Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klubowicze pływają :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Ci powiem tak, korzystaj poki mozesz, niedlugo pojawi sie potomek, pozniej pewnie cos do pary i nagle ten czas sie jakos dziwnie zawezi :-) bo wtedy dochodza kwestie wyboru, basen czy moze pojsc z synem w pilke pokopac, rower samemu czy moze z dziecmi na basen... Sam zobaczysz

Doskonale to rozumiem i jestem na to przygotowany :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stary Kapitan wód procentowych wysłałem babę na wycieczkę na dwa dni to nadszedł czas dziś wypłynąć na szerokie wody

a wy młodziaki taplajta się w basenie :lol::lol::lol:

Juz Cie lubie :-) na pohybel!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bury, jak wrócę z morza to napiszę, nie pamiętam ile tam było , muszę w dyplom luknąć.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Panowie czy trzeba Posiadac karte plywacka by plywac kajakiem po kanalach i rzekach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie bo jak byłem na spływie (nie raz), to przy wydawaniu sprzętu nikt nic nie chciał zobaczyć. Jedna z imprez obejmowała rzekę i jezioro, więc głęboko było.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Wlasnie tak pytam Bo niechce miec nieprzyjemnosci podczas niedzielnej wycieczki...

Wiec na wiosne kupuje kajak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było obowiązkowe, ale wtedy kartę pływacką wydawał każdy ratownik, po przepłynięciu paru metrów, obecnie z tego co się orientuję to wymagania są większe i nie ma takiego przepisu, że trzeba mięć pływając na kajaku.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Acha dziekuje za odpowiedz Piotrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest moje największe marzenie pływackie.

Przepłynąć w Morzu Beringa chociaz z 50m przy 5-6 metrowych falach  :D

 

f5EPOw.jpg

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, to musi być Pablo wspaniała przygoda :) Chętnie bym spróbował swoich sił :)

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaryzykowałbym :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie to akurat ze sztafety, ale Rafał Ziobro ma kilka fajnych osiągnięć na koncie. Chodzi o to, że pływa bez pianki w kilkustopniowej wodzie, a gdzieś tam nawet bez lanoliny, bo rekiny... :D

 

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=rafa%C5%82%20ziobro%20p%C5%82ywak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,8km w zimnej wodzie w trochę ponad godzinę, ale nie mam dowodu  ;) , ale zapraszam jak będziesz w Krakowie, na sprawdzian mojej prawdomówności. Może mały zakładzik np. o steka w Jeffsie. B)

Na krótkim dystansie nie mam żadnych osiągnięć 

Może być :) ja udokumentowane mam 3,9 w otwartym akwenie w 35minut , dłuższych nigdy nie pływałem :) Wyznacz tylko ile i jakim stylem :)

 

Teraz rekreacyjnie sobie pływam ale nadal jakaś forme trzymam :) a na krókich (50-200) jest niewiele gorzej jak było kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traktuje pływanie jak sposób na utrzymanie minimum kondycji i dobrego samopoczucia. Pływam trzy razy w tygodniu po 45 minut. Przeciętnie od 1600 do 2000 metrów - zależnie od warunków na torze (najcześciej jest kilka osób niestety).

Puławy maja piękną historie pływacką !

 

@Bury, jak wrócę z morza to napiszę, nie pamiętam ile tam było , muszę w dyplom luknąć.

Bardziej chodziło mi o około niż dokładnie :) Młody jesteś ( jak ja ) wiec pamiętać powinieneś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja udokumentowane mam 3,9 w otwartym akwenie w 35minut... 

 

Taki czas to dla mnie kosmos  <_< . Wpadaj od razu na steka bez moczenia się  :D , ja odpuszczam zakład  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o baseny w Krakowie to najprzyjemniejszy chyba już wspomniany na Uniwersytecie Ekonomicznym, kameralnie też na Ingardena, na basenie UP. A Comarch - hm, mam mieszane uczucia, często zbyt zimna woda i ponoć nie cała chemia jaka powinna być w nim stosowana trafia na swoje miejsce (przynajmniej wg byłego współlokatora, który pracował tam jako ratownik; no i było parę przypadków infekcji i grzybków u pływających tam - ale kto wie, może się coś tam poprawiło teraz).

 

Szczególnych osiągnięć nie mam, ale kilka lat bawiłam się w instruktorowanie, więc chociaż sama nie pływam idealnie, to mogę pouczyć i podpowiedzieć, co można w swoim stylu poprawić (a najczęściej są to naprawdę proste sprawy, które mogłyby znacząco poprawić styl - a przynajmniej tak wynika z moich obserwacji większości ludzi na basenach) :).

 

Dlatego jeśli ktoś byłby chętny na parę uwag, to zapraszam - trochę mi jednak brakuje darcia ryja na basenie ;). Tzn.w tym przypadku rzecz jasna byłoby bez darcia, i w ramach wolontariatu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  Lubię i pływam ... od zawsze tzn. od kilkudziesięciu lat  . Teraz raczej - rehabilitacja - kręgosłóp ... :wacko:

Latem - jezioro + cały rok ( 1-2 razy w tyg. ) basen . Warszawianka - polecam , mi pasuje . 

Zawsze 10 basenów i dyla ...  ;)


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jaki jest koszt rocznego członkostwa na basen w Polsce ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być :) ja udokumentowane mam 3,9 w otwartym akwenie w 35minut , dłuższych nigdy nie pływałem :) Wyznacz tylko ile i jakim stylem :)

 

Teraz rekreacyjnie sobie pływam ale nadal jakaś forme trzymam :) a na krókich (50-200) jest niewiele gorzej jak było kiedyś :)

Wynik 35 minut na 3,9 km : hmm... to albo byłeś zawodnikiem z najwyższej półki co najmniej europejskiej , albo cos nie tak było z pomiarem albo czasu albo odległości . Wynik wręcz niewiarygodny.

W tym roku na ME 5 km na otwartym akwenie zwycięzca Daniel Fogg pokonał w 53,41

W Ironman dystans 3,8 km najlepsi zawodnicy pokonują w czasie ok. 50 minut.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na lato :)

 

post-410-0-63597500-1422481421_thumb.jpg

Edytowane przez pawelb29

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, w zeszłym roku rozpocząłem sezon chyba 11 maja:) trzeba szybciej pływać co by się nie wyziębić...


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.