Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mecyj

EQW-M1100C-1AER, oryginał czy podróby?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć czy te dwa modele na allegro w dość atrakcyjnej cenie to oryginały?

http://allegro.pl/30-meski-casio-eqw-m1100c-1aer-raty-i4576222839.html

http://allegro.pl/casio-eqw-m1100c-1aer-nowy-gw-org-sklep-i4633476744.html

 

Zastanawia mnie 2 letnia gwarancja, gdzie wszędzie Casio ma 3 lata + 3 za dopłatą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata to gwarancja EU, zegarki zapewne pochodzą spoza polskiej oficjalnej sieci dystrybucyjnej.

 

Czy taki zegarek można bezpłatnie naprawić w kraju w okresie gwarancyjnym, to nie wiem. Gdzieś czytałem, że Zibi robi problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dobrze, a czy według Ciebie to oryginalne modele? Czy podróba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oryginały, ale to patrząc nie na katalogowe zdjęcia zegarka, tylko na ilość pozytywnych komentarzy i fakt, że to sklepy wystawiające paragon/fakturę.

 

Swoją drogą, czy pojawiają się już podróbki mające działający waveceptor i solar???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem że nie podrabiaja tych z solarem. Pytam bo jak inny model nie wypali to kupię tego Casio. Cena bardzo atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo duże wątpliwości. Ani słowa w opisie, że zegarek jest oryginalny, za to opakowanie już tak (typowe dla sprzedaży podróB). Poza tym podróba może nie mieć solara. W opisie też ani słowa o WaveCeptor.
Model pojawia się na stronach z podróbami.
Duże ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony sklep z Poznania. Kupowałem u nich zegarki na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję bardzo :)

Jak inny nie wypali biorę tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, czy pojawiają się już podróbki mające działający waveceptor i solar???

Podróby nie mają tych funkcji i moim zdaniem nigdy mieć nie będą - za duże koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata to gwarancja EU, zegarki zapewne pochodzą spoza polskiej oficjalnej sieci dystrybucyjnej.

 

Czy taki zegarek można bezpłatnie naprawić w kraju w okresie gwarancyjnym, to nie wiem. Gdzieś czytałem, że Zibi robi problemy.

 

Dodam jeszcze go tego, że w tej aukcji 2 lata gwarancji wprowadzają potencjalnego klienta w błąd ( ośmielę się nawet stwierdzić, że oszukują ).

Po pierwsze Casio daje rok międzynarodowej gwarancji. Zasada jej działania jest taka, że możesz oddać w danym kraju zegarek Casio do serwisu jeśli był kupiony poza granicami tego kraju. W tym wypadku najbliższy serwis, który uzna międzynarodową gwarancję jest w Niemczech.  

Kolejny podejrzany punkt z opisu to instrukcja obsługi w języku obcym, do tego podejrzanie niska cena. Wszystko to może świadczyć, że zegarek w najlepszym razie będzie z importu równoległego, w najgorszym będzie to podróbka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla sprostowania Casio daje 2 lata gwarancji na swoje zegarki, przeznaczone na rynek europejski (czyli te z symbolem ER na końcu oznaczenia). A przynajmniej ja miałem dołączoną taką oryginalną 2-letnią gwarancję Casio do swojego Protreka.

 

W teorii serwis Zibi powinien bez problemów respektować prawa gwarancyjne i przyjmować serwis zegarków kupionych gdziekolwiek poza polską oficjalna siecią dystrybucyjną. Co prawda gwarantem jest tu Casio a nie Zibi, ale jest to przecież oficjalny przedstawiciel firmy. W ostatecznym rozrachunku za naprawy gwarancyjne i tak płaci Casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.