Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wocio19

Wyciąganie mechanizmu z plastikowej koperty

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was prosić o radę w sprawie wyciągnięcia mechanizmu z plastikowej koperty zegarka szwajcarskiego (marka Royce)

Wszystkie dotychczas spotkane przeze mnie zegarki naręczne w plastikowych kopertach miały dość czytelny sposób na wyciągnięcie koronki wraz z walkiem naciągu. W tym przypadku jest inaczej:

- koperta jest wykonana z jednego kawałka plastiku, wszystkie elementy, które dało się zdjąć już zdjąłem (bezel, ramka szkła, szkło, uszczelka pod szkłem)

- odchylając lekko werk udało mi się poluzować wkręty mocujące tarczę i ją również usunąć

- usunąłem kalendarz, żeby zobaczyć jak wygląda mostek remontuaru i mechanizm nastawczy

- niestety okazuje się, że nastawnik jest wkręcany a nie "na sprężynce" więc nie mogę go po prostu odchylić, aby usunąć wałek

 

Może ktoś z was ma już doświadczenie z takimi zegarkami. Bardzo chciałbym poddać ten mechanizm konserwacji, ale póki co nie wiem jak się do niego dobrać

post-1412-0-46744100-1410979425_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze po mimo różnicy w odcieniu koperty, całość niebieskiego plastiku to jedna część (po prostu to co było zakryte szkiełkiem i bezelem nie jest brudne jak reszta).

A tył wygląda tak:

post-1412-0-10133100-1410979536_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe, dzięki. Faktycznie w niektórych pozycjach wałka da się łatwo go odgiąć, ale mimo to nie wiem jak go wyciągnąć, bo nie jestem w stanie dostać się do śruby mocującej nastawnik. Może ktoś ma jakieś foto, albo rysunek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Dla potomnych wklejam zdjęcie dzielonego wałka. Wyczepienie mechanizmu nie jest niestety zbyt oczywiste i należy to robić delikatnie, żeby niczego nie wyłamać. 

post-1412-0-07329800-1411037824_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.