Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Łukasz90

IWC SCHAFFHAUSEN caliber 52

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteście w stanie stwierdzić czy ten zegarek jest oryginalny? Opisany jest jako egzemplarz z 1907 roku na 16 kamieniach, kaliber 52 o numerze 411662.

 

 

post-73560-0-34493900-1410730899_thumb.jpg

post-73560-0-51861100-1410731016_thumb.jpg

post-73560-0-26462900-1410731046_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to tzw. pasówka, czyli przerobienie zegarka kieszonkowego na naręczny. Posiada on oryginalny mechanizm, jednak reszta (tarcza prawdopodobnie, koperta na 100%) jest dorobiona i nie ma nic wspólnego z IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz rację bo jak na dość wiekowy zegarek stan koperty jest świetny (w sumie tarczy też)

post-73560-0-09125800-1410732007_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny koszmarek spod dłuta jakiegoś Saszy z Kijowa. Pomijając kwestię oryginalności poszczególnych elementów, sam rozmiar zegarka dyskwalifikuje go jako przedmiot użytkowy, a zamykać go w gablotce nie miałbym śmiałości - jeszcze ktoś zobaczy.

A czemu koszmarek i czemu Saszy? Pasówka jak każda inna, prawdopodobnie uratowano tu mechanizm zacnej firmy od kosza na śmieci, albo w najlepszym razie od bezużytecznego leżenia gdzieś w szufladzie. Koperty takie robione, z tego co się orientuję, też u nas w Polsce, popularne do mechanizmów z zegarków kieszonkowych odkrytych, gdyż nie potrzeba tu zmieniać oryginalnej tarczy i robić sekundnika na 9-tce. A czy zegarek za duży do noszenia, to zależy od nadgarstka, bo moda na duże zegarki jest, czyli inaczej mówiąc powyższa opinia jest bardzo subiektywna i nie do końca zgodna z prawdą.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam nie wierzyć jeżeli właściciel mówi że jest to oryginalna porcelanowa tarcza? Przyznaje się natomiast że koperta jest zmieniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam nie wierzyć jeżeli właściciel mówi że jest to oryginalna porcelanowa tarcza? Przyznaje się natomiast że koperta jest zmieniona.

Tarcza najprawdopodobniej jest oryginalna, ale ja ze zdjęć nie jestem wstanie tego zagwarantować, natomiast właściciel może.

 

Nie rozumiem natomiast tej drugiej części. Przyznaje się, czyżby więc przedtem twierdził, że koperta jest oryginalna?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to że nie wciska kitu, tylko stwierdza fakt. Zły dobór słów.

Zastanawiam się cały czas nad kupnem. Martwi mnie fakt, że jego cena jest bardzo niska. Nie wiem czy jest to spowodowane tylko brakiem oryginalności koperty. Szczerze mówiąc dla mnie najważniejszy jest werk ( jeżeli to rzeczywiście IWC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niska cena, to jest pojęcie względne, pasówki z mechanizmami IWC nie mają niskich cen w porównaniu do cen pasówek z mechanizmami mniej prestiżowych firm. Rozejrzy się po necie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sto złotych, to jest moim zdaniem za mało nawet za pustą taką kopertę. Nie twierdzę, ze nie ma ludzi którzy by chcieli sprzedać zegarek ze stratą, ale w tym przypadku faktycznie warto sprawdzić gdzie tu jest haczyk.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100zł to niska cena bez względu na firmę chyba :)

 

może po prostu aukcja się jeszcze nie skończyła a do końca kilka dni ???

 

Co do cen takich pasówek to z tego co pamiętam to wąchają się w granicach 2 do 4 tyś. zł. zależnie od werku

same mechanizmy IWC można znaleźć na ebayu w granicach 1tyś złotych, koperty około 300zł plus praca zegarmistrza za wpasowanie,

sam kupiłem 3 uszkodzone mechanizmy bez kopert i w przykrym stanie, po 100 zł ale były to werki z amerykańskich kieszonek,

bardziej stawiałem na wiek bo chciałem uratować coś co ma ponad 100lat i ciągle ma ochotę do życia :)

całe operacje tchnienia w nie życia kosztowały mnie po około 1000zł 

dwie oddałem w prezencie członom rodziny którzy maja duże nadgarstki a jeden zegarek sobie zostawiłem i choć go nie noszę bo ma średnicy 48mm a ja nadgarstek 15cmm :)

to lubię wyjąć go z gablotki nakręcić i posłuchać jak równo bije jego 125 letnie serce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa... przecież aukcja to zmienia postać rzeczy, pod koniec na pewno cena nie będzie taka śmieszna.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda że licytacja się nie skończyła ale zainteresowanie jest bardzo małe. Nie zmienia to faktu że jak ja bym wystawił zegarek w który wsadziłem pieniądze to licytacji nie zaczynałbym od złotówki i liczył na to że jakoś tam będzie. No zobaczymy jak mi się uda to napiszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź naiwny, ludzie którzy robią na handel takie pasówki, zadbają o to aby podbić cenę przed końcem swojej aukcji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tarcza jest nieoryginalna lub porcelanka pomalowana na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.