Skocz do zawartości

Zdjęcie

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Wszystko o broni, ciekawostki, własne doświadczenia, spostrzeżenia, uwagi i temu podobne. broń pistolet karabin karabinek naboje strzelanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1718 odpowiedzi w tym temacie

#41 ptaku

ptaku
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 2042 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 19:39

Ciekawy temat :) mnie do broni zawsze ciągneło, nawet miałem przez chwile własną sztuke CP Colt Navy 36mm ale kłopot z prochem oraz widzi mi się panów na strzelnicy (raz wpuszcza innym razem nie bo nie) skutecznie mnie zmotywowało do sprzedaży.

Miałem też okazje postrzelać z  H&K .45ACP, Jericho 9Para, Colt .44Mag oraz poczciwy AK47 7,62mm i z tego wszystkiego śni mi siś po nocy Izraelskie Jericho no ale póki co nie planuje zmienić meldunku z  PL na USA wiec musi na snach mi zakończyć. I pykać z wiatrówki do kapsli.

• 0

#42 goral_

goral_
  • Użytkownik
  • 1025 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 19:54

Jasne, zawsze coś w "genach" pozostaje... :)

A tak wyglądał straszny strzelec Ratyński kilka dni przed wyjściem do cywila. :D

attachicon.gifIMG_0040 3.jpg

nie bombardier?
  • 0

#43 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9668 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:14

Wtedy już nie, w artylerii byłem "aż" kanonierem, belkę dostałem służąc już w sztabie okręgu.

• 0

#44 Michal1234

Michal1234
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:19

Duby smalone. Każdy hoplofob na brzmienie słowa broń dostaje przysłowiowej sraczki. I zaczyna wywody o wypadkach, (jakby gdzie indziej ich nie było) i innych śmiertelnych zagrożeniach czyhających na każdym kroku. I dopatruje się przedłużenia "męskiej sprawności" w czymś, o czym zielonego pojęcia nie ma.

A jak nie ma, to lepiej niech się nie wypowiada ;).

Bez komentarza, bo szkoda nawet tego komentowac na takim poziomie.

• 0

#45 alles

alles
  • Użytkownik
  • 830 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 21:00

No to i ja się pochwalę. Strzelałem chyba ze wszystkich możliwych rodzajów broni.( rodzajów nie modeli) oczywiście bez armat:-D .
Najmniejszy to dwu strzałowy samopał kaliber 22. Największy PK. Ze względu na mój wzrost najbardziej leżał mi zawsze kałach. Celny i niezawodny. Największe wrażenie zrobił na mnie Pallad podpięty pod tego koło kałacha :-D .
  • 0

#46 Gość_henio.w_*

Gość_henio.w_*
  • Gość

Napisano 23 wrzesień 2014 - 21:22

Bez komentarza, bo szkoda nawet tego komentowac na takim poziomie.

To prawda.

• 0

#47 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 809 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 21:31

Jadę na zawody w październiku, finał ogólnopolski w Katowicach na dzielnicowego roku. Jedną z konkurencji będzie strzelanie z własnej broni. Dokładnie wygląda to tak: W czasie 25 sekund należy: na hasło ognia dobyć broń, przeładować i oddać 6 strzałów z pozycji stojącej do tarczy ts9 (biały francuz) z za zasłony. Odległość 15m, następnie przejście na drugą stronę zasłony ze zmianą magazynka i z pozycji klęczącej 6 strzałów do tarczy ts 10 (czarny francuz). Strzelanie nie na przestrzeliny tylko na punkty.

Jest jeden problem. Pogadałem z instruktorem strzelania w mojej jednostce no i lipa. Zbył mnie i tyle sobie poćwiczyłem. Pozostaje trening bezstrzałowy (czego P99 nienawidzi jak nienoszony na ręku automat). Chciałem sobie chociaż pamięć mięśniową wyrobić do sprawnych zmian pozycji i temu podobne by zyskać ze dwie-trzy sekundy na precyzję strzałów. Niestety, im szybciej się wali do tarczy tym trudniej trafić. Zwykle szybkie strzelania są jedynie na przestrzeliny, ale przy 60 chłopa (i część kobiet) za wiele wyników byłoby identycznych. Najgorsze to z moim wzrokiem, nie przeszkadza on w trafieniu do tarczy ale nie widzę jak układają się kule, więc trening by się przydał bym dokładnie ustalił w który obszar tarczy celować, choć wstępnie ustaliłem, że będę walił nieco poniżej szyji.

