Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DawidP

Koronka Orient

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie w pierwszym moim poście na forum :) Co prawda jestem z Wami już jakiś czas, ale do tej pory tylko czytałem. Czas coś napisać ;) Co prawda nie zbyt grzecznie zaczynam, bo od prośby o pomoc, ale jakoś trzeba :P

Do meritum. 

Kupiłem ostatnio dwa piękne Orienty w dość marnym stanie. Obydwa do odrestaurowania, ale obydwa ze spędzającym mi sen z powiek problemem. Mianowicie zegarki są bez koronek :( Jedna koronka z tego co już wyczytałem to tzw mała do małego Orinta. Druga to trudniejsza do znalezienia - duża. Do zegarka dokładnie takiego jak ten na zdjęciach:

 

1319A1.JPG

 

1319A2.JPG

 

Zwracam się z wielką prośbą. Macie gdzieś takie koronki na zbyciu? Jakieś krajowe źródło nowych? Może jakieś używane poniewierają się w szufladach? Wałki mam. Brakuje mi tylko detalu, który w obydwu przypadkach wolał bym zachować w oryginale...

Pozdrawiam!

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary! Już pisałem. Powiedzieli, że "coś dobiorą", ale 50zł za koronkę wydaje mi się deko drogo...

Są jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz szukać, pytać po zegarmistrzach - może ktoś ma jakiegoś trupka z dobrą koronką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz szukać, pytać po zegarmistrzach - może ktoś ma jakiegoś trupka z dobrą koronką.

 

Fakt w przypadku tego modelu pewnie nie powinno być problemu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.