Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

markusik67

Unikat czy taśmówka w tamtym okresie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym dowiedzieć się po fachowemu ,czy ten zegar który dostał się w moje posiadanie to zegar unikatowy czy tez taśmówka tzw.nawet w tamtym okresie ,jest to zegar firmy Junghans WURTTEMBERG  A42 nakręcany korbką z trzema wagami powieszone na kołach które wiszą na linkach w obudowie dębowej z bardzo pięknym brzmieniem.I tu zaczyna się mój dylemat mam w domu już zegar stojący z dwiema wagami tradycyjnymi i czy sobie go nie zostawić oczywiscie jeżeli byłby to naprawdę unikatowy ,a i ile może być wart bo jak dużo to do sejfu musiał bym schowć ha ha.Proszę o ocene tego zegara.

 

post-74351-0-59468200-1409319824_thumb.jpg

post-74351-0-39060500-1409319845_thumb.jpg

post-74351-0-65174900-1409319866_thumb.jpg

post-74351-0-33713700-1409320270_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary stojące z napędem obciążnikowo - linkowym (w przeciwieństwie do tych z wagami zawieszonymi na łańcuchach) są dość rzadko spotykane. Jeszcze bardziej te kwadransowe. Sama zaś firma do wybitnych się nie zalicza, aczkolwiek ten akurat zegar jest dość porządnie wykonany. Powstał w pierwszej połowie 1942 roku. Zegarów na forum nie wyceniamy, między innymi dlatego, że na podstawie zdjęć wszystkiego nie da się sprawdzić.

 

PS. Ciekawy zwyczaj z tym naklejaniem w mieszkaniu cen na wszystkie przedmioty. No chyba że to sklep... a jeżeli tak, to po co to pytanie o cenę?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary stojące z napędem obciążnikowo - linkowym (w przeciwieństwie do tych z wagami zawieszonymi na łańcuchach) są dość rzadko spotykane. Jeszcze bardziej te kwadransowe. Sama zaś firma do wybitnych się nie zalicza, aczkolwiek ten akurat zegar jest dość porządnie wykonany. Powstał w pierwszej połowie 1942 roku. Zegarów na forum nie wyceniamy, między innymi dlatego, że na podstawie zdjęć wszystkiego nie da się sprawdzić.

 

PS. Ciekawy zwyczaj z tym naklejaniem w mieszkaniu cen na wszystkie przedmioty. No chyba że to sklep... a jeżeli tak, to po co to pytanie o cenę?

Dzięki za odpowie ,a co do sklepu to tak jak pisałem zostałem posiadaczem i gdzies musiałem go kupić a wydawał mi się  bardzo ciekawy którego jeszcze nigdy nie widziałem a troche już aukcji pooglądałem w polsce i ebay .to go zakupiłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znasz jego wartość. O to mi chodziło :)

Powinien trafić do zegarmistrza. Wygląda, że zamiast oliwy ma już w łozyskach maź ze startym metalem...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znasz jego wartość. O to mi chodziło :)

Powinien trafić do zegarmistrza. Wygląda, że zamiast oliwy ma już w łozyskach maź ze startym metalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za podpowiedzi co do mechanizmu a pytam o cenę czy aby nieprzeplacilem do tanich nienalezal lecz myślę ze na tym się nie traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisz ile dałeś.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zaakceptowania :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SirMucizecin
      Dzień dobry,

      Chciałabym się zapytać was forumowiczów, doradzić czy istnieją jakieś zestawy albo chociaż dedykowane narzędzia, które pomagają przy amatorskiej naprawie różnych typów zegarów - głównie tych wiszących takich jak gustav becker, junghansy, ślązaki i inne. Trochę rozlgądałam się za takimi narzędziami w internecie ale jedyne co znalazłam to tylko takie zestawy do malutkich zegarków na ręce noszone. 
      Ostrzegam, nie znam się na zegarach, jedynie chcę "zprezentować" taki zestaw bądź pojedyńcze narzędzia mojemu ojcu, który od 10 lat amatorsko i z pasji sobie je naprawia a do tej pory korzystał z narzędzi do maszyn niż czegoś bardziej profesjonalnego. Z góry dziękuję za wszelkie porady. 
       
      Pozdrawiam
       
    • Przez bart_ek92
      Witam, proszę o identyfikację zegara stojącego. Posiada tylko numer na mechanizmie, i podpis na tarczy z tyłu, żadnych sygnatur.  Załączam zdjęcia.












    • Przez adamtychy
      Witam.
       
      Kupiłem niedawno zegar stojący z mechanizmem Gustava Beckera. Aby zegar równo tykał podłożyłem z lewej strony pod nóżki podkładki drewniane o grubości 6mm.Tykanie się wyrównało ale zegar znacznie przechylił się w prawą stronę, no i krzywo stoi. Brzydko to wygląda a do tego praca wahadła przesunęła się na prawą stronę. Chcę ustawić zegar do pionu poziomicą ale jest potrzebna regulacja na mechanizmie.Trochę czytałem na ten temat, ale nie jestem pewien. Gdyby ktoś coś podpowiedział, to byłbym bardzo wdzięczny. Przesyłam parę zdjęć.
       
      Pozdrawiam
      Adam.
       
      Mod mode:
      Koledzy w dziale "Zegary" powinni go postawić w pionie, gdzie przenoszę zapytanie.







    • Przez AM04014
      Witam,
      Nie potrafię nastawić zegarka stojącego firmy TCM (prawdopodobnie Tchibo).
      Ma dwa przyciski z tyłu: Time Zone i Hand Set. (Ma jeszcze pokrętło do wskazówki budzika i WŁ/WYŁ budzika)
      Po włożeniu baterii ustawia się automatycznie na godzinę 12:00.
      Wciskając Time Zone wydaje sygnał dźwiękowy pojedynczy i przesuwa się o pełną godzinę do przodu. Wciskając Hand Set nic się nie dzieje.
       
      Wklejam zdjęcia, które mogą pomóc.
       
      Mam nadzieję, że temat zamieszczam w dobrym miejscu.
      Z góry Dziękuję za pomoc.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.