Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wskazówka godzinowa

Pomóż mi, bo nie wiem za co zapłacę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Panowie mam problem. Chcę sobie kupić zegarek Laco. Rzecz polega na tym, że polskie sklepy internetowe mają model, który chcę, ale na pasku. Na stronie Laco znalazłem ten zegarek w wersji na bransolecie co dla mnie jest lepszym rozwiązaniem. Problem w tym, że nigdy nie kupowałem nic z zagranicy. Sikor kosztuje jakieś 348 Euro. I teraz:

 

- Czy jak kupię sobie ten na kajdanie ze strony Laco to zapłacę za zegarek, przesyłkę, vat i cło? Czy tylko za zegarek i przesyłkę?

Nie ukrywam, że mógłbym kupić zegarek w polskim sklepie i dokupić bransoletę, ale nie chcę tak robić, bo to dodatkowe koszty a przyznam szczerze noszenie zegarka na pasku jest dla mnie karą gorszą od bicia pasem i klęczenia na grochu z rękami podniesionymi do góry. Nie przyzwyczaję się do pasków. Nie potrafię. No wyjątkiem jest kauczukowy.

- Od chwili złożenia zamówienia ile czasu zegarek będzie do mnie fruną z Reichu?

- Jak wyglądają sprawy związane z gwarancją, przy zakupie za granicą?

Bardzo proszę, żeby ktoś w wolnej chwili wyjaśnił mi te rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz na terenie UE nie płacisz VAT-u i cła, tylko za przesyłkę, chyba że jest już wliczona w cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiem o takim ograniczeniu, raczej go nie ma. Kupowałem w Niemczech chociażby Dornblütha czy Stowę i nie było żadnego cła i Vatu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, nie ma ograniczeń kwotowych, pod warunkiem, że sprzedaż odbywa się na terenie UE. Też kupowałem zegarki na terenie Niemiec i nigdy nie było pod tym względem żadnych problemów.

 

Jeżeli chodzi o gwarancję, to musisz dopytać w miejscu, gdzie kupujesz. Różnie z tym bywa, tylko część producentów daje gwarancję międzynarodową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zawiera wliczony w nią VAT, nie zawiera natomiast kosztów wysyłki.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.