Skocz do zawartości

Zdjęcie

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Wszystko o broni, ciekawostki, własne doświadczenia, spostrzeżenia, uwagi i temu podobne. broń pistolet karabin karabinek naboje strzelanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1729 odpowiedzi w tym temacie

#1701 ptaku

ptaku
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 2042 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 07:23

Może ja jestem naiwny ale wydaje mi się że jak by poluzować uzdę wcale nie było by tak źle. Oczywiście nie tak powszechnie że Glocki są w biedronce tylko coś na styl prawka typu robisz kurs, badania, zdajesz egzamin i dostajesz pozwolenie.

Ten kto ma styczność z bronią nagle zdaje sobie sprawę że to nie jest młotek i jakoś nie chce mi się wierzyć że  "Janusze" nagle po pijaku będą chcieli wyrównywać dawne krzywdy. Jak by chcieli naprawdę to zrobić to by zrobili już dawno siekierą.

Teksty że zaraz ludzie by się pozabijali wkładam do teczki z "miejskimi legendami" potwierdza to trochę broń CP według rożnych szacunków jest jej kilkaset tysięcy i jakoś nie ma kowbojskich pojedynków na ulicach.

• 0

#1702 jakubos

jakubos

członek z ramienia na czele

• Użytkownik
  • 2740 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 07:41

Może ja jestem naiwny ale wydaje mi się że jak by poluzować uzdę wcale nie było by tak źle. Oczywiście nie tak powszechnie że Glocki są w biedronce tylko coś na styl prawka typu robisz kurs, badania, zdajesz egzamin i dostajesz pozwolenie.
Ten kto ma styczność z bronią nagle zdaje sobie sprawę że to nie jest młotek i jakoś nie chce mi się wierzyć że  "Janusze" nagle po pijaku będą chcieli wyrównywać dawne krzywdy. Jak by chcieli naprawdę to zrobić to by zrobili już dawno siekierą.
Teksty że zaraz ludzie by się pozabijali wkładam do teczki z "miejskimi legendami" potwierdza to trochę broń CP według rożnych szacunków jest jej kilkaset tysięcy i jakoś nie ma kowbojskich pojedynków na ulicach.

Dokładnie.

Może nie w biedronce, ale już od 14 lat możesz iść i za gotówkę nie pokazując nawet dowodu osobistego kupić czarnoprochowca. Strzelałem z tego wielokrotnie. To zabójcza broń. Niebezpieczna tak samo jak inne rodzaje broni palnej.
I tak samo celna.
Praktyka pokazała dobitnie że nic takiego się nie dzieje na naszych ulicach.
Był JEDEN przypadek - gdy właściciel warsztatu samochodowego czarnoprochowcem się obronił przed wizytą miłych panów w szeleszczących dresikach którzy chcieli tylko "poprosić" o drobną opłatę za "ochronę".
Zresztą sytuacja opisana przez Turczyna.

Natomiast pan Zieliński nadal uparcie będzie twierdził, że od ochrony obywateli jest państwo i policja.
Niestety okazało się ostatnio że sam policjant się biedaczek nie ochronił przed dżentelmenami w żółtych dresikach. To co ma powiedzieć obywatel?

Ale nie, pan Zieliński z mentalnością milicjanta nadal swoje.
  • 0

#1703 Maxim

Maxim
  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 08:44

Ritter pisze bezosobowo aby unikać konfliktów ;) i polemik. Wygłasza swoje zdanie i....to wszystko. W sumie nie jest to złe postępowanie ale stawia go w pozycji mentora. Nie wiemy jakie ma Rotter kompetencje żeby być mentorem bo to jest nie do zweryfikowania bez polemiki ;). Adi ma rację moim zdaniem. Ludzie , którzy mają do czynienia z bronią i jednocześnie z innymi ludźmi posługującymi się nią często a obcującymi na codzień mają zdanie : zwiększyć dostęp do broni ale nie bez nadzoru czyli kto nie daje powodu do tego, żeby broni nie mieć a jednocześnie spełnia warunki , żeby ją mieć powinien ją móc mieć.Zawiłe. EEE tam....

