Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cij

Frederique constant - wrażenia po zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem niedawno wyrob FC, zegarek moim zdaniem bardzo ładny jednak dopiero po zakupie zauważyłem kilka niedociągnięć. Pierwsze z nich to cyferka daty nie bedąca umieszczona centralnie w wyznaczonym okienku. Jest przesunięta w lewo, na oznaczeniach jednocyfrowych jest to szczególnie widoczne i irytujace. Druga rzecz to widoczne nie doleganie tarczy do obudowy ale tu trzeba sie juz przyjżeć, trzecia sprawa to rysy na tarczy które chyba miały być regularne, przechodzą pionowo przez całą długość cyferblatu jednak zostały wykonane dosyć niechlujne i na lewej stronie widać 4 wyrażne rysy a na prawej sa niejako rozmazane i wyglądają nawet ładnie. W którymś momencie spoglądanie na zegarek ze względu na źle umiejscowione cyferki i te rysy zaczeło mnie irytować i pozwoliłem sobie zadzwonić najpierw do brand managera na warszawe. Wyraziłem swoje watpliwosci, mial sprawdzic co i jak z ta data w innych zegarkach. Mineło 8 dni i ani słowa, próbowałem do niego kilka razy dzwonić ale nie odbierał, napisałem także sms'a...może chory jest i nie może mówić ??? Osobiście sam zawsze oddzwaniam jeżeli z kimś się na coś umawiam dlatego tego typu zachowanie odbieram jak brak szacunku wobec mojej osoby. Zadzwoniłem później także do serwisu i tam nawet bez podania im modelu zegarka Pan serwisant obwieścił mi, że nic sie nie da zrobić w sprawie daty, ze te zegarki już tak mają ze data nie jest centralnie w okienku. Troche sie wkurzylem bo zegarek kosztował prawie 3 tys zł a i firma wydawala sie na poziomie, ustawienie centralnie daty to chyba nie jest mechanika kwantowa? Tak dla upewnienia się sprawdziłem inne zegarki tej firmy z data umieszczoną na godzinie 6 i okazało się ze np modele z okrągłym cyferblatem miały datę ustawioną centralnie. Wiec jedank mozna. Mechanizm we wszystkich eta - ta sama. W takim przypadku chyba firma FC ne powina tak mocno obnosic sie z jakoscia swoich wyrobow no moze w wersjach zegarków za 15 tys jest coś lepiej.

 

Moje przemyslenia sa nastepujace:

zegarek jest ogólnie ładny( dokładność +6 sek doba) jednak ma kilka dyskwalifikujących niedorobek, kiepska obsługa posprzedażna a właściwie jej brak, nie polecam zakupu, po fakcie wiem, że za te 3 tyś zł mozna dostać zegarek który nie ma wymienionych wad i wyglada równie interesująco. Zrobiłem bład kupując wyrób FC - na zwrot jest niestety za pozno bo byl noszony. Jednakże jeżeli detale nie robią na was wrazenia to FC może byc własciwym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanisław Czerny

myślę, że Twoje uwagi są bardzo cenne dla potencjalnych klientów FC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenna opinia. Prznoszę do recenzji bo myślę że tutaj lepiej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem potencjalnym klientem firym FC. Tu na forum wielokrotnie broniłem tej młodej firmy, ale to co napisałeś zniechęca mnie kompletnie.

Takie historie że coś jest krzywo irytują mnie okropnie. W Casio który mam nietrafiająca wskazówka sekund w indeksy jest dla mnie do przepuszczenia (choć to wkurza) bo zegarek kosztował 300 zł. Ale w zegarku za 10X tyle już nie.

Dlatego mam prośbę, czy mógłbyś wkleić zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pontosek

tak - tak : bardzo chcemy zobaczyć tę popelinę :evil:

 

Wielkie dzięki za otwarcie oczu :shock: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo wrażenie co jakubos :? Też chętnie zobaczę na zdjęciach jak wyglądają opisane niedoróby.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireneusz Paluszek

nigdy nie jest za późno, pod warunkiem, że nie minęło 2 lata od wydania rzeczy (są też wyjątki wydłużające ten okres).

to nie ma znaczenia czy zegarek był noszony!!!!

 

radzę Ci przejdź się z jakimś znajomym prawnikiem (znającym prawo konsumenckie) i zgłoś zastrzeżenia.

następnie nie pozostanie Ci nic innego jak rozpoczęcie drogi formalnej.

jeżeli udowodnisz, że towar jest niezgodny z umową walcz o swoje !!!!! => czyli towar wolny od wad.

