Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DK!

Co z tym zegarkiem/marką nie tak?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie  zacznę od tego, że stałem się posiadaczem zegarka, którego bardzo pragnąłem  :)

Ale ... tylko dlatego, że cena nowego spadła o ponad  55% :blink:

I stąd moje pytanie znany designer czyli Porsche Design z uznaną na rynku pozycją, zegarek zrobiony przez chyba jeszcze bardziej znaną manufakturę czyli Eternę, rozumiem, że o gustach się nie dyskutuje akurat mi się podoba ich wygląd i na dodatek zrobiony na  werku Ety 2892-A2 czyli nie takim najgorszym (przynajmniej z opinii) i właśnie dlaczego? nowy zegarek i tak stracił na wartości?

Bo niepopularny?

Bo nowy wszedł do katalogu?

Bo właśnie co? może mi to ktoś wytłumaczyć?

Może inne marki szwajcarskie też tak maja? to chętnie wejdę w ich posiadanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pokaż zdjęcie tego zegarka :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ta firma w ogóle nie trzyma ceny ..

 

To widzę ale dlaczego nie trzyma ceny ?

 

W prawdzie nie mojego autorstwa ale to ten:

20070822121602950.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wychodzisz od absurdalnej ceny to 45% to nadal dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego ze Porsche lepiej jezdzic niz nosic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sklep który sprzedaje ten zegarek ma go tak naprawdę "za jedną dziesiątą" jego ceny a że zegarek nie chciał im zejść to opuścili i to sporo żeby go sprzedać. Dlatego ja jestem przeciwnikiem tego typu zegarków, bo moim zdaniem nie są warte swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porsche Design projektuje fajne czasomierze (i nie tylko), nie odbiegające jakością i wyglądem od zegarków wiodących marek. Nie trzymają ceny... No trudno - wiele jest takich zegarków, może więc warto kupować używane? To w końcu nie chińska produkcja tylko de facto Eterna. Jeśli komuś nie przeszkadza fakt, że Porsche Design projektuje także noże kuchenne, buty, okulary i elektroniczne gadżety to nie widzę problemu. 


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle odpowiedzi ale poza uszczypliwościami żadna konstruktywna, rozumiem jakaś awersja do tej firmy OK ale odpowiedniki nawet  Eterna na tym samym albo nawet tańszym werku trzyma cenę.

Nie kupuje zegarka na handel tylko dla siebie więc mi to przypasowało, że taka dobra cena w stosunku do oficjalnych, jedynie chciałem zaspokoić ciekawość bo to sporo % w stosunku do innych marek.

edit

 ok ale Giugiaro  czy Ital design poza projektami aut jak Lmbo czy Ferrari także projektowało nawet meble , ba mam szlifierkę projektu Giugiaro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle odpowiedzi ale poza uszczypliwościami żadna konstrukcyjna, rozumiem jakaś awersja do tej firmy OK ale odpowiedniki nawet  Eterna na tym samym albo nawet tańszym werku trzyma cenę.

Nie kupuje zegarka na handel tylko dla siebie więc mi to przypasowało, że taka dobra cena w stosunku do oficjalnych, jedynie chciałem zaspokoić ciekawość bo to sporo % w stosunku do innych marek.

Pytanie było "nie konstruktywne" to i odpowiedzi są podobne. Polityka cenowa... no własnie polityka, czy to jest coś co jest tożsame z logiką?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale to nie jest takie proste.

Znaczy się co?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla uniknięcia takich nieporozumień forum oferuje możliwość cytowania tych wypowiedzi, na które się odpowiada.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle odpowiedzi ale poza uszczypliwościami żadna konstruktywna, rozumiem jakaś awersja do tej firmy OK ale odpowiedniki nawet  Eterna na tym samym albo nawet tańszym werku trzyma cenę.

 

 

Cena Eterny także spadła w dół...

Zobacz ile kosztowały różne modele jeszcze rok czy dwa lata temu.

Cena np heritage 1973 oscylowała w granicach 9k po bardzo fajnym rabacie a teraz masz 7k z metki...

 

Obiło mi się o uszy ,że chiński współwłaściciel zażyczył sobie obniżenie cen na taki poziom aby była konkurencją dla takich marek jak np: Longines itp.

Smutne ale prawdziwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być powodem dlaczego PD wycofało się z dalszej współpracy z Eterna i zakłada własną fabrykę/manufakturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę troszkę inaczej, myślę że około 80% ludzi (poza pasjonatami) kupuję droższe zegarki (dajmy na to powyżej 1k pln) nie dla tego że są lepsze tylko dlatego ze traktuje to jako biżuterie itd czyli ma byc ładnie/prestiżowo/rozpoznawalnie.