Potwierdzam tez jako człowiek, który spędził ogólnie mówią w służbach mundurowych grubo ponad 20 lat, że poziom wyszkolenia strzeleckiego i znajomości obsługi broni bywa RÓŻNY i zależy od sposobu pełnienia służby i osobistego zaangażowania w takie wyszkolenie. To, że ktoś jest żołnierzem czy policjantem czy innym agentem posiadającym broń na codzień wcale nie oznacza, że potrafi perfekcyjnie strzelać a nawet nie oznacza, że własnej broni sie nie boi ;)). 

Nie można jednak nie doceniać faktu, że mundurowi mają dostęp do szkoleń i sprzętu o jakich cywil może tylko pomarzyć -  będąc na szkoleniach firm cywilnych zajmujących się szkoleniem ludzi widziałem, że to co oni realizowali na szkoleniu dla policjanta czy żołnierza jest rutyną. Jednym słowem  - nudziłem się ;) a wielu panów było pod wrażeniem tego co osiągnęli (nie mówiąc juz o tym ile pistoletów i karabinów i jak poprzerabianych mieli za sobą ;))).

Podsumowując : osobiste zaangażowanie w szkolenie daje nam przewagę bez względu na to czy jesteśmy zawodowcem czy hobbystą ale zawodowcy mają jednak większe możliwości rozwoju.

• 0

#1704 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 821 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 10:58

Uwierzcie mi, że w policji tematyka broni, to może z 1 procent wszystkiego co należy opanować. Jak ktoś nie jest miłośnikiem broni, to trudno wymagać, by po nocce jechał z kumplami w sobotę na strzelnice (jak biały człowiek, że tak powiem). Lepiej niech odeśpi bo na 15 zapewne ma mecz pierwszoligowy o podwyższonym ryzyku... do zabezpieczenia.

Użytkownik albiNOS 01 edytował ten post 13 wrzesień 2018 - 10:58

• 0

#1705 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5640 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 12:35

Masz rację. Mi chodzi o to, że Ty i twoi koledzy z firmy powinni mieć tak zaplanowane zadania by był czas aby w ramach pracy mieć możliwość i czas doskonalić się z obchodzenia z bronią. Absolutnie nie ma sensu by wolny czas poświęcać na doskonalenie tego co powinno być organizowane w ramach pracy. 

Wiadomo jak jest. Życie to nie film  i nie dziki zachód. Nie wiem jaki odsetek, ale przecież wyjątkowo mały, Policjantów strzelał w akcji. Podobnie przeciętny żołnierz, strażnik etc. Ale każdy z nich powinien umieć i znać doskonale broń w razie "jakby co", a u nas z braku kadr i kasy podchodzi się do tego w sposób porażający. Skoro szanse, że coś się traf są  małe, to zlewamy ten temat. Niech wypełniają papierki bo statystyki ważniejsze niż przygotowanie. Pomijam to, ze kto miał nieprzyjemność użyć broni na służbie zwykle kończy z kłopotami i bez wsparcia firmy. 

• 0

#1706 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 821 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 14:47

Moje zdanie na temat umiejętności jest takie, że we własnym zakresie policjant powinien dbać o te umiejętności, które były mu potrzebne do zdania wstępnych egzaminów do formacji. Resztę jak piszesz państwo powinno zapewnić. Zamiast szkoleń są pisma do zapoznania. Otwieram komputer, widzę, że mam ich 20, z czego niejedno to kodeks wykroczeń, kodeks karny, kpk, bo coś tam się zmieniło, ale co to nie dojdziesz. Zapoznaj się. Klikasz zapoznałem i lecisz dalej bo już ludzie czekają. Potem ci wypomną jak coś sp..przysz, zapoznał się pan rok temu.
  • 0

#1707 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5640 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 15:06

Dlatego także poza problemem wynagrodzeń jest tak dużo wakatów. Jak ktoś chce papierki przewracać to się w "marketingu" zatrudni a nie w policji. Przykre to bardzo bo ludzie narzekają, że patroli nie widać, że drobnice się umarza..a od środka wygląda to tak, że nie da się inaczej...
  • 0

#1708 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 821 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 17:36

Patrolu nie widać, bo na 40 000 miasto jest jeden, o ile niema interwencji. I to w nocy. Umarza się drobnicę z dwóch powodów. 1) Brak wyjścia na sprawcę, cudów aż takich niestety niema. 2) Mając 210 spraw na biegu trudno się zorientować w tym co w ogóle się ma. Nie umarza się tylko tych najpoważniejszych spraw i takich gdzie jest absolutna pewność, że włożony wysiłek przyniesie efekt. Reszty fizycznie nie da się ogarnąć w sposób chociażby przypominający ułamek rzetelności. Doby by nie starczyło na jedną dniówkę, chociażby trwała ona 40 godzin.

