Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawelc

Zeppelin marka warta rozważania kupna??

Rekomendowane odpowiedzi

osobiście mam Junkersa i polecam. Fajne stylistycznie i dobrze wykonane zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie jestem do nich przekonany. Uważam że są to zegarki przewartościowane. Wizualnie są bardzo ciekawe, odbiegają stylistyką od innych marek; i to jest duży plus. Jakość jest porządna, ale nie jakaś rewelacyjna. Moim zdaniem są jakościowo porównywalne z Adriaticą.. wyceniłbym przeciętnego Zeppelina na 600zł.. ale nie na 900 czy 1000, bo tyle kosztują. Ponadto marka nie może pochwalić się długą historią (od 1987r.), a przez pierwsze 10 lat istnienia wytwarzała tanie zegareczki reklamowe.

No ale to jest moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie nie zgodzić się z tym, że te zegarki mają zawyżoną cenę ;) na pewno nie płaci się w nich za markę tyle co w podobnie wykonanych szwajcarach.

w prawdzie z innego tematu ale jak dla mnie dość opiniotwórcze 

 

Dobry wybór, ale w/g Uhren Exclousive są lepsze. W skali 1-6 za relację cena /jakość 6 punktów otrzymały tylko:
Rolex, Sinn i Davosa.

5 punktów otrzymały: Patek, Stowa, EPOS, Junkers, Laco, Zeppelin, Oris, Poliot, Nomos, Mido, Lindburgh&Benson, Lange, Glicyne, Eterna, Doxa, Breitling, Blancpain, Atlantic, A. Shorokhoff.

3 punkty Eberhard, J. Etoile, DeWitt, De Bethune, Cartier, Bulgari, Baume Mercier, Piaget, DJR, Rado, Vulcain, Raymond Weil, Revue Thommen.

2 punkty Parmigiani, Mont Blanc, Leroy, Hermes, Gevril.

Pozostałe marki znajdujące się w katalogu w tym Fortis uzyskały 4 punkty.

Ciekawostka jest, że generalnie fatalnie wypadł Vulcain, Frederique Constant, oraz Baume&Mercier uzyskujac łacznie mniej punktów niż A. Reymond, Atlantic, Laco by Lacher, czy Doxa.

Jeśli natomiast chodzi o ten konkretny model, który pokazał kolega pawelc to uważam że jest to zdecydowanie za wysoka cena;) 1300 zł za kwarc, 50 metrów WR i jeszcze hesalitowe szkiełko...
Mój Junkers kosztował 950 a ma miotę 9015, szafir i 100 m WR (mi się trafił powystawowy jak nówka ale całkiem nowy to koszt 1500 zł i w tym przypadku uważam że warto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję kupić klasycznego Zeppelina ale się zawahałem i poszedł , a teraz żałuje

może ktoś napisze więcej o codziennej eksploatacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu napaliłem się na Zeppeliny, oglądając je w necie, zapragnąłem zobaczyć je na żywo. Znalazłem miejsce gdzie je sprzedają, obejrzałem, mierzyłem nawet, i dla mnie osobiście realu nie zrobiły wielkiego wrażenia, jak na cenę 1000zł. Niby jest deklarowane 42mm bez koronki, ale wyglądały wyraźnie na mniejsze (!), poza tym WR50 + mineralne szkiełko to wg mnie trochę za mało jak na zegarek za 1000zł. No ale tak jak mówiłem wcześniej - wzornictwo tarcz bardzo ciekawe i oryginalne, to jest atut Zeppelinów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy daleł przykladowy zegarek ze cos takiego mi sie podoba ale nie konkretnie ten model. Tak wlaśnie ostanio przeglądałem i mi sie spodobały zeppeliny i junkersy ale wiekszy wybór ma zeppelin.Dokładnie jak tu kolega pisał ryskut troche malo za te pieniadze dają tez szukam raczej szkiełka szafiru i 100m WR i czy nie lepiej juz szukać z automatem?. ale boje sie ze te marki mogą mi nie pasować do ubioru na co dzień. Tylko raczej pod garnitur 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam :)

Ja mam Zeppelina LZ-129 (model 7060-4) i śmigam z nim codziennie od ponad pół roku i to bynajmniej nie w garniturze.

Moim zdaniem zegarki wykonane sa porządnie, mechanizmowi Miyoty ja nic nie mogę zarzucić (bez regulacji od momentu kupna ma stałą odchyłkę -8 sek/dobę).

Jedyny znaczący minus to nieszczęsne szkiełko hesalitowe ale z drugiej strony wypolerować łatwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W troszkę podobnej stylistyce można znaleźć również Orienty a są w lepszej cenie (automat bez chrono ale z wypukłym szkiełkiem i rezerwą chodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.