I teraz zróbmy mały test co pomyśli 80% tych ludzi jak zobaczy na reku u kogoś zegarek Porsche, odpowiedź bedzie taka "pewnie pasjonat marki i kupił reklamówkę"  - odpowiedz raczej negatywna

Jak zobaczy Longinesa czy innego Taga to pomyśli o szwajcar fajny zegar szacun - odpowiedz pozytywna

Jak zobaczy Eterne czy inny mało znany zegar np Oris-a to bedzie "ładny ale nie znam marki" czyli odpowiedź neutralna.

 

Dlatego Porsche nie trzyma ceny bo kojarzy się z reklamówka, w każdym z nas jest trochę próżności i lubimy mieć coś co się fajnie kojarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, osobiście jestem fascynatem marki i losów rodziny Porsche więc co myślą inni mnie w tym momencie najmniej obchodzi. Podoba mi się styl  tego biura projektowego i to mnie zadowala.

A co do samej firmy PD to z ciekawostek dodam, że  po którejś z kolei kłótni  w zarządzie spółki Porsche, podjęto honorowe zobowiązanie, że nikt z bezpośrednich członków rodziny zarówno od strony ojca czyli Porsche ani od strony matki czyli Piech nie wejdzie do kierowniczych funkcji firmy zostając ich tylko właścicielami.

Od tego momentu czyli od 1973 r F.Porsche dalej pragnąc realizować się w twórczej myśli stworzył właśnie biuro designerskie  PD.  Każdy  kogo stać może tam stworzyć  swoją rzecz użytkową zaprojektowana przez  PD  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to fajnie ,że interesujesz się marką i historią rodziny Porsche.

Nota bene samochody są super , miałem okazję do testowania modelu Cayenne Turbo S i długo nie mogłem wyjść z podziwu co do trakcji i osiągów!

 

Co nie umniejsza faktu ,że zegarki PD nie trzymają ceny , a niektóre modele mają ją absurdalnie wysoką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząć trzeba by od takiego banału, cena przedmiotu nigdy nie odzwierciedla faktycznej jego wartości, bo wtedy nikt by na nim nic nie zarobił. Jak świat stary i szeroki zawsze w tym wszystkim chodzi o zysk czyli o to, żeby na swój produkt mało wydać, a dostać jak najwięcej. Niektóre firmy poświęcają swojej polityce cenowej dużo uwagi, badania rynku, marketing itp. inne idą na łatwiznę i ustalają ceny swoich produktów na wyczucie. Oszczędza to sporo wydatków, ale jest też często źródłem późniejszych dużych spadków cen, tak jak prawdopodobnie w tym wypadku. To co generuje zysk to jest sprzedaż i do niej firmy muszą dostosować ceny swoich produktów, a obniżki pomimo, że znaczne mogą być właśnie źródłem zwiększenia dochodów.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i marka niepopularna ale to mój pierwszy zegarek z tą Etą i jestem w głębokim szoku bo przez tydzień od kiedy ją mam pospieszyła mi się o 1 sekundę :blink:

To obecnie najdokładniejszy zegarek jaki posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Mnie większość modeli Porsche Design nie podoba się za bardzo, ale za to bardzo podoba mi się ich klasyczny czarny chronograf - moim zdaniem to jeden z najładniejszych stylistycznie chronografów w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna też słabo trzyma wartość, jak na swoją półkę cenową. W Factory Annopol jest Apart (chyba) i jedyną marką (na tym poziomie) z obcenkami 50% vs cena wyjściowa jest właśnie Eterna. Fakt, że te egzemplarze są tak zmasakrowane, jakby były używane od kilku lat, ale mimo wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę też coś w obronie Porsche "you can tell when it’s open that a car manufacturer was involved in making this – which I quite like. Porsche design just doesn’t rubberstamp a watch and sells it, but they create something that reflects their design ethos. Good on them." cytat pochodzi z tej strony (klik).

 

Dodam też, że używam tego modelu od około 11 lat i poza ceną paska który ma unikalny sposób montowania to sobie bardzo ten zegarek chwalę :)

 

Co do polityki cenowej firm to trudno za nimi trafić i różne mogą być tego powody - równie dobrze mogą chcieć w danym okresie zwiększyć obrót, tak żeby pozwolić sobie na przejęcie innej firmy czy pokrycie jakiś innych większych inwestycji... Ceny wiadomo, że są sztucznie pod-pompowane, a im lepsza i bardziej prestiżowa marka tym zazwyczaj większa marża. Zegarki Citizen widziałem, że są generalnie chwalone ale jakoś nie powodują u większości przyspieszonego bicia serca bo są niedrogie, łatwo dostępne i każdy może je mieć...

Zauważyłem jednak, że np w UK o wiele częściej można trafić zegarki (i nie tylko) różnych marek w przecenach i to o wiele większych niż w Polsce.
Mam wrażenie, że to w naszym pięknym, mlekiem i miodem płynącym kraju ceny są ogólnie "bardziej trzymane". No cóż, pewnie taki z nas bogaty naród i nas stać. ;) Bo przecież nie może chodzić o drenaż biednych polaków...

