Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Wikipedia Zegarkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością chciałbym zakomunikować ,że wreszcie kolejna klubowa inicjatywa czyli Wikipedia zaczyna się ziszczać :)

Dzięki Koledze Przemkowi ( ladek22 ), który pracuje nad tym projektem od kilku miesięcy pieczołowicie gromadząc hasła i opisy , pierwsze zręby Wikipedii zaczynają się pojawiać tutaj http://zegarkiclub.pl/zegarkowa-wikipedia/wikipedia-hasla/

 

Wasze konstruktywne uwagi mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

A może - choć pomysł to nieco szalony - ruszyć od razu na skrypcie wiki? Tak, aby tworzyć mógł każdy, a wybrani redagować? W przyszłości zaś rozpocząć być moze współpracę z zagranicznymi forami miłośników, co - idealizm i optymizm, wiem - mogłoby by doprowadzić do powstania wielojęzykowej tickopedii, która jednocześnie (analogicznie jak wikipedia), mogłaby wówczas służyć jako pomoc przy tłumaczeniu specjalistycznych terminów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zgromadzone sporo materiału! Ogólnie słabo sobie radzę technicznie :(  Myślałem, że będzie to wszystko bardziej przejrzyste. Na forum dużo łatwiej się poruszać!!

 

Na razie udało mi się utworzyć w dziale "HISTORIA ZEGARMISTRZOSTWA" nowy folder "WIKIPEDIA - HASŁA OD A DO Ż". Myślę, że sensownie będzie potworzyć tam podfoldery np. "HASŁA  A - D" , "HASŁA E - H" , "HASŁA I - K". Poniżej rozkład jak ja to widzę. Myślę, że w ten sposób będzie sensownie :)  Macie jakieś sugestie?

 

Hasła A – D - (A B C Ć D) – 5 liter - około 40 stron materiału

Hasła E – H - (E F G H) – 4 litery - około 30 stron materiału

Hasła I – K - (I J K)  – 3 litery - około 30 stron materiału

Hasła L - M - (L Ł M) – 4 litery  - około 40 stron materiału

Hasła N – Ń - (N Ń)  - 2 litery około 60 stron materiału

Hasła O - P - (O Ó P) – 3 litery  około 60 stron materiału

Hasła Q – Ś - (Q R S Ś) - 4 litery około 60 stron materiału

Hasła T - U (T - U) – 2 litery około 35 stron materiału

Hasła V – X - ( V W X) – 3 litery około 60 stron materiału

Hasła Y - Ż - (Y Z Ź Ż) – 4 litery około 90 stron materiału

 

Czy ktoś, kto ma dostęp do edycji strony KMZiZ miałby chwilkę czasu, by mi pomóc zorganizować to wszystko technicznie? Prezesie, może któryś z doświadczonych Moderatorów?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawał dobrej roboty, syzyfowej roboty. Gratuluję i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Gratuluję :)


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj należą się podziękowania wielu osobom, bez których pomocy nic by nie powstało.

 

Piotr Samulik który udostępnił mi mnóstwo materiału, bez którego to materiału nie powstało by co najmniej 80% materiału do naszej Wiki

 

Władek Meller i jego słowniczek na stronie Od czasu Do czasu http://zegarki.info.pl/slownik_zegarkowy/

 

Tomek Kiełtyka, Łukasz Doskocz i inni - słowniczek na stronie chronos24pl http://chronos24.pl/slownik/ a także artykuły z portalu chronos24pl

 

Chłopaki Michał i Rafał ze strony Czas na wysokości http://czasnawysokosci.pl/index.php

 

Podziękowania należą się także Prof. Zdzisławowi Mrugalskiemu A. Ciborkowi i inni. Podziękowania oczywiście dla ojców Bartnika i Podwapińskiego.

 

Bez wieloletniej pracy tych wszystkich wielkich ludzi, których owocem jest wiele publikacji, wiedza w Polsce na temat zegarmistrzostwa byłaby bardzo uboga. To właśnie dzięki ich pracy i ich publikacjom udało się zebrać tyle haseł (w sumie około 1500 haseł) do naszej Wiki!!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.