Nie zapomnę, jak kiedyś w starej jednostce, w trzydziestoprao tysięcznym mieście, zadzwonił ktoś, że jedzie za pijakiem. Oddalał się od miasta. My w centrum, w parku dokladnie, kogoś tam spisujemy, bo jak bez spisywania? spaliście? dyżurny wysyła za to miasto (jedyny patrol). Czekamy na wynik sprawdzenia, nie mozna kogoś zostawić, bo jak wyjdzie poszuk to chryja na całe województwo i postępowanie Ale pilnie trzeba gnać za pijusem, za którym jedzie obywatel (pochwalam bardzo tego rodzaju zachowania obywateli). Jedzie za nim i jedzie, gdzie ta policja. Komputer muli, niema wyniku, a my jeszcze 15 km do przejechania mamy do samego miejsca gdzie nastąpiło zgłoszenie. Jadą dalej, w końcu gości rezygnuje, bo ileż można czekać. Pędzimy jak idioci (gówniarzem byłem) i d*pa. Dwa dni później afera w gazecie, 30 minut jechał ktoś za pijakiem a policji ani widu ani słychu. Inna sytuacja, 20 km od miasta, jedyny patrol po sylwestrze, Zgłoszenie napadu na ludzi w centrum miasta. Nie wiem w ile minutt dojechaliśmy ale kolega pruł astrą na bombach 190 licznikowe przez miasto. Autentycznie do dziś mam traumę. Na miejscu już sprawcy pouciekali. Ileż ja bluźnierstw, wyzwisk, i posądzeń o kupowanie w tym czasie wieśmaków miałem to moje.

Użytkownik albiNOS 01 edytował ten post 13 wrzesień 2018 - 17:36

• 0

#1709 loco50

loco50
  • Użytkownik
  • 674 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 21:09

Dość gadania.Trochę obrazków.Nowa zabawka.Starą strzelbę udało mi się sprzedać i na jej miejsce jest to.

db278bf25527.jpg

6207049d2ec8.jpg

• 0

#1710 gehaazi

gehaazi
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 15 wrzesień 2018 - 17:15

Pewien niezbyt znany ale jak się zdaje nieźle poinformowany publicysta utrzymuje  że polska policja jako biedna (słowa albiNOSa 01 zdają się to potwierdzać) swoich konfidentów nie wynagradza  tak jak inne ze specjalnego  funduszu ale za to daje im sobie dorobić w sposób jak najbardziej  nielegalny.Ja przez długi czas nie bardzo to kupowałem ale potem przytrafiły mi się dwie przygody które zdają się taki proceder potwierdzać.Oznacza to  że jakiś pomniejszy uchol może zajumać komuś bez koneksji np. rower z komórki i będzie nad nim policyjna krysza. Szerszy dostęp do broni  z bardziej racjonalnym podejściem prokuratury i sądów mogło by tą symbiozę zniszczyć.Nie mówię  że od razu ktoś  takiego złodziejaszka zatrzyma przy pomocy Uzkona i przedniej jakości uncji grubego śrutu znamienitej firmy Baschieri & Pellagri z okrzykiem "Dobranoc słodki książę..." ale nawet  jeśli przytrzyma go pod lufą do przyjazdu radiowozu to sytuacja będzie dość kłopotliwa.Teraz sprawa jest prosta - postępowanie się umarza a jeśli poszkodowany frajer (dla hecy w Konstytucji nazywany Suwerenem) się naprzykrza to robi mu się wjazd o 6.00 i znajduje 3 gramy tego czy  5 tamtego a jak rozsierdzi funkcjonariuszy to nawet obsceniczne zdjęci dzieci w komputerze.Nie twierdze że to główna motywacja  policji do  restrykcyjnego podejścia do sprawy ale i o tym trzeba pamiętać.

