Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ReVoFromPoland

Roskopf Roconis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Otóż od pokoleń - a właściwie od dziadka (ułana) w posiadaniu mojej rodziny jest zegarek kieszonkowy Roskopf Roconis (Mój dziadek nabył go w 18xx r).

 

Chciałem się dowiedzieć czy to jest wartościowy sprzęt? Na tarczy są dwa załamania (3 i 9) i nie reaguje na nakręcanie - przeleżał około 100 lat dobrze schowany...

 

 

Czy naprawa takiego staruszka mogłaby się okazać kosztowna? Zakładam, że wszystko jest kompletne)

 

 

 

 

Jestem bardzo ciekaw czy firma ta jest jakaś prestiżowa i ogółem czy wiecie coś o niej - na internecie niestety informacji jest bardzo malutko - tyle co o założycielu firmy Georges Fredric Roskopf.

 

 

 

 

 

Dodam, że jestem laikiem w sferze zegarków a tym bardziej takich staroci...

 

Fotki:

 

ankx6mdeq3lu_t.jpg

 

zxn18xf5qzzy_t.jpg

 

j2567j1s7aie_t.jpg

 

Pozdrawiam!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Otóż od pokoleń - a właściwie od dziadka (ułana) w posiadaniu mojej rodziny jest zegarek kieszonkowy Roskopf Roconis (Mój dziadek nabył go w 18xx r).

 

Chciałem się dowiedzieć czy to jest wartościowy sprzęt? Na tarczy są dwa załamania (3 i 9) i nie reaguje na nakręcanie - przeleżał około 100 lat dobrze schowany...

 

 

Czy naprawa takiego staruszka mogłaby się okazać kosztowna? Zakładam, że wszystko jest kompletne)

 

 

 

 

Jestem bardzo ciekaw czy firma ta jest jakaś prestiżowa i ogółem czy wiecie coś o niej - na internecie niestety informacji jest bardzo malutko - tyle co o założycielu firmy Georges Fredric Roskopf.

 

 

 

 

 

Dodam, że jestem laikiem w sferze zegarków a tym bardziej takich staroci...

 

 

Pozdrawiam!

 

 

masz dwa tematy do przeczytania ;)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42864-jak-zadac-tutaj-pytanie-zeby-uzyskac-konkretna-odpowiedz/

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/44925-wycena-zegarkow/


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis na tarczy świadczy o tym, że to może to być podróbka (z epoki) zegarka firmy Roskpf SA wykonana przez firmę Reconvilier, chociaz nie jest to pewne, bo firma Reconvilier miała chyba coś wspólnego z rodziną Roskorf.

Zegarki firmy Roskopf zostały pomyślane jako bardzo tanie czasomierze na które będzie stać nawet biednych (dla ludu) co dało im bardzo dużą popularność, więc wiele firm zaczęło tworzyć kopie najczęściej z pominięciem prawa patentowego. Prestiż już znasz, a wartość, możesz sobie dopowiedzieć sam, biorąc pod uwagę, to co napisałem powyżej.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rozjaśnienie sytuacji. Fotki mechanizmu spróbuję wrzucić wieczorem.

 

 

 

Jak myślicie czy zegarmistrz dałby radę ocenić czy jest to właśnie podróbka? W moim mieście jest kilku to mógłbym ich obejść i popytać jeśli miało by to sens oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy zegarmistrz dałby radę ocenić czy jest to właśnie podróbka? W moim mieście jest kilku to mógłbym ich obejść i popytać jeśli miało by to sens oczywiście...

Gdyby miał potrzebną ku temu wiedzę, to pewnie tak, ale zegarmistrz nie koniecznie musi taka wiedze posiadać. W tym przypadku znaczenie tego, czy to podróbka z przed ponad 100 lat czy też nie, jest niewielkie, tak że popytać możesz ewentualnie przy okazji. Zamieścisz zdjęcie mechanizmu, to myślę, ze nam tu się co nieco wyjaśni.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.