka. Lepiej żeby sprzedawca obniżył cenę produktu i doliczył wysyłkę. No bo przecież chyba płaci za wysyłkę.

• 0

#4 Lawnowerman

Lawnowerman

członek Rady Klubu

• Moderator
  • 5532 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 07:25

Niestety z punktu widzenia przepisów celnych wszystko jest ok. Nie rozumiem tylko czemu 60 zł a nie 17 za upoważnienie...

Nie ma czegoś takiego jak darmowa wysyłka. Lepiej żeby sprzedawca obniżył cenę produktu i doliczył wysyłkę. No bo przecież chyba płaci za wysyłkę.

Pewnie tak, ale może mieć to rozliczane od ilości.

Czyli podpisuje umowę na ilość szt.

Np.: nie mniej niż 1000 i wtedy ma po ileś tam a jak powyżej to mu cena spada.

Może na daną chwilę nie wiedzieć ile dokładnie kosztuje go transport [to znaczy wie, że nie więcej niż].

Więc z jego punktu widzenia jest to absolutnie oboje tnę a z p-tu widzenia marketingowego korzystne - bo klient ma "gratis".

Ja też kiedyś spotkałem się z czymś a'la uśredniony koszt zakupu co jest IMO bzdurą [tak samo jak doliczanie kosztów transportów do sumy i liczenie od tego VAT-u].

• 0

#5 Pilot353

Pilot353
  • Użytkownik
  • 830 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 10:01

Mój zegarek już w domu, DHL, dodatkowa opłata 30 zeta więc skąd się biorą takie różnice w naliczaniu wysokości opłat?
  • 0

#6 TomekR

TomekR

• Użytkownik
  • 570 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 10:50

Za upoważnienie jest 17 zł, 60zł + VAT to prowizja DHL za dokonanie odprawy.

Opłaty łączne 224zł = 133zł (VAT) + 17zł (pełnomocnictwo do odprawy) + ok 74zł (prowizja DHL 60zł + VAT)

Bryku2, zakup w Creationwatches ? ;)

• 0

#7 Bryku2

Bryku2

seiko maniak

• Użytkownik
  • 1795 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 13:31

Tak, pierwszy i ostatni raz :)
  • 0

#8 Pilot353

Pilot353
  • Użytkownik
  • 830 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 13:36

To albo ja miałem dużo szczęścia albo Ty wyjątkowego pecha. Też miałem zamówienie z Creationwatches
  • 0

#9 TomekR

TomekR

• Użytkownik
  • 570 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 13:49

Tak, pierwszy i ostatni raz :)

Dla nich jest niepojęte, że mając do wyboru darmowego kuriera i pocztę - wybieramy pocztę :D

Trzeba się upewnić kilka razy, że zrozumieli, że to ma być tylko i wyłącznie poczta ..

• 0

#10 MichałS

MichałS
  • Użytkownik
  • 609 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 11:09

O, dzięki! 

Właśnie dzisiaj będę zamawiał paczkę z creationwatches, zaznaczę im wyraźnie by wyszczególnili np. 1USD za wysyłkę.  

• 0

#11 Bryku2

Bryku2

seiko maniak

• Użytkownik
  • 1795 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 11:12

Ja zawsze zamawiałem standard ship a tu mnie coś tknęło i jak widać w złym kierunku :)
  • 0

#12 MichałS

MichałS
  • Użytkownik
  • 609 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 11:33

Człowiek chciał dobrze - wyszło jak zawsze :) 

• 0

#13 prezesss4

prezesss4
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 13:16

Witam,

mam zamiar kupić sobie zegarek Citizen AT8011-04E, ceny w Polsce oscylują w granicach 1500 zł, a na dutyfreeislan 303 $. Czy ktoś z was kupował w tym sklepie i może się podzielić opinią ? A może ma ktoś z was leszpą propozycję ?

Zależy mi na informacji dotyczącej potencjalnych, dodatkowych opłat. Wersja optymistyczna i pesymistyczna :P

• 0

#14 Cezar.

Cezar.
  • Użytkownik
  • 2074 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 17:44

Optymistyczna - 303$
Pesymistyczna - 303$ + cło 2-3% + podatek 23% od całości
:)

wymęczone z fona....
  • 0

#15 ricardo216

ricardo216

po prostu lubię :)

• Użytkownik
  • 3710 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 18:38

Pesymistyczna- zapomniałeś dopisać jeszcze trochę(nigdy nie wiadomo ile sobie skasują) za "obsługę celną" czy jak to się nazywa
  • 0

#16 piotrkrakow

piotrkrakow

Zegarki, zegarki, zegarki...

• Stowarzyszenie
  • 4273 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 22:37

przy obecnym cisnieniu władzy na łojenie obywateli z wszystkiego pozostaje wersja pesymistyczna plus koszt odprawy celnej. Być może PP robi odprawę celną. Zadbaj aby na fakturze był koszt wysyłki w miarę realny, bo w przeciwnym razie UC doliczy Ci wg uznania.

• 0

#17 prezesss4

prezesss4
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 01 luty 2015 - 15:58

Dzieki panowie za informacje. Czy ktoś z was zamieszkuje okolice Bydgoszczy i miał doczynienia z lokalnym Urzędem Celnym ? Czytałem na forum, że w różnych częśćiach Polski różnie "podchodzą do klienta" i staram się oszczacować prawdopodobieństwo zapłacenia cła i podatku!

• 0

#18 Cezar.

Cezar.
  • Użytkownik
  • 2074 postów

Napisano 01 luty 2015 - 17:26

Na dzień dzisiejszy osobiście bym wolał kupić w kraju - jeśli byłby taki wybór...

Nigdy nie miałem szczęścia z UC   B)

Użytkownik Cezar. edytował ten post 01 luty 2015 - 17:26

• 0

#19 prezesss4

prezesss4
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 01 luty 2015 - 20:46

a te 23 % liczone jest od kwoty z faktury, czy ceny rynkowej zegarka w PL ?

• 0

#20 Cezar.

Cezar.
  • Użytkownik
  • 2074 postów

Napisano 01 luty 2015 - 20:57

Od całości - koszt z faktury + wysyłka + cło + opłaty...

Jak cena z faktury wyda się zbyt niska, mogą to zanegować :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych