Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Magistr

Jaragar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiony egzemplarz zegarka na Aliexpress w Chinach. Wykonanie niezłe jak na takie pieniądze.

Niestety musiał upaśc właścicielowi bo miał urwany czop osi koła balansu - pracujący w kamieniu półmostka.

Niestety jest kłopot z zakupem samego koła z włosem. Są na aukcjach ale ciężko wybrac właściwe a sprzedawcy nie bardzo umieją coś odpisac po zadanym pytaniu.

Sam mechanizm ma duże koło balansu w stosunku do samej wielkości mechamizmu. Przy szczęściu polegającym na trafieniu na dobry egzemplarz powinien działać dobrze i dokładnie.

Foto załączę niebawem.


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam foto wymienionego czasomierza.

Zakupiony został ponownie dokładnie taki sam egzemplarz i mam nadzieję że będzie dobry.

post-31-0-59428500-1432567820_thumb.jpg

post-31-0-55817900-1432567829_thumb.jpg

post-31-0-90684800-1432567839_thumb.jpg


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i za dwa miałbyś jednego ale o lata świetlne lepszego Oriencika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze

post-31-0-90555900-1432585537_thumb.jpg

post-31-0-96228800-1432585545_thumb.jpg


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i za dwa miałbyś jednego ale o lata świetlne lepszego Oriencika. 

mocno używanego chyba... te Jaragary to taniocha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaragar model ze zdjęć jest dostepny za 17 dolarów z wysyłką Hong Kong co oznacza 9 dni dostawy. Dziś właśnie dotarł do mnie kolejny egzemplarz i działa jak trzeba. Zobaczymy ile i jak w czasie będzie działał. Oczywiście dam znać na forum.

Pozdrawiam

post-31-0-00885700-1432655164_thumb.jpg

post-31-0-13128000-1432655172_thumb.jpg


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te małe tarczki to coś robią, czy po prostu są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu sztukach są w innych pozycjach więc pewnie działają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny ten Jaragar, jeśli jest bezawaryjny, a chrono nie jest atrapą, to może sam się o taki postaram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty tam "chrono" widzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznego chrono za kilkadziesiąt zeta to nawet w Chinach nie zrobią, bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, tak przynajmniej było w Jaragarze który widziałem. Przy okazji, w tamtym Jaragarze po pół roku odpadła koronka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystkie tarcze działają. Tarcze są do datownika czyli prawa - dzień miesiąca, lewa - dzień tygodnia a dolna to niepotrzebne tak naprawdę 24h. Po co 24h jeśli nie siedzimy w zamknięciu że nie wiemy jaka jest pora dnia? Ot ...taki dodatek.

Co odpadnie i po jakim czasie napiszę :-)

 

Niemniej jednak jak widze półmostek koła balansu i wielkość koła to chodzi mi po głowie jakiś model - jakiegoś zegarka radzieckiego z którego mogły być wzięte rozwiązania. Musze poszukać gdzie już coś takiego widziałem... Wostok / Poljot 18 kamieni coś takiego...


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za "multikalendarz" to i tak dobra cena. Oszczędzili na pewno na kontroli jakości, więc loteria ile to podziała ;). życzę, żeby jak najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model jednak jest ustawialny a 24 h działa równo ze wskazaniami głównymi i jest OK.

Mam jednak przejścia z innym modelem JARAGARa który postaram się jutro pokazać na foto.

Niestety tamten jest jak dla mnie nie naprawialny i obleśnie wykonany wewnątrz od strony tarczy na obsłudze kalendarza.

Katastrofa. Trafiło go po ustawianiu poprzez pokręcanie koronką w cyklach 24 h dla przełączania daty. Po co to robiłem?

Bo nie zbiegały się wskazania 24 h ze wskazaniami głównymi. Jedno wyprzedzało drugie...

I po takim doganianiu trafiło kalendarz. Przestał przełączać dni tygodnia a data wieszała się. Na końcu okazało się że popękały sprężyny obsługi wymienionych tarcz oraz współpracujące z przyciskami ale to później.

 

Zamieszczę foto dla przestrogi aby nie ładować się w wynalazek.

(foto wzięte z aukcji ale jutro zamieszczę foto sztuki jaką posiadam)

post-31-0-86410600-1432748819.jpg


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to konkretny model pada i inne mniej?

Podziwiam upór, ale nie rozumiem marnowania kasy. Ale każdy robi to co lubi ;) nie muszę rozumieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest kwestia egzemplarza, w tych wynalazkach za najmniejsze pieniądze, mam wrażenie. ja bym się w to nie pchał, bo za podobny szmal można kupić fajne vintage, ale co kto lubi. do zabawy/tyrania może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcia z egzemplarza o jakim pisałem.

Daty są nieszczęściem... lipa i tyle.

 

Jak do "tyrania" i testów to egzemplarz jaki pokazałem na początku.

Tego tutaj NIE POLECAM. Ponadto ten kosztuje od 26 do 35 $ i to nieporozumienie.

 

post-31-0-57192000-1432825081_thumb.jpg

post-31-0-54102200-1432825090_thumb.jpg

post-31-0-99544700-1432825098_thumb.jpg

post-31-0-56293000-1432825112_thumb.jpg


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

ja za 23,50 $

kupiłem takiego , na ebayu 

nowego,automat

mechanizm shuanghai 2L43

24 kamienie

nie marnuj swoich pieniędzy

post-41858-0-16216300-1432838719.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breslauer ten temat ma tytuł JARAGAR. To co wstawiłeś jest równie paskudne, ale to NIE JEST Jaragar. Więc po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

nie to jest ładne co jest ale ,to co się podoba

czy pokażesz kiedyś coś ładnego?

bo wiesz....

niech i ja zobaczę

a ten zegar ,to taka dygresja była

 i nie uważam go za paskudę

post-41858-0-61069400-1432843452.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Breslauer...