• 0

#48 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 809 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 21:43

Jakby kogoś interesowało, warto poczytać: www.cossw.pl/file/redir.php?id=5845

• 0

#49 Lawnowerman

Lawnowerman

członek Rady Klubu

• Moderator
  • 5345 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 08:14

Jasne, zawsze coś w "genach" pozostaje... :)

A tak wyglądał straszny strzelec Ratyński kilka dni przed wyjściem do cywila. :D

attachicon.gifIMG_0040 3.jpg

A jaki zegarek miałeś na ręku ?
  • 0

#50 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9668 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 08:40

A jaki zegarek miałeś na ręku ?

Oczywiście radziecki, najprawdopodobniej Poljot, ale tu już pewny nie jestem, bo sporo różnych miałem.

• 0

#51 nash13

nash13
  • Użytkownik
  • 887 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 08:52

Oczywiście radziecki, najprawdopodobniej Poljot, ale tu już pewny nie jestem, bo sporo różnych miałem.

Nawet przystojny chlopak byl z Ciebie. Pokazuj zonie takie fotki jak cos zbroisz ;-)

Użytkownik nash13 edytował ten post 24 wrzesień 2014 - 08:53

• 0

#52 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9668 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 09:03

Pokazuj zonie takie fotki jak cos zbroisz ;-)

Taa... :D 

• 0

#53 goral_

goral_
  • Użytkownik
  • 1025 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 16:33

Jadę na zawody w październiku, finał ogólnopolski w Katowicach na dzielnicowego roku. Jedną z konkurencji będzie strzelanie z własnej broni. Dokładnie wygląda to tak: W czasie 25 sekund należy: na hasło ognia dobyć broń, przeładować i oddać 6 strzałów z pozycji stojącej do tarczy ts9 (biały francuz) z za zasłony. Odległość 15m, następnie przejście na drugą stronę zasłony ze zmianą magazynka i z pozycji klęczącej 6 strzałów do tarczy ts 10 (czarny francuz). Strzelanie nie na przestrzeliny tylko na punkty.
Jest jeden problem. Pogadałem z instruktorem strzelania w mojej jednostce no i lipa. Zbył mnie i tyle sobie poćwiczyłem. Pozostaje trening bezstrzałowy (czego P99 nienawidzi jak nienoszony na ręku automat). Chciałem sobie chociaż pamięć mięśniową wyrobić do sprawnych zmian pozycji i temu podobne by zyskać ze dwie-trzy sekundy na precyzję strzałów. Niestety, im szybciej się wali do tarczy tym trudniej trafić. Zwykle szybkie strzelania są jedynie na przestrzeliny, ale przy 60 chłopa (i część kobiet) za wiele wyników byłoby identycznych. Najgorsze to z moim wzrokiem, nie przeszkadza on w trafieniu do tarczy ale nie widzę jak układają się kule, więc trening by się przydał bym dokładnie ustalił w który obszar tarczy celować, choć wstępnie ustaliłem, że będę walił nieco poniżej szyji.

myślę, że w najbliższej jednostce wojskowej dałoby się zorganizować takie strzelanie, albo przyjedź do Białegostoku
  • 0

#54 goral_

goral_
  • Użytkownik
  • 1025 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 16:45

lata70te, w garści nieśmiertelna TT-tkalata70strzelanie.jpg
  • 0

#55 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 5375 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 18:51

, w garści nieśmiertelna TT-tka

Fajna "klamka" tylko niesamowicie zacinająca, ale i tak lepsza jako pistolet wojskowy od zastępujących ją P-64 z których łatwiej było trafić rzucając niż strzelając, czy późniejszych P-83...

Użytkownik Daito edytował ten post 24 wrzesień 2014 - 21:20

• 0

#56 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9668 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:19

Zdjęcie też fajne. :)

• 0

#57 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:26

Ładne z Was chłopaki , jak z Czterej pancerni i pies :)
Wkleiłbym swoje , ale przy takiej konkurencji się wstydzę
  • 0

#58 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9668 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:30

Eee... Niby żeś brzydal? Nie kryguj się, tylko wklejaj. ;)

• 0

#59 goral_

goral_
  • Użytkownik
  • 1025 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 22:05

Fajna "klamka" tylko niesamowicie zacinająca, ale i tak lepsza jako pistolet wojskowy od zastępujących ją P-64 z których łatwiej było trafić rzucając niż strzelając, czy późniejszych P-83...

Fakt, że TT jest celniejszy niż Czak, ale z niego też da się strzelać skutecznie. Choć kamizelki nie przebije, a TT i owszem.
  • 0

#60 goral_

goral_
  • Użytkownik
  • 1025 postów

Napisano 25 wrzesień 2014 - 08:44

lata70te, w garści nieśmiertelna TT-tkaattachicon.giflata70strzelanie.jpg

pytanie konkursowe: Co znajduje się w lewym dolnym rogu fotki ? /po prawej stronie strzelającego/
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: broń, pistolet, karabin, karabinek, naboje, strzelanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych