Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
inomarek

Sea-Gull Zuan 1963

Rekomendowane odpowiedzi

Nosi się :)

 

IMG_9235.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Co to za pasek? Masz może więcej zdjęć z tym paskiem? Planuję zakup tego zegarka i rozglądam się za jakimś fajną skórką

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,


 


Czy ktoś z Krakowa ma ten zegarek  :) Chętnie obejrzę na żywo, też zastanawiam się nad zakupem.


 


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie czego ja też się chętnie w Krakowie podepnę pod oglądanie ;) nawet piwko postawię lub inny napoj chłodzący :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję 42 mm, ale w Krakowie to najszybciej w przyszłym tygodniu - okolice Zakopianka-Łagiewniki-Ruczaj.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dokładnie moje okolice (Łagiewicka/Zawiła/Kobierzyńska) więc w razie czego to chętnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać na prv.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo na gratisowym pasku od dostawcy. Małżonce tak się spodobał z tą skórką, że zabrała mi go dziś rano i poszła w nim do pracy Dodatkowo powiedziała, żebym jej poszukał jakiegoś w stylu vintagepost-97680-1533131900,5286_thumb.jpeg

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowym paskupost-97680-1533534066,4276_thumb.jpegpost-97680-1533534070,9533_thumb.jpeg

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie nato:

gallery_99670_3494_305978.jpg


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, takie pytanie, czy znacie powód różnic w zegarkach oferowanych przez watchunique i poliot24?

wg mnie nie są to te same zegarki

zauważone różnice:

-wszystkie napisy na tarczy są inne

-poljot daje piękny grawerowany przeszklony dekiel w kpl, a watchuniq ma to za dopłatą i to jeszcze zupełnie inne - wg mnie słabe. szkło pomazane na czerwono. 

-  i wydaje się, że w zegarku z poljot24 wskazówki mają właściwą grubość (godzinowa jest grubsza), na zdjęciu zegarka z watchuniq jest wręcz odwrotnie

- koronka w poljot jest z grawerem, a w watchuniq raczej czysta

 

czy ktoś kiedyś to już porównywał?

 

post-92558-0-24340300-1534267414_thumb.jpgpost-92558-0-44283200-1534267668_thumb.jpgpost-92558-0-30625300-1534267706_thumb.jpg

 

post-92558-0-87875100-1534267422_thumb.jpgpost-92558-0-85571900-1534267686_thumb.jpg

 

 

post-92558-0-21065600-1534268730.jpgpost-92558-0-63057500-1534268772_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie wersje - 19 i 21 "kamieniowa"?

Cenna obserwacja, przymierzam się do zakupu i do dziś skłaniałem się w stronę Holendrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A różnica w cenie jaka? Te zuany to składają inaczej w zależności od miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

190 euro lub 260 euro. różnica jest. jednak cena to rzecz wtórna.chodzi mi o źródło różnic


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego kupiłem w longislandwatch.com - wszystko cacy.

 

Te zuany

 

To nie są żadne zuany. Zuan (dzu-an) to tyle co klejnot/kamień - 19/21 zuan to 19/21 kamieni.

 

A Zhong Guo to "Państwo Środka", czyli mniej więcej tyle, co made in China. To tak na marginesie:)


PS. LongIslandWatch ma też swój sklep na amazon.com.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej wyglądają te z Holandii i są dużo tańsze. Zastanawiam się czy należy łączyć ze sobą te dwa fakty

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że są różne wersje tego zegarka: 37 i 42 mm, ze szkiełkiem akrylowym, utwardzanym mineralnym i szafirowym, łożyskowane na 19 i 21 kamieniach. Jedne z przeszklonym deklem w standardzie, inne bez (do tych można dokupić przeszklony za dopłatą).

 

Z tego się dowiesz więcej:

 

I ceną też się różnią przez to.

Edytowane przez Shifu

everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

J

 

PS. LongIslandWatch ma też swój sklep na amazon.com.

Czy wtedy jest bez opłat celnych?

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

 

 

Zwróć uwagę, że są różne wersje tego zegarka: 38 i 42 mm, ze szkiełkiem akrylowym, utwardzanym mineralnym i szafirowym, łożyskowane na 19 i 21 kamieniach.

 

Z tego się dowiesz więcej:

https://www.youtube.com/watch?v=_vhc4OPPX5Q

 

I ceną też się różnią przez to.

Nie chodzi o różnice cenowe, to jest jasne. Chodzi o wskazówki, inny dekiel, grawer na koronce,inne napisy na dole tsrczy

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z LIW, ale przez Amazon, więc oni opłaty celne zawsze doliczają. Kupując bezpośrednio z LIW to pewnie zależy od szczęścia.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 19 zuan i 21zuan mają tyle samo kamieni, po 21. Napis 19 zuan nawiązuje do pierwowzoru, który miał właśnie 19 kamieni

 

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez fclaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę poczytałem, tu link który trochę wyjaśnia.

chyba wszystkie są prawidłowymi replikami w zależności od konfiguracji, albo nie - w zależności od wyznawanej podstępnej teorii.

choć muszę przyznać że czytałem opinie (nie stwierdzone fakty), że tylko w Europie tylko watchunique mam "oryginał". im dłużej czytam o tym to chyba mniej wiem.

zabawię się jeszcze i napiszę do poliot o wyjaśnienie różnic w zegarkach - zobaczymy 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Europie tylko watchunique mam "oryginał"

Ja kupiłem od Chińczyka na good-stuffs, paczka leci z Holandii, więc bez cła. Jestem w 100% zadowolony, jest to najfajniejszy zegarek w mojej kolekcji (wg mnie). Teraz mają tam jeszcze większy wybór bo oprócz zwykłych wersji pojawiły się D304. A w dodatku zegarki są o 20usd tańsze niż jak ja kupowałem. Dodam, że szklany dekiel jest w standardzie i przesyłka darmowa.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez fclaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od Chińczyka na good-stuffs, paczka leci z Holandii, więc bez cła. Jestem w 100% zadowolony, jest to najfajniejszy zegarek w mojej kolekcji (wg mnie). Teraz mają tam jeszcze większy wybór bo oprócz zwykłych wersji pojawiły się D304. A w dodatku zegarki są o 20usd tańsze niż jak ja kupowałem. Dodam, że szklany dekiel jest w standardzie i przesyłka darmowa.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

nie twierdzę, że te inne to jakaś lewizna, absolutnie. mnie się one bardziej podobają nawet.

tylko temat jest dla mnie zagadkowy.

dzięki za namiary na sklepik


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.