W Twoim egzemplarzu nad 6 mamy mały sekundnik ale pod 12 jest ...osobny zegar?

Czy to drugi zegar? Napisz bo jestem ciekawy


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

opis funkcji tej paskudy

 

 

 

Function: upper dial display dual time(turn the crown in anti clockwise to set it) and date, right dial display month(manual adjust) ,left dial display weekday(auto run)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Szukam mechanizmu z uszkodzonym balansem, urwaną koronką, osią nastawiania ale z całą resztą sprawną i nie rozbieraną w kopercie. Zegar jak na obrazie.

post-31-0-01368700-1456689345.jpg


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez Feymozim
      Witajcie, jestem Adam zajmuję się naprawą zegarków od 2016 roku. Chciałbym zaproponować swoje usługi gdyby ktoś byłby zainteresowany podsyłam link do mojej strony . Gwarantuje wysoką jakość wykonywanych moich usług. Zainteresowanych i osoby mające pytania zapraszam na priv. 
      https://www.facebook.com/profile.php?id=100035394744422
       
       
    • Przez Kacperek_77u
      Cześć
      W tym temacie będe ukazywał swoje prace nad zegarkami
      Najpierw napiszę coś o sobie (miłego czytania 😝) :
      Zegarkami mechanicznymi interesowałem się od zawsze i zawsze chciałem taki mieć bo ,,ma duszę i pięknie tyka''. Pierwszy z jakim miałem do czynienia była męska zaria kupiona za 20zł 7 lat temu na targu w rzeszowie. Chodziła tylko dwa tygodnie bo niewiem jakim cudem ale czop osi sekundnowej zniknął a jak wiadomo 2009 bez niego chodził nie będzie. Porozbierałem ją z ciekawości, o dziwo poskładałem ją spowrotem i poszła w kąt razem z zainteresowaniem zegarkami. Jakieś dwa lata temu znowu ją odkopałem, znalazłem dawcę na allegro i coś nawet z tego poskładałem ale chodzic to nie chciało... Więc znowu poszła w kąt z zainteresowaniem-do czasu...
      W ubiegłym roku gdzieś na jesień przypadkiem znalazłem ofertę pudła części do owego mechanizmu i udało mi się je wyrwać za całe 15zł (radość.JPG). Przyszła paczka, zacząłem coś kręcić i wymodziłem w miare działający zegarek 😁
      Potem zakręciłem się w ruskich i dostałem bzika na punkcie sportivn. I w grudniu zakupiłem fajny egzemplarz aczkolwiek zauważyłem na zdjęciach że ma martwy włos więc podmianka była potrzebna (akurat z tamtymi częściami do zari udało mi się jeszcze kupić pare mechanizmów do pobied i kolejne pudło części więc no problemo o drugi włos). Pamiętam jak ćwiczyłem ruchy dzięki którym mógłbym zdjąć włos xd. Procesu podmianki opisywać nie będe bo za długo by to zeszło ale finalnie zegarek OŻYŁ! I tak już z rok będzie jak dłubie w zegarkach 😁
       
       
      Pierwsze co chciałbym wam pokazać z niedawnych prac to pierwsze poważniejsze wyprostowanie włosa w slavie któro zakończyło się niczym innym jak sukcesem 😁 
      Jak widać ktoś chciał ją przyśpieszyć ale potem stwierdził że jednak chodzi za szybko i zdecydowanym ruchem cofnął przesówkę uszkadzając włos...
      Więc akurat się złożyło że niedawno robiłem identyczną slave więc wziałem ją jako wzorzec i żeby nic nie wpadło do niej to poprostu zamiast dekla położyłem szkiełko
      Zbliżenie na wrorzec

      I o to pacjent po wyprostowaniu włosa (przy tego typu uszkodzeniach preferuję metodę ,,na żywca'' czyli poprostu prostuje włos gdy jest zamontowany z balansem tylko ewentualnie bawie się przesówkami 🙃)
      Teraz wystarczyło poprostu ustawić przesówkę z kołkiem włosa (będe wdzięczy za podanie jej profesjonalnej nazwy) żeby zegarek zaczął przyjemnie chodzić:

      20221224_002529.mp4
    • Przez RTK-WGM
      Dzięki comiesięcznej edycji klubowego konkursu foto,  szykuje się wyjątkowe spotkanie w Krakowie. Po kilkuczęściowym teoretycznym przewodniku fotografii przygotowanym przez "Gio" przyszedł czas na zajęcia praktyczne ! Miejsce spotkania to oczywiście Kraków, termin  9 -11 września.  Szczegóły sukcesywnie będą przekazywane  w tym wątku przez Andrzeja i Jana. Swoją pomoc w organizacji spotkania zadeklarował też Shreq.  Szykuje się foto - uczta w Krakowie !
       
      Informacje: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/203069-warsztaty-zegarmistrzowskie-4-2022/
    • Przez sVAGier
      Witam wszystkim🙋🏻‍♂️. Mam na imię Łukasz i mam 31 lat. Jakiś czas temu zacząłem interesować się zegarkami. Mieszkam w UK
      Na chwile obecna mam 2 zegarki Casio gshock oraz (tak wiem🙄) Armani. Casio mam 3 a Armani 6 lat. Jak na razie żaden mnie nie zawiódł. Przy Armanim tylko koronka jest pęknięta nie wiem gdzie i jak 😅. Gshock raczej na co dzień i do pracy. To chyba tyle
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.