Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

djtomas

Zegarek za ok 300zł podobny do...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Szukam zegarka za około 300zł. Moim ideałem jest Certina DS Podium GMT Chronograph C001.639.16.037.01.

C001.639.16.037.01.jpg

Chciałbym coś w tym stylu i także z białą tarczą i brązowym paskiem. 

Co moglibyście polecić?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są takiej samej jakości, więc weź ten, który ci się bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź, podoba mi się

pewnie będę wahał się miedzy tym co podałaś i http://www.zegarek.net/zegarki/lorus/zegarek_lorus_RF325BX9.html

 

POzdr.

Tez się podepne- mam takiego Lorusa juz dłuższy czas i świetnie się nosi. Zwróć uwagę ze są dwie wersje układu wskazówek Chrono, każda w kilku kolorach wiec łącznie jest kolo 8 modeli do sprawdzenia. Ja akurat powiadam wersje srebrna ze srebrnymi wskazówkami i chyba jest najbardziej zbliżona do pokazanego przez Ciebie

 

Jedyne czego mogę się przyczepic to jakość pasków, tzn nie są złe, ale warto do kosztu zegarka doliczyć sobie 50zl za cos wygodniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez się podepne- mam takiego Lorusa juz dłuższy czas i świetnie się nosi. Zwróć uwagę ze są dwie wersje układu wskazówek Chrono, każda w kilku kolorach wiec łącznie jest kolo 8 modeli do sprawdzenia. Ja akurat powiadam wersje srebrna ze srebrnymi wskazówkami i chyba jest najbardziej zbliżona do pokazanego przez Ciebie

 

Jedyne czego mogę się przyczepic to jakość pasków, tzn nie są złe, ale warto do kosztu zegarka doliczyć sobie 50zl za cos wygodniejszego.

 

 

W chronografach nie tylko o układ wskazówek chodzi, lecz o funkcje. W praktyce spotkałem w lorusach takie kombinacje:

 

1) układ z tarczkami na 6-tej, 9-tej i 12-tej, datownik na 3-ciej, np. opisywany lorus RF325BX9:

 

- sekundnik czasu: tarczka na 9-tej

- 60-minutowy stoper: minuty na tarczce na 12-tej, centralny sekundnik: sekundy i setne (bardzo fajny efekt, wskazówka chodzi prawie jak w zegarkach mechanicznych, 5 skoków na sekundę)

- alarm na tarczce na 6-tej

   

 

2) układ z tarczkami na 6-tej, 9-tej i 12-tej, datownik na 3-ciej, np. Lorus RF877CX9, gdzie:

 

- sekundnik czasu znajduje sie na tarczce na 9-tej

- 24 godzinny stoper:

  minuty i godziny: tarczka na 6-tej 

  sekundy: centralna sekunda 

  setne na tarczce na 12-tej

 

3) układ z tarczkami na 3-ciej, 6-tej i 9-tej, datwnik na 4-tej, głównie najnowsze lorusy - moim zdaniem najnmniej praktyczny, gdzie:

 

- sekundnik czasu - centralna sekunda

- tarczka na 3-ciej - oznaczenie godziny w systemie 24-godzinnym (moim zdaniem zbędne)

- pozostale 2 tarczki to 60 minutowy stoper, minuty i setne

 

 

Są jeszcze inne kombinacje, ale w lorusach nie ma takiego układu jak w opisanej na poczatklu certinie, być może posiada to adriatica, a z tańszych modeli, może casio....

 

Co do kolorystyki, to mam taką uwagę praktyczną: jeżeli zegarek ma jasny cyferblat, to wskazówki powinny być w matowym, ciemniejszym kolorze, względnie jes.i błyszczace to w innym kolorze - inaczej zlewają się z cyferblatem. Z tego powody, sprzedalem np. lorusa RF325BX9, aczkolwiek to b.ładny zegarek, ze srebrnym cyferblatem "słoneczko"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.