Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mat_k

Zegarkowe (stereo)typy

Rekomendowane odpowiedzi

Taka infografika mi się przytrafiła:

 

 

uhrtyp-E-1109-Final-Final.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika ciekawa,chociaż do poprawy jeśli chodzi o nasze społeczeństwo.

Trzeba dodać lub zamienić kilka marek na np. Certiny, atlantiki, lorusy itp. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze w weekend podejme sie zrobienia infografiki uwzgledniajacej Polski rynek :) Oczywiscie pol zartem pol serio :P


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze w weekend podejme sie zrobienia infografiki uwzgledniajacej Polski rynek :) Oczywiscie pol zartem pol serio :P

 

zrób koniecznie, bo w tej wersji jakoś nie potrafię się odnaleźć :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie do końca nie zgadzam, ale grafika fajna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika zabawna :) ,stworzona by wywołać uśmiech.

Ale prawdziwa jak to że "wszystkie murzyny są takie same",czy "każdy pijak to złodziej" :lol:  :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób koniecznie, bo w tej wersji jakoś nie potrafię się odnaleźć :)

Spoko, może nie infografikę, ale może jakieś teksty :) Siedząc samotnie na emigracji trochę się nudzi człowiekowi czasem :P


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STEREOTYPY Z GRUNTU POLSKIEGO - CZ.1

 

* Proszę brać poniższy opis z bardzo dużą dozą dystansu i chumoru.

 

 

Atlantic -

 

Przeciętny użytkownik Atlantica to z reguły osoba pamiętająca dobrze czasy PRL-u i niestety jeszcze trochę w nich zasiedziała. Żyje w przekonaniu iż Atlantic to jedna z najlepszych marek na świecie, jako że była wyznacznikiem statusu w latach 60tych i 70 tych. A jeżeli nie pozostaje w takim właśnie przekonaniu, to po prostu darzy nostalgią tę markę (być może Atlantic-a dostała od ojca lub dziadka w prezencie lub spadku).

 

Nosiciel Atlantica lubi wspominać dawne czasy, słucha polskiego rocka zakorzenionego w głębokiej komunie i ciągle nie może przestać opowiadać anegot o Peweksie czy stanie wojennym. Osoba nie rozumiejąca do końca nowoczesnej mody, pozostająca przy tym czego kiedyś się już nauczyła, nie goniąca za nowinkami. Ot taki stateczny 50-cio latek, prawdopodobnie nauczyciel lub urzędnik. Jeżeli dostał Atlantica w spadku to jest to nakręcany Worldmaster. Jeżeli kupił, to pewnie kwarcowy Seacrest :)

 

Nosi także: Vostok, Pobieda.


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam Atlantica ale opis wydaje się trafny. Tylko skłaniałbym się ku tezie że Alanticofan poważa bardziej Doxę czy Delbanę niż " ruskie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam Atlantica ale opis wydaje się trafny. Tylko skłaniałbym się ku tezie że Alanticofan poważa bardziej Doxę czy Delbanę niż " ruskie"

Jeżeli dopuszcza istnienie innych zegarków szwajcarskich. Osoba która miała tylko Atlantica, lub której rodzic przekazał taką spuściznę (że Atlantic - o, to jest porządna marka) będzie miała ruskie :) (miała, nie poważała). Pamiętajcie iż mówimy o osobach 50+. Opis powstał na podstawie obserwacji mojego staruszka :P

 

Następnym razem wezmę się za Certina/Tissot :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też opieram się na wspomnieniach dziadkowych zegarków gdzie obok atlantików były właśnie doxy i delbany a z ruskich cornavin...ale dziadek lubił zaszaleć ; ) Omega , to chyba była inna liga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STEREOTYPY Z GRUNTU POLSKIEGO - CZ.2


 


* Proszę brać poniższy opis z bardzo dużą dozą dystansu i chumoru.


 


Tissot / Certina -


 


Moja pierwsza poważna praca, wreszcie stać mnie na luksusy. Wyrzucam do kosza stare Casio i czas na jakiś zegarek z wyższej półki! No to do Kruka i po Tissota. Ale zaraz, sprzedawca poleca też Certinę. Widywałem na wystawach Certiny i Tissoty, to bardzo drogie zegarki. 1500 zł, WOW! 


 


Tak wygląda zakup pierwszego Swiss Made przez osobę która do tej pory nie wydała na zegarek więcej niż 300 zł. Dla takiej osoby 1500 zł za zegar to naprawdę dużo (w końcu prawie cała pensja). Przeciętny nosiciel Tissota zna go głównie ze sklepowych witryn gdzie pyszni się obok Certiny. Zastanawiał się też nad Armanim, ale stwierdził że Swiss Made go kręci bardziej, wszak jak to w przysłowiu "Jak w Szwajcarskim zegarku" ! Osoba taka zdecydowała się na jedną z tych marek bo uważa je za ekskluzywne. Natomiast marka taka jak Tag Heuer to już dla miliarderów (podobnie jak Omega) a o droższych zegarkach już nie słyszał. Świętym gralem dla takiego osobnika jest Rolex.


 


Nosi też: Casio (jeśli nie wyrzyucił) lub Armani jeżeli poszedł w stronę totalnego "lansu".


