Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MalyGwizdek

Co Wybrać Deep Blue Pro Aqua 1500 QB Blue czy Steinhart Apollon Automatic

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy zegarko maniacy :)

 

Mam dzisiaj do was pytanie co byście wybrali Deep Blue Pro Aqua 1500 QB Blue czy Steinhart Apollon Automatic.

 

Proszę o wasze opinie te zupełnie stronnicze i tez bezstronne :) chciałbym wreszcie coś kupić i nie wpakować się na minę.

 

bardzo dziękuję za wasze opinie i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

Deep BLUE:Pro Aqua 1500 QB Blue

IMAG0847.jpg

 

 

STEINHART: Apollon Automatic

0_0_productGfx_96bd3f90160e850c88000acdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obydwa zegarki i wg mnie Apollon

 

DSC05239_zpse7df47e2.jpg

 

DSC03245_zps21ebc0ff.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze mnie też apollon bardziej do mnie przemawia wyglądem i mechanizmem, przeraża mnie tylko troche jego grubość, wysokość 17mm. miałem okazje go widzieć live. i nie wiem jak to później w codziennym noszeniu nie przeszkadza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat, jeśli chodzi o mechanizm, wolę japońskie woły robocze od Ety :P .

 

A wysokość ? Co kto lubi .. Mi nie przeszkadza, noszę duże zegarki, np Boschett :)

 

e7ffd063.jpg

 

W Apollonie, przez możliwość wielkiej ilości kombinacji paskowych i możliwość wymiany bezela na inny (dostajesz 3 w zestawie) masz w zasadzie co tydzień nowy zegarek.

 

A żeby zmienić bransoletę w Pro Aqua na jakiś pasek lub gumę - trzeba się nieźle napocić i nie zawsze z sukcesem. Tam jest dość mało miejsca między kopertą a teleskopami .. Ktoś nie pomyślał, projektując ten zegarek. 

 

Z gumą walczyłem prawie godzinę, musiałem doginać teleskopy, masakra ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to kolejna rzecz która przemawia na rzecz Steinharta, Deep Blue  na gumie ma być 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest "guma" (bo to silikon) dedykowana do tego modelu DB, ale wtedy jesteś zdany tylko na nią, chyba, że masz anielską cierpliwość  :D  ... Tej w ręku nie miałem, ale wszystkie czarne silikony, jakie miałem okazję mieć, zbierały kurz lepiej od odkurzacza.

 

No i mam nadzieję, że dałaby się założyć bez problemów.

 

A Steinhart ma rewelacyjną gumkę w ofercie, z b. wygodnym zapięciem. Polecam, noszę do Tritona.

 

http://www.steinhartwatches.de/en/Rubberstrap-black,199.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a proszę powiedz mi jak wnętrze ? obydwu zegarków , kultura pracy, znane problemy z jakimi się można spotkać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaobserwowałem dotychczas problemów ani w jednym ani w drugim. 

 

DB mam ponad rok, Apollona chyba podobnie :huh:

 

Dokładności chodu nie śledzę, więc o tym nic nie napiszę, poza tym, że nie zauważyłem, żeby przyspieszył albo późnił się np o minutę czy dwie. W/w zegarki noszę średnio 3, no max 4 razy w miesiącu, w okresie wakacyjnym częściej było to DB, ze względu na upały i bransoletę, do Apollona preferuję skórkę i brązowy bezel.

 

Jeśli to miałby być ten jedyny, w tym budżecie szukałbym czegoś z japońskim werkiem.

 

Werki Seiko (pracuje w DB) czy Miyoty (w starszych DB) pochodzą bez serwisu naście lat, Eta raczej nie. Przy mojej częstotliwości użytkowania pojedynczego zegarka nie ma to większego znaczenia, ale jeśli nosiłbym jeden codziennie, w tym wypadku Apollona, trzeba się liczyć z przeglądem, czyszczeniem i wymianą zużytych części w Ecie raz na 3 - 4 lata.  A to koszt ok 300-400 zł, w zależności od miejsca serwisu, choć pewnie są koledzy na forum, którzy za tego typu usługi płacą sporo mniej.

 

Podsumowując: DB jest wygodniejszy (na bransolecie), ma lepiej wyprofilowaną kopertę, ale jest cięższy od Apollona (tytan robi robotę). Apollon jest za to ciekawszy IMHO, bardziej przyciąga wzrok.  Jakbym miał wybierać z tych dwóch - Apollon, mimo tej wady w postaci Eci i nieco mniejszej wygody.

 

I na zachętę :)  z bezelkiem z brązu

 

DSC03781_zps3a40d595.jpg

 

z czarnym

 

DSC03877_zps29c9376f.jpg

 

ze srebrnym nie mam, nie zakładałem ..

 

Rozważ też Tritona, to świetny zegar z fajną, zmieniającą kolor, tarczą. Od czarnej, przez szarości do brązu, w zależności od  światła ..

 

DSC03812_zps442fd059.jpg

 

DSC03818_zpsf384db31.jpg

 

Fajny obiekt do zabawy z paskami .. Na zdjęciach wyżej na gumie Steinharta, o której wcześniej wspominałem ..

