Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

So.Ry

Prośba o ustalenie kalibru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po numerze znajdującym się na werku doszedłem z tablic, ze zegarek został wyprodukowany w 1926 r.

Ale nic więcej - jaki to kaliber, czy to naprawdę chronometr, i jak to sprawdzić. Wielki dzięki za jakąkolwiek informację.

post-70410-0-30647100-1411072886_thumb.jpg

post-70410-0-72889200-1411072900_thumb.jpg

post-70410-0-60890500-1411072924_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pod tarczą znajdziesz interesujace Cie informacje...:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki, czyli trzeba zdjąć wskazówki, a tego się obawiam, bo niestety nie jestem zegarmistrzem, tylko malutkim świeżakiem, który się zaraził pewną chorobą :)

Wolę duże zegary - takie z wagami, nawet mogą być trzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniając wielkość mechanizmu w stosunku do koperty przypuszczam, że to kaliber 18.28,, wystarczy zmierzyć średnicę aby mieć pewność.

Zegarek pewnie miał parametry chronometru, takie jakie musiał spełniać chronometr w tamtych czasach, czy spełnia obecne to nie wiem.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odważyłem się zdjąć wskazówki i zrobić zdjęcia

 

post-70410-0-08502000-1411236074_thumb.jpg

 

ale ten, numer na wewnętrznej stronie (pod tarczą) jest końcówką numeru z przedniej strony.

 

Zmierzyłem średnicę mechanizmu i mogę napisać iż ma 38 mm, a sam mechanizm ma grubość 3,4 mm - jest bardzo cienki jak na mój gust.

 

post-70410-0-98755400-1411236250_thumb.jpg

 

Szukam wszelkich informacji na temat tej kieszonki, mechanizmu - porady jak uzyskać materiały od strony producenta itp.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc to Zenith kaliber chyba 16.84 bliżej mi mnie znany.

 

MOD

Były dwa takie same posty, więc jeden usunąłem, ale jednocześnie z drugiego zniknęły zdjęcia, dodaj je jeszcze raz najlepiej używając opcji Edytuj.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odratowałem, ale do końca nie wiem jak ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

takiego kalibru to chyba nie ma, znalazłem coś takiego

 

post-70410-0-86121600-1411374066_thumb.jpg

 

Są tam zdjęcia (rysunki) kalibru 15", 16" 17" E.P.V.S, 17"V.S.I. i 17"3/4 N.V.S.I oraz 17"3/4 Bas V.S.I.

Do tej kieszonki pasuje jak ulał (średnica, grubość - 17" E.P.V.S )

Tylko co oznaczają te literki za oznaczeniem kalibru 17" - czyli E.P.V.S ? oraz oznaczenie

17-18-1 lep. oraz 17-18-2 sav. ?

Czy ktoś próbował dostać więcej informacji ze strony ZENITHA - i czy dosłał ?

 

Dzięki za wszelkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

takiego kalibru to chyba nie ma, znalazłem coś takiego

 

attachicon.gif1_caliber.jpg

 

Są tam zdjęcia (rysunki) kalibru 15", 16" 17" E.P.V.S, 17"V.S.I. i 17"3/4 N.V.S.I oraz 17"3/4 Bas V.S.I.

Do tej kieszonki pasuje jak ulał (średnica, grubość - 17" E.P.V.S )

Tylko co oznaczają te literki za oznaczeniem kalibru 17" - czyli E.P.V.S ? oraz oznaczenie

17-18-1 lep. oraz 17-18-2 sav. ?

Czy ktoś próbował dostać więcej informacji ze strony ZENITHA - i czy dosłał ?

 

Dzięki za wszelkie info.

Kaliber 17''' może być, chociaż 17''' (lini) po przeliczeniu na milimetry to jest 38,35 mm.

Literki po kalibrze odnoszą się do szczegół wyposażenia mechanizmu, co konkretnie oznaczają w przypadku Zenitha, nie mam pojęcia.

17-18-1 lep. oraz 17-18-2 sav to są referencje, czyli numery fabryczne danego modelu mechanizmów, w odróżnieniu od numerów seryjnych, które dotyczą konkretnego mechanizmu. Lep. to lepine czyli mechanizm do zegarków odkrytych, a sav. to savonette czyli do zegarków krytych.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki, dalej będę szukał, może coś znajdę.

W sumie to jak wziąłem mechanizm do ręki, to zmierzyć średnice niby jest łatwo - tylko którą ?, bo można dać aż trzy wymiary, i który wybrać ?

Ale grubość mechanizmu 3,4o mm to najcieńszy mechanizm w kieszonkach Zenitha, tak chyba się doczytałem ze strony

http://forums.watchuseek.com/f27/17-e-p-v-s-really-nice-well-done-pocket-watch-caliber-1059695.html

Wczoraj cały dzień grzebałem, do meczu o trzecie miejsce i później o ZŁOTO DLA NASZYCH.

Tylko ja mam problem (ni w ząb, ani po anglikańsku, po niemiecku - tylko w Ojczystym). Więcej muszę się domyśleć lub korzystać z transtatora, który jak każdy wie, że tłumaczy na zasadzie "Kali wie, Kali zrobi".

Dzięki Panie Piotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest cal 17 E.P.V.S , lata się zgadzają, u Rosslera można znaleźć przykłady tego mechanizmu


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sneer napisał

to jest cal 17 E.P.V.S , lata się zgadzają, u Rosslera można znaleźć przykłady tego mechanizmu

Wielkie dzięki.

A jeszcze jedna kwestia - te zaklęte literki E.P.V.S oraz czy jest możliwość uzyskania takiej szczegółowej informacji tego kalibru (opis części z numerami) tak jak na stronie http://forums.watchuseek.com/f11/what-zenith-pocket-watch-movement-910159.html do kalibru 17_3/4".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.