Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ymanuel

Pomóżcie proszę w poszukiwaniu zegarka... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, polecono mi to forum w jednym ze sklepów jubilerskich.. Powiedziano mi że są tu ludzie tak zakręceni na punkcie zegarków że propozycji będzie multum. Do rzeczy...

 

Chcę sobie wybrać zegarek dla mnie pamiątkowy (na lata a idealnie by na pokolenia), który będę nosił do garnituru. Automat albo ręcznie nakręcany - w każdym razie kwarcowy odpada. Z czarnym paskiem, kopertą 39-42mm, srebrną i tarczą albo czarną.. albo białą (i coraz bardziej do białej się przekonuję). Na tarczy chciałbym sekundnik na całej tarczy (żadne kółeczka malutkie na 6 godzinie), opcjonalnie z datownikiem. Górna granica cenowa to 4000 zł.

 

Moją propozycją jest, stety-niestety, EDOX 80081

edox_80081%203%20AIN.jpg

W wersji z białą tarczą.

 

Urzeka mnie prostota i styl, kształt wskazówek i linie podziału. Jest super. Problem z nim to mechanizm, o którym nie macie dobrego zdania tu na forum - w ogóle o EDOXach różnie tu mówicie. Dowiedziałem się z forum już o EPOSach, Orientach, Jungehansach, Hamiltonach.. jednak pomimo zapewne dobrych mechanizmów, nie potrafię znaleźć czegoś co mnie urzeknie wyglądem jak ten EDOX powyżej... W pewnym momencie po prostu zmniejszę swoje wymagania co do wyglądu i wybiorę coś co jest dobre i będzie mi długo służyło, ale póki co chciałbym dowiedzieć się czy może macie coś do zaproponowania z waszego doświadczenia?

 

Pozdrawiam,

Yma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie należę do zwolenników Edoxa więc będę odradzał.. W cenach w jakich oferowane sa te zegarki można kupić zdecydowanie coś lepszego.

W tym stylu klasyki, czyli np. Certina Ds-1, Tissot Le Locle, może taki Aerowatch

 

http://www.aerowatch.pl/m-skie-les-grandes-classiques-szczegoly-77.html

 

Glycine Classics

 

http://www.glycine.pl/classics.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot LeLocle, jeśli nie masz nic przeciwko małym rzymskim cyferkom, wydatek ok 1500zł.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tematy dotyczące wyższości ETA 2892 nad 2824 i nie wiem co myśleć.. czy oprócz "piękności wykonania", głośności chodzenia i wielkości naprawdę jest taka różnica? Nie mówiąc o tym, że dobrze zadbany 2824 z tego co wyczytałem chodzi po prostu dobrze.. :) ja ciągle wracam do tego EDOXa z pierwszego posta.. nawet nowe EPOSy (3390 z 2014), choć bardzo podobny i z lepszym mechanizmem.. nie może mu dorównać choćby ze względu że argument ceny jakoby EDOX był napompowany odpada, bo EDOX kosztuje 2800 a EPOS 4000 (główna różnica to lepszy mechanizm w Eposie). W świetle nieadekwatnej ceny Edoxów, wygląda to dziwnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Edoxa masz też z czarną tarczą: http://www.ebay.pl/itm/New-EDOX-Mens-80081-3-NIN-Les-Vauberts-Automatic-Date-Black-Dial-Leather-Watch-/350848566085

Jeśli Edox Cię urzeka, to ja bym się nie zastanawiał.  W środku jest prosty i popularny mechanizm, który na pewno posłuży lata. W razie jakiejś awarii naprawa też nie powinna sprawić problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.