Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michal1511

CASIO AQ-S810W -1BVEF - OPINIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Noszę się z zamiarem zakupu zegarka od firmy Casio, myślałem na G-Shock (cały czas myślę), ale wpadł mi w oko również zegarek z tematu AQ-S810W -1BVEF.

Nie wiem dlaczego, ale niezbadane są... ;)

Może ktoś z was go posiada, albo wie coś na jego temat? Jak gabarytowo wypada na ręce? (mój nadgarstek to 17/18 cm, o ile dobrze zmierzyłem).

Jak to u nich z wytrzymałością? Można go nosić do pracy? Czasami coś cięższego, jakaś praca przy drzewie, mały remont? Wiadomo, że to nie G-Shock, no ale chciałbym coś na temat jego wytrzymałości wiedzieć. 

Interesuje mnie również to czy na tym wyświetlaczu elektronicznym mogę ustawić również sobie godzinę aktualną zamiast daty? Albo to i to? (chyba raczej się nie zmieści, ale nie wiem). Można wziąć z tym zegarkiem prysznic, umyć ręce bez obaw jak to jest? I widzę, że posiada panel słoneczny co to oznacza? Sam będzie się ładował? Baterie oczywiście posiada, tak? 

 

link do aukcji: http://allegro.pl/zegarek-casio-aq-s810w-1bvef-gw-cala-pl-okazja-i4620003908.html

 

Cena wydaje mi się przystępna :) Mam budżet 500 zł, więc może i kupię też jakiegoś G-Shocka? :) Szukam też właśnie podobnego G-Shocka z tak czytelnymi wskazówkami i godzinami, ale nie mogę nic znaleźć, wszystko takie zlewające się w jedną całość i nieczytelne. 

 

Może polecilibyście jeszcze jakieś fajne zegarki z tego typu o który pytam ze wskazówkami i wyświetlaczem?

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc!

 

ps. na zdjęciu z aukcji, czy innych nie wygląda tak fajnie, ale na tym filmiku zrobił na mnie wrażenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tania auto-podróbka stylizacji G-shocka, moim zdaniem nie warta uwagi... Z 5 stówkami to trudno zaszaleć poszukując wskazówkowego G, masz w zasadzie zegarki serii GA od 100 do 400 w różnych stylizacjach. Ale w granicach 400 pln można także znaleźć coś z waveceptorem i solarem. Mówię o modelu AWG-M100-1A i tego mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że to oryginalny Casio ;) Nie odrzuca mnie to, że niby jakaś podróbka G-Shocka, raczej stylizowany w G-Shocka i to mi się podoba. 

Niech ktoś się wypowie na ten temat czy jest dość solidny, czy byle upadek czy uderzenie nic z nim nie zrobi i czy mogę chociaż umyć ręce by go nie sciągać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to żadna podróbka a stylizacja, ot budżetowy model casio z solarem bez extra bajerów

spokojnie pływać można, obijać, wstrząsać jak każdym kwarcem

szkiełko w głębi - chronione przez bezel (wymienialny) jak się syf nazbiera można wyczyścić - za tą kasę czego chcieć więcej ?

 

osobna sprawa, że skoro budżet większy - to sporo opcji ciekawszych się znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobna sprawa, że skoro budżet większy - to sporo opcji ciekawszych się znajdzie

 

To co możesz polecić w podobnej stylizacji?

 

 

to żadna podróbka a stylizacja, ot budżetowy model casio z solarem bez extra bajerów

spokojnie pływać można, obijać, wstrząsać jak każdym kwarcem

szkiełko w głębi - chronione przez bezel (wymienialny) jak się syf nazbiera można wyczyścić - za tą kasę czego chcieć więcej ?

 

 

I to jest odpowiedź, która mnie podniosła na duchu :) I coraz bardziej zbliża mnie do tego zegarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podobnej stylizacji ? znaczy pancerny i analog + digi ? do tego czytelny ?

 

do tego wspominałeś, że chciałbyś jednocześnie godzinę na wyświetlaczu ..