 


Powyższa historia na faktach autentycznych - ja byłem kiedyś w takiej sytuacji ;)



EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia z Certiną cała moja- łącznie z przesiadką z Casio Databank :D . Moją DS Pilot cały czas mam, chociaż już trochę z niej wyrosłem i częściej korzysta z niej syn, ale sentyment pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło że puki co trafiam. Niedługo - Armaniaki i inne modowe zwierzaki :P


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STEREOTYPY Z GRUNTU POLSKIEGO - CZ.3


 


* Proszę brać poniższy opis z bardzo dużą dozą dystansu i chumoru.


 


Armani / Dolce&Gabana / Lacoste / Tommy Hilfiger -


 


Dla osoby noszącej zegarek modowy nie jest istoty walor zegarmistrzowski. Jedyne co ma znaczenie to ZNAAACZEK. Osobnik taki posiada zazwyczaj mniemanie iż moda rządzi światem i że mając taki zegarek, jest u steru, jest na topie. Na pewno wydaje mu się iż 1200 zł za Armaniego to bardzo dużo i że jest to luksus, ale nie sięgnie po Certinę (kto to rozpozna?) albo Tissota (nie ma przecież polówki Tissota albo koszuli której mógłbym kupić do kompletu). Zazwyczaj posiada kila rzeczy od danego projektanta. Buty, sweter, koszula i zegarek Armaniego w jednym momencie - to jest TO! Właściwie nie ma co rozpatrywać tego przypadku jako typ zegarkowy, bo zegarek traktuje w tej samej kategorii co gacie CK na tyłku. Ma być LAAANSSS.


 


:) Tak, tam też byłem.



EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

STEREOTYPY Z GRUNTU POLSKIEGO - CZ.2

 

* Proszę brać poniższy opis z bardzo dużą dozą dystansu i chumoru.

 

Tissot / Certina -

 

Moja pierwsza poważna praca, wreszcie stać mnie na luksusy. Wyrzucam do kosza stare Casio i czas na jakiś zegarek z wyższej półki! No to do Kruka i po Tissota. Ale zaraz, sprzedawca poleca też Certinę. Widywałem na wystawach Certiny i Tissoty, to bardzo drogie zegarki. 1500 zł, WOW! 

 

Tak wygląda zakup pierwszego Swiss Made przez osobę która do tej pory nie wydała na zegarek więcej niż 300 zł. Dla takiej osoby 1500 zł za zegar to naprawdę dużo (w końcu prawie cała pensja). Przeciętny nosiciel Tissota zna go głównie ze sklepowych witryn gdzie pyszni się obok Certiny. Zastanawiał się też nad Armanim, ale stwierdził że Swiss Made go kręci bardziej, wszak jak to w przysłowiu "Jak w Szwajcarskim zegarku" ! Osoba taka zdecydowała się na jedną z tych marek bo uważa je za ekskluzywne. Natomiast marka taka jak Tag Heuer to już dla miliarderów (podobnie jak Omega) a o droższych zegarkach już nie słyszał. Świętym gralem dla takiego osobnika jest Rolex.

 

Nosi też: Casio (jeśli nie wyrzyucił) lub Armani jeżeli poszedł w stronę totalnego "lansu".

 

Powyższa historia na faktach autentycznych - ja byłem kiedyś w takiej sytuacji ;)

 

Jakbym siebie widział, Casio nie wyrzuciłem, nosi teraz córka, Certinka, jako pierwszy swiss made za duże pieniądze, ma u mnie dożywocie, chociaż bateryjka. Tylko, że pomiędzy Casio i Certinką przypomniało mi się, że był (cały czas jest)..... Atlantic! Może to dlatego, że jestem pokoleniem 40+?


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko.

 

Właściciel Seiko wie, że Szwajcary zaczynają się od 10 000. On zainwestował w jakość i wie to tylko on. Gdy przemierza zakorkowane ulice swoim Fiatem Panda, czasami zerka innym kierowcom na ręce - Ha! Kolejny Tissot - podsumowuje zwycięzko. Gdy kolega z pracy chwali mu się jakimś pożal się bobrze średniobudżetowym swiss-made, reaguje tak:

 

3CjOZVl.jpg?1

 

Nie musi nic dodawać, wie, że jego Seiko jest wybitne i że nie wszyscy dojrzeli do przyjęcia tego do serc i umysłów. 

Po cichu wzdycha za Omegą i nawet zamówił czerwone pudełko na allegro, żeby chociaż odrobinę wypełnić pustkę. Dzień zaczyna od porannej kawy i czterokrotnego odtworzenia "Omega Planet Ocean unboxing" na youtube.

 

Inne zegarki: drugie Seiko lub Omega. Kompromisy są dla słabych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mat_k bravo! Opis Tissot/Certina trafny. Casio bateryjkowe zakładam do ciężkich robótek gdzie "śmigiełko" :) automatu Tissota by ośkę szybko wycierało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

opisy bardzo fajne :)

 

 

Ale to "na faktach autentycznych" na końcu opisu Tissot/Certina, to popraw.... proszę     :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre podobuje mnie się ;)

Zachęcam kreatywnych forumowiczów z lekkim piórem do tworzenia nowych opisów :)


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.