 

i nie poddawaj sie, walcz o swoje (tylko mądrze i skutecznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość azumi

ja się lepiej nie odzywam bo serwisuje te zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden problem z tymi zdjęciami, nie wiem jak je prawidłowo wykonać. Mam canona A710 i niestety nie potrafie przybliżyć na tyle mocno cyferblatu aby było wiadomo o co mi chodzi poza tym jest nie czytelne. W weekend ma wpaść znajomy co się przechwalał, że wie jak tego dokonać to wtedy jezeli ta sztuka nam się powiedzie zamieszczę zdjęcia wad FC.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś tryb "makro"?

 

I nie używaj lampy błyskowej - lepiej zapal kilka lamp i skieruj je na zegarek. Jak nie masz statywu, to musi Ci wystarczyć pewna ręka, albo odpiwiednie oparcie aparatu i użycie samowyzwalacza.

 

Powinno coś wyjść :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłeś tryb "makro"?

 

Niestety ten model nie ma dedykowanego trybu makro.

 

A710_Top-001.jpg

 

Ale aparat łapie ostrość już od 1 cm, więc dla chcącego nic trudnego.

 

EDIT: Ustawiasz aparat na MINIMALNY zoom. Przy takim ustawieniu da się złąpać ostrość już od 1 cm. Przy takim powiększeniu widać pojedyncze włókna papieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko życzyć powodzenia w reklamacji. Tych niedoróbek nie powinno być, jest to do zaakceptowania w Atlanticu czy nawet Tissocie ale nie w zegarku za 3 tyś. Jakość zegarka powiązana jest z zamożnością firmy i rygorami jakości dopuszczenia zegarka do obrotu. Trudno byłoby się przyczepić do jakości zegarków Seiko ze "średniej półki", maszyny są wymieniane zanim zaczną wytwarzać niedokładnie części, ale nie każdą firmę na to stać. Renomowana firma może nie zmieniać swojego parku maszynowango tak często, bo produkując setki tysięcy zegarków a nie np. dziesiątki milionów jak Seiko może jej na to nie stać - mimo, iż efekt końcowy w postaci zegarka jest koszmarnie drogi. Taka moja nieśmiała koncepcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01

Dziękuję bardzo za ostrzeżenie przed FC. Sam nigdy nie miałem przekonania do tej firmy ale nigdy nie wiadomo czy kiedyś. A co niedoróbek to powinny one być tak samo traktowane w wyrobach -oczywiście markowych, niezależnie od ceny. Marka przecież zobowiązuje.

 

Miałem kiedyś podobną sytuację z samochodem. Na zwróconą uwagę co do pewnych felerów, serwisant odpowiedział przecież to nie jest mercedes. Ale po dochodzeniu swojego otrzymałem satysfakcjonujący mnie upust cenowy. Zaznaczam, że wadę zauważyłem po 2 misiącach licząc od daty zakupu.

 

Jednak rada prześwietlajmy a0155of.gif przed zakupem bo później może być za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najmocniej przepraszam za brak zdjeć, z ręki to jednak przy tym zbliżeniu nie jestem w stanie na ostro je wykonać, w planie mam zakup statywu ale to dopiero w lutym także uzbrojcie sie w cierpliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pontosek

Jasne - uzbroimy się :D Z pewnością warto będzie :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłeś tryb "makro"?

 

Niestety ten model nie ma dedykowanego trybu makro.

 

A710_Top-001.jpg

 

 

Ma... wystarczy go obrócić :D :wink:

post-1481-0-25449600-1330639691.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz :D Da się.

 

No ale doczekamy się na zdjęcia czy też autor po prostu rzucił sobie luźno temat a potem olał sprawe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01
A widzisz :D Da się.

 

No ale doczekamy się na zdjęcia czy też autor po prostu rzucił sobie luźno temat a potem olał sprawe?

 

Jak się znam na ludziach to autor nie olał sprawy.

Mam nadzieję :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że w całej tej przykrej sprawie nie chodzi o niedoróbki producenta, które mogą zdażyć się nawet najlepszym (odklejająca się tarcza w pewnym zegarku z bardzo wysokiej półki czy niedomalowane wskazówki w omedze), tylko o zachowanie się serwisu / przedstawiciela czy też brand managera (jak zwał tak zwał) na zasadzie "kupiłeś to spadaj". Przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najmocniej przepraszam za brak zdjeć, z ręki to jednak przy tym zbliżeniu nie jestem w stanie na ostro je wykonać, w planie mam zakup statywu ale to dopiero w lutym także uzbrojcie sie w cierpliwosc.

