Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pavlitto84

Smith & Wesson - czy warto kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy, dziś proszę was o poradę. Noszę się z zamiarem kupna niedrogiego zegarka o stylistyce militarnej. Po długich rozmyślaniach zacząłem myśleć o Seiko 5 w wersji militarnej (SNK805). Nagle natknąłem się na wizualnie całkiem fajny zegarek Smith & Wesson. Zacząłem czytać, że jest to firma robiąca różne militaria, a zegarki przy okazji. Znalazłem na forum jakąś opinię, akurat negatywną, ale nie zraziłem się.

Udałem się do pewnego sklepu z militariami, gdzie tenże zegarek jest, przymierzyłem go i moje dobre wrażenie utwierdziło się :)

Zegarek za 140zł, wodoszczelność 30m, gwarancja, 3 paski parciane w zestawie, design jak na foto poniżej. Jako tani zegarek na rower, do lasu bym go brał, zwłaszcza za taką cenę. I tu pojawia się moje pytanie: czy te zegarki są dobre, bezawaryjne, nie zawiedzie mnie taki zegarek? Może ktoś z was ma lub miał S&W i może coś więcej powiedzieć ? Oczywiście za te 140zł nie chodzi mi aby mieć wypasiony sikor, a jedynie coś co się nie rozleci i nie nawali. Będę wdzięczny za opinie, pozdrawiam :)

post-71605-0-04973500-1409348340_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodoszczelność na poziomie 30 metrów Cię nie odrzuca? Poza tym dostajesz przeciętniaka na taniej Miyotce (prawdopodobnie, skoro "Japanese quartz")... Ja bym wolał jakiegoś "militarnego" Timexa z indiglo w tej kasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodoszczelność na poziomie 30 metrów Cię nie odrzuca? Poza tym dostajesz przeciętniaka na taniej Miyotce (prawdopodobnie, skoro "Japanese quartz")... Ja bym wolał jakiegoś "militarnego" Timexa z indiglo w tej kasie.

 

W tej cenie WR 30m jest dla mnie do przyjęcia ;) Timex - sprawdzałem, ale drogo jak za markę której przytrafia się sporo wadliwych egzemplarzy. Tu raczej chodzi o niedrogi zegarek codzienny, interesuje mnie czy ten S&W nie jest awaryjny.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Pójdziesz do lasu zechcesz wykąpać się w sadzawce i nie zanurkujesz z zegarkiem na ręku - Rambo by go nie nosił

 

Jak dla mnie ten zegarek jest po prostu mocno przeciętny i jakiś mały się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie japońskie kwarcyki z reguły się bardzo szybko nie sypią... A jak się już sypną, to cały mechanizm kosztuje mały pieniądz (Miyota z datą trochę ponad 20 zeta). Ten Smith and Wesson ma w ogóle stalową kopertę? Bo jak to nie stal ani tytan, tylko "malowanka/chromowanka" na szajsmetalu, to to zupełnie nia ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowy jest tylko dekiel, koperta to jakiś tam "metal"..   Może zapytam inaczej: czy w waszym odczuciu ten Swiss & Wesson to zupełna taniocha, porównywalna jakościowo z Perfectem, czy jednak jest choć odrobinę lepszy niż Perfect ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowy jest tylko dekiel, koperta to jakiś tam "metal"..   Może zapytam inaczej: czy w waszym odczuciu ten Swiss & Wesson to zupełna taniocha, porównywalna jakościowo z Perfectem, czy jednak jest choć odrobinę lepszy niż Perfect ?

No o, Perfect-cie przynajmniej slyszalem...

A z tego co piszesz to S&W napewno lepszy nie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koperta nie jest ze stali nierdzewnej to sobie daruj i szukaj dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym odpuścił , jeśli ma być militarny pod względem zastosowań to kup Casio G-shocka

 

pzdr dla Policji

 

a S&W to warto ale jednostkę broni kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-schock owszem jest niezniszczalny, jednak chodzi mi przede wszystkim o design militarny. Ten S&W jest ładny wizualnie i tani, 3 paski w standardzie to też plus, jednak jakość jak widzę pozostawia co nieco do życzenia.. muszę to jeszcze przemyśleć.

Generalnie myślę też o tym Seiko na foto poniżej :) chyba że zaproponujecie mi jakiś niedrogi i solidny zegareczek, ale koniecznie w takim stylu jak to Seiko i ten S&W ?? :)

 

post-71605-0-34547800-1409388032.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedrogi i solidny - właśnie zdjęcie takiego zamieściłeś. Bierz seikacza, nic lepszego o wymaganych przez Ciebie parametrach nie znajdziesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz sobie pozwolić, to bierz Seiko.

Ta "zaleta" S&W pod tytułem paski to nic specjalnego... Parciaki nie są jakieś drogie. Koperta z jakiegoś stopu w S&W moim zdaniem dyskwalifikuje ten zegarek. Za 6-7 dych może by to miało sens, ale nie za dwa razy tyle. Bo to są naprawdę parametry Perfecta.... Po co więc przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie właśnie myślę że jest to w sumie zegarek max. do 80zł.. Mam jeden zegarek chiński, który bardzo lubię z uwagi na design i chronograf, jednak po 4 latach koperta (niestalowa) zaczęła wyglądać niezbyt fajnie.. Z kolei częste samo stwierdzenie "precyzyjny mechanizm japoński", spotykane np. w aukcjach na Allegro, sugeruje raczej maleńką perfekcikową Miyotkę.. ;)

W sumie zegarek, który planuję sobie kupić, ma być na moje zbliżające się 30 urodziny.. więc chyba faktycznie dołożę i wezmę coś lepszego. Jeszcze mi chodzi po głowie czy by nie zaryzykować z jakimś militarnym Timexem, tak do 200zł.. designy nawet spoko, ceny też, tyle że znane mi przypadki psujących się Timexów trochę mnie odstraszają.. co sądzicie w tej kwestii ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Zdecydowanie obstawiam Seiko, jak radzą Koledzy. Nie kombinowałbym z Timexami.

A jeżeli Smith & Wesson - to w rzeczy samej tylko strzeladełko, a nie zegarek :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timex... Cóż, ludzie narzekają, ale gwarancję masz, ceny zbliżone do tego S&W. Za mniej niż 200 zeta zegarka w stylu, który Ci pasuje, na lata się raczej nie kupi... A to koperta oblezie, a to uszczelka puści i się zalaje przy myciu rąk... ;)

Chyba, że chcesz plasticzaka od Casio - takie za niewiele ponad 100 zeta są już długowieczne. Ale nieładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-schock owszem jest niezniszczalny, jednak chodzi mi przede wszystkim o design militarny. Ten S&W jest ładny wizualnie i tani, 3 paski w standardzie to też plus, jednak jakość jak widzę pozostawia co nieco do życzenia.. muszę to jeszcze przemyśleć.

Generalnie myślę też o tym Seiko na foto poniżej :) chyba że zaproponujecie mi jakiś niedrogi i solidny zegareczek, ale koniecznie w takim stylu jak to Seiko i ten S&W ?? :)

Mam takie seiko i jest super. Na tyle super, że przymknąłem oko na jego 30 WR, a to mi sięczęsto nie zdarza. Nie kombinuj, tylko bierz 5 i ciesz się fajniutkim tanim zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za pomoc :) wezmę to Seiko 5, przypuszczam że sprawi mi wiele radości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za pomoc :) wezmę to Seiko 5, przypuszczam że sprawi mi wiele radości :)

Sprawi sprawi. To najtańszy zegarek jaki mam, ale wykonany fajnie i naprawdę cieszy. Mówię to z pełną odpowiedzialnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze taką rzecz: Wostok Komandirski to jakościowo dobry zegarek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorszy niż Seiko. Te nowe wyglądają tandetnie, z czasów radzieckich są OK, ale to jest niższa półka. Chromowane koperty, w praktyce zerowa wodoszczelność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hrabio za info, nie spodziewałem się że Komandirski jest aż tak słaby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze taką rzecz: Wostok Komandirski to jakościowo dobry zegarek ??

Jest ok, chociaż ja za ruskami nie przepadam, jak w życiu :)

Jedynie Vostok trochę do mnie gada,ale jakoś tak mi ruskami nie po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hrabio za info, nie spodziewałem się że Komandirski jest aż tak słaby ;)

nie mówię, że jakiś szczególnie słaby... nawet te "noworuskie" to najtańsze mechaniczne zegarki, które jest sens kupić... ale od Seiko słabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.