 

Dla przykładu. Konkretny model zegarka Zeppelin (Pointec) którego nie sposób w Polsce było dostać za mniej niż 2000 złotych w UK zakupiłem w promocji za ~1400 czy 1600 zł.
Gdy w okolicach świąt leciałem do kraju rzuciło mi się w oczy na wystawie Daichmana, że jest 50% zniżki na wszystkie modele butów - w Polsce na wystawie mieli tylko do 30% na wybrane modele... Przykładów można by mnożyć, a czemu tak jest odpowiedzieć sobie trzeba samemu.

 

Dla podsumowania, nie zastanawiał bym się dlaczego teraz jest i dlaczego tak duża przecena, tylko bym korzystał za takiej okazji gdy zegarek się podoba i cena odpowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę troszkę inaczej, myślę że około 80% ludzi (poza pasjonatami) kupuję droższe zegarki (dajmy na to powyżej 1k pln) nie dla tego że są lepsze tylko dlatego ze traktuje to jako biżuterie itd czyli ma byc ładnie/prestiżowo/rozpoznawalnie.

I teraz zróbmy mały test co pomyśli 80% tych ludzi jak zobaczy na reku u kogoś zegarek Porsche, odpowiedź bedzie taka "pewnie pasjonat marki i kupił reklamówkę"  - odpowiedz raczej negatywna

Jak zobaczy Longinesa czy innego Taga to pomyśli o szwajcar fajny zegar szacun - odpowiedz pozytywna

Jak zobaczy Eterne czy inny mało znany zegar np Oris-a to bedzie "ładny ale nie znam marki" czyli odpowiedź neutralna.

 

Dlatego Porsche nie trzyma ceny bo kojarzy się z reklamówka, w każdym z nas jest trochę próżności i lubimy mieć coś co się fajnie kojarzy.

masz 100% racji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był tak Majętnym człowiekiem, aby jeździć porsche to raczej kupił bym zegarek uznanej marki w dziedzinie zegarków sugerując się zasadą: rób to w czym jesteś najlepszy. Nie wiem czy jest sens tworzyć swoją manufakturę skoro można zlecić wykonanie zegarka uznanej marce i pod ich logo dodać nazwę modelu np. Porsche Carrera. Myślę, że taki zegarek stracił by znacznie mniej, ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Edmund Exley
      Porsche Design jest moim zdaniem trochę niedocenianą marką, choć co jakiś czas pojawia się na naszym forum (choć nie ma nawet tzw. klubu miłośników...). Ale serii Monobloc Actuator jeszcze chyba tu nie zapowiadano, a moim zdaniem wygląda na jedną z najciekawszych nowości - w czasach nużącej już powoli mody na "heritage" lub awangardowych, wyrafinowanych technicznie, ale estetycznych koszmarków Porsche Design (tak jak Breitling w przypadku Colta Skyracera) pokazuje, że jednak można harmonijnie łączyć tradycję (materiał, estetyka i coś, co zwane jest "DNA") z nowoczesnością i funkcjonalnością.
       

       

       

       
      Strona PD: http://www.porsche-design.com/en/Women/Timepieces/Monobloc-Actuator/
       
      Artykuł na MonochromeWatches: https://monochrome-watches.com/baselworld-2017-porsche-design-monobloc-actuator-24h-chronotimer-hands-photos-price-availability/
       
      Promocyjny artykuł na fratellowatches: https://www.fratellowatches.com/porsche-design-inaugurates-new-era-chronographs/
    • Przez Kazimierz_kr
      Witam, poszukuję pasek do zegarka jak na zdjęciu. Zegarek to Porsche Design P’6780, podróbka przywieziona z Chin, ale ma wartość sentymentalną dla mnie (prezent). Ewentualnie proszę o polecenie zamiennika, który by pasował jako tako.
      Proszę o pomoc.
      Kazimierz K.



    • Przez ciulas10
      Witam,


      Znalazłem kilka dni temu zegarek Porsche Design P6750 titanium. 

      Chciałbym się dowiedzieć od Was czy jest to zegarek oryginalny. Gdyby był to zapewno ktoś by go szukał. Zegarek posiada ślady użytkowania wrzuce Wam pare fotek.

      Będę wdzięczny za odpowiedz.

      Pozdrawiam

       zdjęcia zegarka

      http://screenshooter.net/100556019/onmthfw

      http://screenshooter.net/100556019/ijvrtrt

      http://screenshooter.net/100556019/behypks

      http://screenshooter.net/100556019/mghtuta

      http://screenshooter.net/100556019/rmrwthn


      Dodam, że na zegarku działają wszystkie wskazówki chodzi przedewszystkim o te małe.
    • Przez y60
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.