 

DSC03828_zps3a849ca4.jpg

 

Nadgarstek mam obecnie 17cm, w miesiącach chłodniejszych nieco szczupleje, do 16,5cm :D  ale dość płaski, więc spore zegarki całkiem nieźle na nim leżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja będę zegarek przynajmniej do momentu zakupu następnego nosić codziennie. Podoba mi sie bardziej wizualnie steinchard no i te kombinacje piaskowo bezelowe tez są przyjemne. A co jeszcze innego możesz polecić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z DB zerknij na nowy model Sea Ram Automatic z Miyotą 9015, werkiem zbierającym b. dobre recenzje ..

 

sea-ram-automatic-black-blue-2.gif

 

Szafir, bezel ceramiczny, same plusy :)  Inna nieco konstrukcja koperty, pozwala już na łatwą wymianę pasków ..

 

Tu więcej i cena http://www.deepbluewatches.com/searamaubl1.html

 

Nie wiem, jaka u polskiego dystrybutora, strona od kilku tygodni wyłączona.  Ten sam zegarek w wersji kwarcowej na gumie/silikonie kosztował ok 1 000 zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęście udało mi się skontaktować z człowiekiem od DB. 

Kurcze a już myślałem ze wiem co chce :) to miał być steinchard a teraz znowu nic nie wiem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór trudny wybierasz pomiędzy dwoma bardzo różnymi zegarkami. Mam DB i złego słowa o tym zegarku nie mogę powiedzieć. Wprawdzie mam trochę niższy model ( na automacie Seiko) ale naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Stenek wydaje się być bardziej jakby prestiżowy, bardziej rozpoznawalny. Kolejny plus Stenka to możliwość jego modyfikacji we własnym zakresie. Jednak mi się nie podoba. Ja brałbym coś z oferty DB.

post-32776-0-78258200-1408742144.jpg


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model DB na bransolecie i jestem zachwycony pod każdym względem. Bezel wygląda doprawdy nieprzeciętnie. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model DB na bransolecie i jestem zachwycony pod każdym względem. Bezel wygląda doprawdy nieprzeciętnie. :-)

Potwierdzam słowa Kolegi i trochę żałuję, że się pozbyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne od wymienionych w poście modele DB i Steinhart'a  - moim zdaniem DB jest zdecydowanie lepiej wykonany od Stenka, jednak tak jak pisali koledzy, jeśli chodzi o Apollon'a to ja mocno bym się zastanawiał czy aby jego nie wybrać ze względu na możliwość modyfikacji, czyli to wszystko co napisał w drugim poście Tomek

Z tym że jeśli miałby to być mój jedyny zegarek to wybrał bym zdecydowanie DB, ze względu na większa wygodę noszenia oraz na mechanizm.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomekR tym TRITONEM 100ATM naprawdę mnie powaliłeś ale to trochę poza moim budżetem. Po prostu nie zakładałem takiego wydatku ale jeżeli mam potem żałować różnicy 500 pln pomiedzy apollonem a TRITONEM. Inaczej sprawa sie ma w przypadku DB cena za DB Pro Aqua 1500 jest sporo niższa nie wiem jeszcze jak za ten drugi bo dopiero wysłałem zapytanie do przedstawiciela DB w Polsce.

Zobaczymy.

 

Panowie Bardzo Dziękuję wam za Świetne rady ! TomekR szacunek za wiedzę o zegarkach no i przede wszystkim gratuluje sporej kolekcji.

Jeżeli macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje to please nie krepujcie się. :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

day-night-diver-blue-dial-3.gif

Daynight Diver T100 Znalazłem jeszcze coś takiego co o tym sądzicie 

Trochę technikaliów :

300 meters/1000 feet Water Resistant, Black Bezel with Diver Style Blue 15minute Counter, Black Dial , Blue Arabic Numbers with Green Lume, Railroad minute Blue Markers

 

Stainless steel 316 Case, 120 click Bezel , Stainless Steel bracelet, Solid Links, Hairpins. Push Button deploy Clasp with safety , 8.5 inch Bracelet

 

Miyota 8215 automatic mechanical, date function, 21 jewel 45 hour power reserve,

 

Case size 45mm, 15mm Height(thick), Lug to Lug 50mm, 31mm Dial opening, 22mm Strap Lug

 

Tritium Colors 12,3,6,9 Tritium in Orange Tubes , 1,2,4,5,7,8,10,11 + hour, Minute, Sec Hand in Blue Tritium

 

Screwed in crown with welded crown tube, Screwed in solid case back, Sapphire crystal, Etch Case back - diver logo with Individual Serial #

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro Aqua 1500 QB Blue czy Sea Ram Automatic dużo lepiej się prezentują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A klasyka, Seiko Sumo SBDC003 ?

 

blsumoblade.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko nie kolejna marka, bo nie kupie żadnego zegara do końca roku :) już i tak tylko przy dwóch markach DB i Stanka są przynajmniej 4 modele zegarków które mi się podobają a nie wiem do końca na co się zdecydować bo i to ładne a tamten ma to a tamten jeszcze coś innego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trudno  ;) , bo Tomek zaproponował Ci kilka fajnych zegarków, ale moim zdaniem ostatnia propozycja jest najlepsza jakościowo i funkcjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rmark--> to może i najlepszy wybór ale mnie osobiście sejko jakoś nie leży, zawsze będzie mi się kojarzyć z zegarkiem z kalkulatorem i elektronikami z melodyjkami z czasów komuny gdzie 50 procent nosiło te z kalkulatorem a reszta te z melodyjkami.

 

pozdrawiam

serdecznie, piszcie coś drodzy zegarkomaniacy, wracam jutro z urlopu i chciałem coś wreszcie zamówić :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.