Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

yellow_submarine

Il Nautilus Classic lub coś innego

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
ostatnio rozpocząłem poszukiwania nowego zegarka w miejsce obecnego  Lorusa RF325BX9. Pomyślałem, że może jakiś automat. Najbardziej spodobały mi się zegarki "naszego" Copernicusa flagship regulator... ale... jak dla mnie ma za dużo cyfr z lewej strony przecinka (przynajmniej na razie). Całkiem dobrze wyglądają również "made in Poland" zegarki od Gerlacha ale również ciut drogie i za grube jak dla mnie..

Znalazłem coś we Włoszech: Il Nautilus Classic 9633Budżetowo nawet ok bo 145e ale za przesyłkę chcą 50e, a za tyle to ja mogę tam polecieć tanimi liniami.

Czy ktoś z forumowiczów zna ten zegarek lub wie gdzie można go zmacać? Jakieś info po za oficjalnym sklepem/recenzje?

I w ten zgrabny sposób chciałbym przejść do drugiego pytania:
Ewentualnie jaki inny polecicie?
Całkiem dobrze prezentują się pół-szkieletory np.:  Orient seria FDB ale musi mieć datownik więc bardziej Orient seria FDW, a tego z kolei nie mogę znaleźć w polskich sklepach.
Dodatkowo ze względu na to, że mam mały nadgarstek rozmiar koperty to max 40mm/10mm, więc może Swatch YAS407?

Reasumując szukam zegarka do 750zł:
1. na pasku
2. z datownikiem
3. max 40/10mm
4. niezbyt klasycznego ale noszonego na co dzień przede wszystkim do koszul i sportowej marynarki 
*5. przydałaby się jakaś dodatkowa mała tarcza lub prześwit mechanizmu.

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wśród japońskich marek. Przede wszystkim Seiko. Z prześwitem mechanizmu (open heart) raczej nie znajdziesz, z przeszklonym deklem też nie. Takie bajery występują w zegarkach automatycznych. Za 750 zł kupisz automat, ale bez polotu. Kupisz też kwarca. Resztę wymagań da się załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z odp,

będę musiał przewertować oferty Seiko jeszcze raz ale raczej nie zdecyduję się na tą markę ze względu na to, że po prostu nie podobają mi się Seiko, przynajmniej te, które widziałem w przedstawionym przedziale cenowym.

Póki co nie chce komplikować sobie życia i co rano myśląc - "który zegarek dzisiaj założyć?" więc szukam jednego na co dzień, który musi mi się podobać. Czy to będzie, któryś z powyższych to nie wiem ale musiałem wyjść z jakimiś założeniami na początek.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zegarek w stylu pilot? Przejrzyj Junkersy i Zeppeliny. Do 750 zł kupisz kwarca 40 mm, automaty są droższe - od tysiąca. 

 

Ofertę Orienta przejrzyj w sprawdzonych niemieckich sklepach, orientuhren.de oraz schoeneuhren.de. Oba dostarczają do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.