Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tom_tom

Zabawa. Co by bylo gdyby... 100 - 150k pln budzet na zegarek :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze!

 

Jak w temacie powyzej - dostajecie od zony prezent na urodziny w postaci budzetu na zegarek :D . Jako, ze zona hojna ( :D) budzet wynosi 100 do 150 tysiecy polskich zlotych. W jaki typ zegarka byscie sklaniali sie celowac? Wiem, ze zalezy do od trybu zycia, ubioru - wszelkie pomysly mile widziane :) . Czy za tego rzedu pieniadze stal szlachetna dalej bylaby rozpatrywana? Jakie marki bralibyscie pod uwage? Nowe czy moze rynek vintage/ uzywany? Moze ktos z niezaleznych zegarmistrzow?

Jako, ze zdaje sobie sprawe, ze ten przedzial cenowy otwiera dosc szerokie drzwi i jest spory wybor, czekam na wasze pomysly.

Zeby uproscic temat prosilbym o raczej jeden zegarek w budzecie zamiast paru za wyzej wymieniona sume. Dylematy mile widziane, moze to byc zalazek do wiekszej dyskusji ;) .

Szczerze ciekawi mnie odsetek osob, ktorzy za ta sume gotowi sa pojsc droga vintage ;).

 

Zdaje sobie rowniez sprawe, ze podobne tematy mialy tu miejsce, aczkolwiek kryteria wyboru i gust zmieniaja sie z czasem - wiec dobrze odswiezyc - mam nadzieje na dobra dyskusje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy dla mnie 150 tys. zł to tak samo niewyobrażalna kwota jak

130 tys. CHF za zegarek.

Przy tych kwotach, nie zadowoliłbym się już półśrodkami.

Dążyłbym do takiego marzenia (ten zegarek odzwierciedla wszystko co chciałbym mieć w zegarku, swoim marzeniu i jak to marzenie powinno wyglądać - dalsze słowa zbyteczne):

Metal - zdecydowanie złoto - prawdopodobnie "żółte"

Taka maszyna - czyli zegarmistrzostwo przez duże Z:

 

http://www.ablogtowatch.com/romain-gauthier-logical-one-watch-how-sensible-is-it/ 

post-32788-0-60363200-1410124117_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi sie nawiazanie do systemu fusee. Szczerze mowiac, nawet nie kojarze tej manufaktury, dobrze sie czegos nauczyc :)

Ja osobiscie mialbym duzo dylematow - jednym z nich bylby Lange Datograph (uzywka w wypadku budzetu -  ,

JLC Duometre a Quantieme Lunaire (http://www.jaeger-lecoultre.com/GB/en/watches/duometre-a-quantieme-lunaire/6042520#/t1),

Patek 5396G-011 (http://www.patek.com/contents/default/en/5396G_011.html) - to chyba tylko ze wzgledu poprzez nawiazanie do 3448 i 3450, ktore sa 3-4 razy drozsze od zakladanego budzetu :wacko:

Z drugiej strony sa tez zegarki posiadajace duzo metali szlachetnych (Daytona anniversary w platynie jest bardzo blisko budzetu, oczywiscie grey market, jest day date) - ale tu rodzi sie pytanie - czy warto je kupic chociazby w kontekscie w/w modeli ktore prezentuja duzo wieksza finezje i kunszt wykonania? To tylko jedne z zegarkow, ktore chcialbym posiadac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby żona dała mi taką kwotę [pozwoliła wydać] na zegarek to .....bardzo bym się zastanawiał co ona chce kupić sobie i za ile? :D

 

Wracając do tematu -coś vintage,w niskiej limitacji...by się nie okazało że ktoś, kto podobnie jak pudel w cyrku potrafiący odbijać dobrze piłkę ma takich 10 w kolekcji..... :D  :)  ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-56726-0-63779300-1410371049_thumb.jpg

Pozdrawiam :)


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co Kacper :). Ew Lange 1.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostajecie od zony prezent na urodziny w postaci budzetu na zegarek :D . Jako, ze zona hojna ( :D) budzet wynosi 100 do 150 tysiecy polskich zlotych.

 

Przyjmuję prezent, a następnie kupuję kawalerkę na wynajem, ewentualnie w inny sposób inwestuję te pieniądze :)

Ciekawy jestem ilu z Was rzeczywiście wydałoby te pieniądze na zegarek. Zejdźmy na ziemię ;)

 

P.s.

No może kupiłbym coś w przedziale 20-30 tys., a reszta kasy do zainwestowania.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Prezes, to Prezes ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w "miłości" myśli logicznie?,raczej nie......

Jaka by ONA nie była :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaspokoił swoją ciekawość bez wyrzutów.

 

SBGA031-L.jpg


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialby byc to jeden zegarek to wydaje mi sie ze celowalbym w Patka. Np takiego:

_MAS0208_0197_modifi%C3%A9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednej sztuki bym jednak nie kupił, ale postawiłbym przy takim budżecie na jedną z par:

1) AP Divera + Speedmastera 311.33.44.51.01.001

2) Niebieską tytanową ceramiczną PO na pasku czyli 232.92.46.21.03.001 + SDDS-a- nie bardzo lubię jego proporcje, ale darowanemu... - nawet jakbym raz na pół roku miał ponosić ;)

 

... albo jakieś podobne kombinacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spełniłbym swoje wszystkie G-Shockowe zachciewajki (Frogman, jakiś vintage screwback, może coś z nowości). Potem jeszcze tylko biały Oceanus i zostałaby góra kasy na niezły samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze nie dojrzałem do takich decyzji ale nie zapłacę na dzień dzisiejszy za zegarek więcej niż 30 tys zl. nie są aż tyle warte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...........jeśli starczy :D to;

2mevi2s.jpg

lub

2je8tud.jpg

jimmy nosiłbyś te " żaby" czy trzymał w sejfie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wybór oczywisty :). Tylko raczej wersja w platynie/białym złocie:

eb2e79.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jimmy nosiłbyś te " żaby" czy trzymał w sejfie??

........nosiłbym, bo chadzam z obstawą  :D .

Tak na serio nosiłbym (po wcześniejszym ubezpieczeniu).

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden typ już zaprezentował kolega kacy wcześniej, PP Nautilius.

 

Faworyt nr 2 to:

post-29995-0-91101900-1410550829_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie coś z Lange, np. model który pokazał kolega papax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.