Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dacik

Zaria 1800 za mała częstotliwość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dawno temu czyscilem zarke z tym mechanizem.

Wg specyfikacji powinna miec ponad 21k uderzen na godzine, moja natomiast robie ich w granicach 18k(choc chyba troche wiecej, bo na sluch to sie rozjezdza szybko z tymi co robia tez po 18k).

Sek w tym, ze dziala i to dosc dokladnie. Po 8 godzinach nie widze rozjazdu w minutach(brak sekundy).

Moze mi ktos wyjasnic ta sytuacje?:>

I skad zmiana czestotliwosci? Za duze luzy?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pierwsze 1800 mogły mieć 18,000bph. Nie wiem dokładnie, nie mam takiej, żeby sprawdzić...

gdyby sam balans był podmieniony na taki o niższej częstotliwości po 8h "rozjazd" byłby kolosalny ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No otoz to, a zadnego rozjazdu nie ma:/ faktycznie nowsze, gorzej wykonczone i z zabezpieczeniem antywstrzasowym telepia po te 21k i to slychac:/ gdyby ktos mial taka dameczke to prosze o wypowiedz:)

post-65187-0-63154500-1411228098_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy przełożenie między kołem sekundowym a wychwytowym jest równe 10, a koło wychwytowe ma 15 zębów to zegarek będzie tykał 5 razy na sekundę, czyli 300 na minutę i dalej licząc 18000 uderzeń na godzinę. Przejście jednego zęba koła wychwytowego daje dwa tyknięcia (jeden okres wah. balansu). Gdyby zegarek  z 21000 uderzeń na godzinę zwolnił do 18000 wtedy spóźnił by się o 21-18/21 czyli o 1/7 doby t.j. około 250 minut czyli prawie 4 godziny. Że tak nie jest więc jest to cecha osobista tego zegarka. Czyli wszystko O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.