Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

primabaleron

Składak

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa.... Zastanawiałem się czy stworzyć ten wątek, ale... po prostu nie mogę się oprzeć pięknu tego zegarka. I chcę tym pięknem się z wami podzielić, a i może wywołać dyskusję.

 

Prezentuję dziś Omegę Seamaster 300m zwaną też Watchco 300M. Zegarek powstał z oryginalnych NOS części Omegi rozprowadzanych od paru lat przez ich autoryzowane centrum serwisowe (byłe?) w Australii.

Cała ta historia opisana jest ze szczegółami na zagranicznych forach takich jak WUS, czy Omega Forums, a więc nie zamierzam się nad tym rozwodzić zbyt długo. Być może całość sprowokuje dyskusję na temat replik, frankenów i podróbek.

 

Osobiście skupię się na dizajnie :)

 

15226614658_5b5da06265_c.jpg

 

15390190296_b1007dbcf3_c.jpg

 

15226557529_55a4e5c559_c.jpg

 

15412979212_c1a0b47ca4_c.jpg

 

15226778167_f308a1af62_c.jpg

 

15226639480_ceaebe4129_c.jpg

 

15226762317_82e9391819_c.jpg

 

15226546039_a8548a4398_c.jpg

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem nowy wątek i już myślałem, że wystawiłeś na bazarku.

A tu niestety tylko galeria :)

 

Piękny.

I nieważne czy składany przez Omegę czy przez WatchCo, przecież części te same...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna Omega. Podpisuję się pod słowami Tomka.

Gratuluję!

BTW Jakie wymiary? 40mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne foty, zegar też nie ostatni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegarek.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał kupić podobnego składaka to jest dostępny za nieco ponad 6000zł :): http://forums.watchuseek.com/f29/nos-watchco-omega-shom-omega-mesh-1090517.html

 

Może to szczegół, ale raczej nieco ponad 7000 zł :D. Nie mówiąc o dodatkowych opłatach, jeśli takowe się pojawią.

 

Mnie by nie robiło różnicy, kto to składał, o ile oczywiście szczelny, na oryginalnych częściach i prawidłowym chodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zegarek jest ładny nawet śliczny i jeden z moich ulubionych, jednak jakościowo to nic specjalnego plastikowe szkło, łatwo zarysowujący się bezel, bardzo popularny mechanizm. Jednak ten o to model kosztuje sporo i nie ma dla mnie wątpliwości że cena jest spowodowana popularnością  wśród kolekcjonerów a sam zegarek można nazwać " kultowym "

Teraz jak to się ma do składania tego modelu obecnie. Moim zdaniem nic, jeżeli nie jest sprzedawany jako nos czy 100% oryginał .

W innym wypadku to z punktu widzenia kolekcjonera to jest nie moralne. 

To co pisze jest oczywiste lecz widzę często jak się sprzedaje takie składaki i nawet słowem nie ma o tym że to twórczość .

 To zwykłe psucie modelu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.