 

wg mnie 2 typy:

http://allegro.pl/zegarek-casio-awg-m100-1aer-g-shock-gw-pl-prom-i4622193933.html

http://allegro.pl/zegarek-casio-awg-m100a-1aer-g-shock-gw-pl-prom-i4622195131.html

i na dodatek masz waveceptora (czyli synchornizację radiową aktualnego czasu)

i solara

 

 

 

do mnie przemawia bardziej opcja 2ga - natywny wyświetlacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje :) Rozważę je na spokojnie w domu i pooglądam jak prezentują się na ręce itp. 

Ale na pierwszy rzut oka chyba zostałbym (aktualnie) przy AQ-S810W -1BVEF :P

Muszę przejrzeć sobie wszystkie modele (tylko nie wiem gdzie to najlepiej zrobić) i może wpadnie mi coś w oko. 

 

Mam pytanie co do panelu słonecznego, bo chyba nikt mi jeszcze nie odpowiedział. Jeśli zegarek jest w to wyposażony to czy on posiada baterię czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten akumulatorek trzeba wymieniać? I jak to się sprawdza? Jak ja większość dnia spędzam w biurze to jak on mi się naładuje? Jak to wygląda w praktyce? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ładuje się także sztucznym światłem

jak padnie to owszem da się wymienić

 

całym bajerem solara jest to, że nie trzeba się martwić o energię , można swobodnie korzystać z podświetlania, wszystkich alarmów , piknięć itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że w razie jak wybiorę zegarek z takim solarem to faktycznie będzie on się ładował i będzie można bez przeszkód korzystać ze wszystkich dobrodziejstw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


    • Przez tromans
      Casio jeszcze z przed epoki g- shocka ( przynajmniej niektore) co funkcjonalnością wyprzedziły swoje czasy. Zegarki mierzące puls czy ciśnienie krwi. A może pilot do tv. Proszę bardzo. A aparat fotograficzny? Też jest. Odtwarzacz mp3 czy GPS.  Dyktafon czy notes elektroniczny. Jak najbardziej.  I to wszystko w latach 80 czy 90, kiedy komórek jeszcze nie było lub były  ale tylko do dzwonienia czy SMS. 















    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim!
      Szukałem na naszym Forum, ale nie znalazłem podobnego tematu, jeśli coś przeoczyłem to proszę o usunięcie tego tematu/wątku. 
      Jeśli jednak okazałoby się, że nie ma nic podobnego, to zachęcam Forumowiczów do pokazania czy też pochwalenia się indeksami w Waszych ulubionych czasomierzach i co w nich Was urzekło.
      Na początek mój stary Atlantic Master Mariner z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Uwielbiam vintage, a szczególnie tą markę. W zasadzie od właśnie tej starej, szwajcarskiej manufaktury zaczęła się moja przygoda i pasja z zegarkami. Po wielu latach odkryłem, że właśnie w tych "szalonych" latach siedemdziesatych, projektanci też poddali się temu trendowi i zaczęli iść dalej, szybciej jakoś inaczej niż dotychczas... odchodząc od klasycznych modeli, tym samym prześcigając się w swoich pomysłach. Jednym z elementów są między innymi właśnie indeksy godzinowe, niby nic specjalnego, niektórzy prawie wcale nie zwracają na nie uwagi i tak naprawdę służą im jedynie do odczytu godziny, chociaż też nie zawsze 😉. Jednak dla większości z nas, fascynatów zegarkowych to dość istotny element każdego zegarka, a szczególnie tych z duszą. 
      Tak więc na początek przedstawiam Atlantic'a Master Mariner'a z lat siedemdziesiątych z indeksami 3D w kształcie...no właśnie "małych samochodzików"???😉


    • Przez Crach
      Witam serdecznie,
      w mojej okolicy nie mogę znaleźć żadnego zegarmistrza bądź osoby prywatnej, dlatego też uderzam w to miejsce.
      Posiadam Casio Duro i trzeba wymienić w nim baterię, jednak chciałbym mieć pełną pewność, że zegarek po takiej wymianie nadal będzie na poziomie WR 200M, a tego raczej w warunkach domowych sprawdzić się nie da.
      Przy okazji myślę również nad zmianą szkła na szafirowe, jednak zdecyduję się dopiero jeśli uda mi się znaleźć taką osobę.
      Całość chciałbym załatwić poprzez wysyłkę kurierem/paczkomatem, których koszty oczywiście pokrywam, a usługa ma się rozumieć będzie odpłatna.
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.