• 0

#1711 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 821 postów

Napisano 15 wrzesień 2018 - 21:42

Pewien niezbyt znany ale jak się zdaje nieźle poinformowany publicysta utrzymuje  że polska policja jako biedna (słowa albiNOSa 01 zdają się to potwierdzać) swoich konfidentów nie wynagradza  tak jak inne ze specjalnego  funduszu ale za to daje im sobie dorobić w sposób jak najbardziej  nielegalny.Ja przez długi czas nie bardzo to kupowałem ale potem przytrafiły mi się dwie przygody które zdają się taki proceder potwierdzać.Oznacza to  że jakiś pomniejszy uchol może zajumać komuś bez koneksji np. rower z komórki i będzie nad nim policyjna krysza. Szerszy dostęp do broni  z bardziej racjonalnym podejściem prokuratury i sądów mogło by tą symbiozę zniszczyć.Nie mówię  że od razu ktoś  takiego złodziejaszka zatrzyma przy pomocy Uzkona i przedniej jakości uncji grubego śrutu znamienitej firmy Baschieri & Pellagri z okrzykiem "Dobranoc słodki książę..." ale nawet  jeśli przytrzyma go pod lufą do przyjazdu radiowozu to sytuacja będzie dość kłopotliwa.Teraz sprawa jest prosta - postępowanie się umarza a jeśli poszkodowany frajer (dla hecy w Konstytucji nazywany Suwerenem) się naprzykrza to robi mu się wjazd o 6.00 i znajduje 3 gramy tego czy  5 tamtego a jak rozsierdzi funkcjonariuszy to nawet obsceniczne zdjęci dzieci w komputerze.Nie twierdze że to główna motywacja  policji do  restrykcyjnego podejścia do sprawy ale i o tym trzeba pamiętać.

Piszesz o ABW i tajnych przeszukaniach :-) to nie bajka policji. W ramach edycji, dodam, że to już nie te czasy. Był inny wątek o patologii w tej instytucji, wiadomo jakiej.

Użytkownik albiNOS 01 edytował ten post 15 wrzesień 2018 - 21:51

• 0

#1712 Lexxus

Lexxus
  • Użytkownik
  • 939 postów

Napisano 16 wrzesień 2018 - 00:41

Doszedł Amerykański kompensator do niemieckiego pistoletu. Jutro pierwsza próba . zapraszam na insta @mr.alexiev 

Załączone miniatury

• f4242201-4e83-4072-b4d7-070eb6f5e4dd.JPG

Użytkownik Lexxus edytował ten post 16 wrzesień 2018 - 00:42

• 0

#1713 loco50

loco50
  • Użytkownik
  • 674 postów

Napisano 16 wrzesień 2018 - 14:11

O ciekawy.Do SFP też są?

A teraz fotki nie dokładnie broni, nawiązujące do tematu. Tort z okazji mojego dzisiejszego jubileuszu  półwiecza:

7c26494c65c3.jpg

27c73b044565.jpg

6e66208c1cca.jpg

1398c43e797e.jpg

Bardzo wierne odwzorowanie strzelca, może oprócz przechylonej głowy :D

• 0

#1714 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5640 postów

Napisano 16 wrzesień 2018 - 14:13

Dobre;)

A kompensator powinien pasować. Różnią się tylko kurkiem.
  • 0

#1715 loco50

loco50
  • Użytkownik
  • 674 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 12:10

Dziękuję za info.A tort zorganizowała mi żona tolerująca mojego strzeleckiego hopla.

• 0

#1716 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5640 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 15:46

Acha.. więc przy tarczy to odwzorowanie żony? ;)
  • 0

#1717 jakubos

jakubos

członek z ramienia na czele

• Użytkownik
  • 2740 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 16:16

a to nie jest tak, że od trzymania tarczy to jest teściowa?

• 0

#1718 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 821 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 16:33

Korzystając z tematu, pochwale sie dziełem mojej siostry...

Załączone miniatury

• IMG-20180818-WA0004.jpg
  • IMG-20180818-WA0002.jpg
  • IMG-20180818-WA0003.jpg
  • IMG-20180818-WA0001.jpg

• 0

#1719 loco50

loco50
  • Użytkownik
  • 674 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 18:48

Hmmm :wacko: :D

albiNOS01 ,bardzo praktyczny i pożyteczny ten tort :D

• 0

#1720 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 11259 postów

Napisano 06 październik 2018 - 21:32

MO

Załączone miniatury

• IMG_5693.JPG

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: broń, pistolet, karabin, karabinek, naboje, strzelanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych