Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

madmonk

Waltham 41 jewels - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Trafilem na ciekawego (tak mi sie wydawalo) walthama 41 jewels, niestety urwany ma wałek naciągu, tzn koronka jezt luzna i mozna ja bez problemu zdjac (urwana jest od srodka przy mocowaniu do mechanizmu, w rece zostaje koronka + pare milimetrow gwintowanego walka).

Mechanizm wydaje sie byc ok, jak i cala reszta, chcialbym prosic o pomoc w ocenie kosztow i szanse jego naprawy.

Chcialbym przy okazji zapytac jaki to moze byc rocznik i czy to jest szwajcarski czy amerykanski zegarek a moze wogole to tylko skladak ?

Z tego co udalo mi sie odczytac w srodku to model 41 jewels z mechanizmem 1700/01, na dole tarczy jest napis 'swiss'.

 

post-73863-0-79509700-1408654701_thumb.jpg

post-73863-0-10991500-1408654712_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że mechanizm to jest AS 1700.

 

Czyli Szwajcar. Choć o tyle zmodyfikowany, że dodano od cholery niepotrzebnych do niczego kamieni. Tak dla picu. Bywały i wersje z setką, o ile pamiętam.

 

Marka amerykańska, a zegarek ma pewnie napisy Swiss Made? To jest ok, nie tylko z Walthamami tak bywa.

 

Szanse naprawy duże, u każdego sensownego zegarmistrza (taki, który robi coś więcej niż wymiana baterii i pasków). Koszta różne... Zależy od zegarmistrza... Sama wymiana wałka nie powinna być droga, ale jeśli dojdzie do tego smarowanie mechanizmu, to ponad stówę wybulisz, to automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Szwajcar. Choć o tyle zmodyfikowany, że dodano od cholery niepotrzebnych do niczego kamieni. Tak dla picu. Bywały i wersje z setką, o ile pamiętam.

 

Marka amerykańska, a zegarek ma pewnie napisy Swiss Made? To jest ok, nie tylko z Walthamami tak bywa.

 

Szanse naprawy duże, u każdego sensownego zegarmistrza (taki, który robi coś więcej niż wymiana baterii i pasków). Koszta różne... Zależy od zegarmistrza... Sama wymiana wałka nie powinna być droga, ale jeśli dojdzie do tego smarowanie mechanizmu, to ponad stówę wybulisz, to automat.

 

Tak, na tarczy ma 'swiss' a na deklu 'made in hong-kong for waltham', upewniam sie bo przeczytalem na forum ze niektore byly skladane w usa (mimo swiss).

Pocieszyles mnie troche bo balem sie ze taki wałek moze nie byc popularny a o cene za dorobienie takowego balbym sie chyba zapytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kopertę robili w Azji, albo nawet sam dekiel na zlecenie,, cholera wie jak to tam było. Nie wietrzyłbym w tym niczego szczegolnie podejrzanego, ale możesz się jeszcze podpytać w dziale o zegarkach amerykańskich, bo w końcu marka takowa.

A z wałkiem, jak mówiłem, raczej cyrku nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dziekuje 'hrabia' za szybka i rzeczowa odpowiedz.

Dam znac jak poszlo z naprawa.

 

ps.

przepraszam za brak polskich znakow w postach :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche zeszlo ale obiecalem napisac jak poszlo, wiec wypada dotrzymac slowa.

Zegarmistrz probowal cos dobrac od innych szwajcarow ale nie udalo mu sie, wiec poprosilem go o dorobienie walka.

Cena walka + usluga wyrwala mnie z butow, zaplacilem cale 25PLN :), zegarek wrocil do zycia i ma sie dobrze.
Gdyby ktos potrzebowal namiar na dobrego, taniego i sprawdonego majstra w Rzeszowie to moge dac namiar na pw.

 

Serdecznie dziekuje koledze 'hrabia' za pomoc i wsparcie w trudnych chwilach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo dobra. Fajnie, że doprowadziłeś go do ładu :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.