 

Zamiast statywu możesz użyć czegokolwiek stabilnego. Np. postawić dwie ksiązki na grzbietach zegarek między nimi a aparat na książki :P

 

Działa - sprawdzałem :lol:


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

here goes nothing...

 

zamieszczam 2 fotki z datownikiem(nie centralne umieszczenie cyferki) oraz mechanizm( tu wszystko gra i wygląda ładnie) oraz cyferblat (nie widać na zdjęciu pasków o których wspominałem wcześniej - gołym okiem widać)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fed8acec7938c719.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dce116dc8b599032.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd53986d67f2901e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/57284d01ec95ec9b.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia ściągnąłem i oglądałem w powiększeniu.

Ja na tych zdjęciach nie widze tych rys o których pisałeś że niechlujstwo.

Nieprzylegania tarczy też niestety nie widać.

Jedyne co jest łatwo widoczne to data "4" wyraźnie przesunięta.

Ten paproch na zdjęciu mechanizmu pomiędzy wachnikiem a osią balansu to nad czy pod szkiełkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paprocha niestety nie zauważyłem w porę przy fotografowaniu, na szczęście jest na zewnątrz. Rys na zdjęciu nie widać, za to widać je kiedy ustawia się zegarek w odpowiednim świetle. nie potrafiłem tego odtworzyć na zdjęciu. Co do szczeliny to ma ok 1 mm i jest widoczna od strony koronkiu patrząc się jakby z boku na zegarek. Brak centralizacji w datowniku wyszedł w miarę widoczny. W sumie teraz to nawet sie troche do tego przyzwyczaiłem i mniej mnie to drażni niż zaraz po zakupie. Będę próbował ten zegarek odesłać na poprawkę szczególnie daty mimo pierwszej opinii z serwisu FC, zobaczymy jaki będzie finał. Rozmawiałem ze znajomymi o tym zegarku i stwierdzili, że w sumie nigdzie nie jest napisane, że np. data ma być centralnie w swoim okienku. FC zawsze moze stac na stanowisku, że jest to urok zegarka i cecha wykonana specjalnie aby np. go odróżnić o masy innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01
że jest to urok zegarka i cecha wykonana specjalnie aby np. go odróżnić o masy innych.

 

Lub też zdenerwować noszącego, aby ten go nie nosił, przez co zegarek długo bedzie wyglądał jak nowy. I o to chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematu cd.

 

Zdecydowałem, że pora wysłać zegarek do serwisu ale pomyślałem, ze zanim to zrobię to spróbuje ostatni raz wykręcić numer do brand managera, a co mi tam. Tym razem odebrał. Nie spodziewałem się. Przypomniałem mu grzecznie, że miał sie do mnie odezwać itd i że ogólnie to jestem zawiedziony z zakupu i obsługi posprzedażnej. Serdecznie mnie przeprosił, był podobno na urlopie a sprawę przekazał do serwisu który miał sie ze mną skontaktować czego nie jednak serwis nie zrobił. Wydawał się mocno zażenowany i zaskoczony, że ta sprawa jest nie rozwiązana. Obiecał odezwać sie jutro i sprawdzić to czego nie sprawdził za pierwszym razem z powodu urlopu. Uwierzyłem mu i być może za wcześnie go oceniłem. Poczekam do jutro to będę miał pewność. Oczywiście będę pisał na bieżąco na forum w miarę jak będzie pojawiać się coś nowego w tym wątku.

 

Zauważyłem, że dużo osób podejmuje swoje decyzje zakupowe odnośnie zegarków właśnie po konsultacjach z innymi członkami tego forum. Jest to chyba słuszna decyzja bo gdzie indziej jak nie u bardziej doświadczonych kolegów szukać wsparcia i rady. W związku z moim postem kilka osób stwierdziło, że miało kupić FC ale teraz tego nie zrobią. Przyznaję początek mojej znajomości z FC był kiepski, ale teraz pojawiło się światełko w tunelu. Nie jest moim celem skrzywdzenie jakiejkolwiek firmy a przedstawienie faktów w miarę obiektywnie o ile jest to możliwe. Naprawdę zależy mi aby FC miał dobrą markę, szczególnie wśród ludzi którzy się znają na zegarkach. Sami ocenicie czy jest to firma godna zaufania na podstawie tego co się wydarzyło do tego momentu oraz tego co się wydarzy lub się nie wydarzy w najbliższej przyszłości. Tak jak napisałem wcześniej będę Was informował na bieżąco o postępach.

 

Pozdrawiam,

Borys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.