Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Time-searcher

Stary ( przedwojenny ? ) zegarek Cyma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę szanownych kolegów o pomoc w kwestii licytacji zegarka (ów). Otóż jako ,,średnio-zaawansowany'' :) miłośnik zegarków, orientuję się co to za marka zegarkowa z tytułu tematu, oraz wiem czym kieruje się potencjalny kupujący ( w tym przypadku - ja ), chcąc kupić tego typu zegarek ( o którym zaraz napiszę konkretnie) . W związku z tym, nie pytam Was, czy warto, bo po prostu odczuwam wewnętrzną potrzebę posiadania takiego zegarka ( głównie ze względu na jego wiek ), lecz chciałbym uzyskać poradę dotyczącą kwoty licytacji ( tak, wiem że w tym momencie 99% użytkowników czytających moje ostatnie zdanie, automatycznie rozpoczyna pisanie odpowiedzi w stylu : ,, na forum nie wyceniamy zegarków'' - i dobrze :) , w innym przypadku groziłoby to złamaniem zasad regulaminu. ). Więc ( ponoć nie zaczyna się zdania od ,,więc'' :) ) ja chcąc uzyskać odpowiedź nie narażając szanownych Kolegów na łamanie owych zasad (jednocześnie próbuję troszeczkę ,,obejść'' te zasady) zadam inne pytanie ( bezpieczne :) ) - Do jakiej kwoty Wy bralibyście udział w licytacji tych zegarków :http://allegro.pl/przedwojenny-zegarek-cyma-piekny-mechanizm-i4717224502.html     oraz   : http://allegro.pl/przedwojenny-zegarek-cyma-piekny-mechanizm-i4717223618.html   ? Ile Wy bylibyście w stanie za nie dać (oczywiście gdyby Was interesowało ich zakupienie). (Podkreślam, że nie chcę, abyście ich wyceniali, lecz wyrazili swoją opinię na ten temat.

 

Druga prośba dotyczy również wyrażenia opinii, tym razem o tym, który z tych dwóch podanych powyżej zegarków jest bardziej godny zainteresowania ( pod róznymi względami, które prosiłbym poruszyć - np. stan zachowania, oryginalność poszczególnych elementów, wiek , itp......

 

Trzecie pytanie dotyczy własnie wspomnianego wieku tych czasomierzy : jesteście w stanie go ( choć w przybliżeniu) określić ?

 

Z góry dziękuję za wszystko i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki nie dzialaja...

Przynajmniej na moim tablecie.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/przedwojenny-zegarek-cyma-piekny-mechanizm-i4717223618.html

 

oraz :

 

 

http://allegro.pl/przedwojenny-zegarek-cyma-piekny-mechanizm-i4717224502.html

 

mam nadzieję, że teraz będzie dobrze ( nie wiem czym jest spowodowany ten wcześniejszy błąd... ) ( za który przepraszam ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz je uzytkować-odradzam,są już dosć zmeczzone zyciem:-)

Lata 20-30 ubieglego wieku..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłeś jaką mają średnicę (25,8 i 27,5 mm) ? Obecnie nieliczne damskie zegarki taką mają.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/przedwojenny-zegarek-cyma-piekny-mechanizm-i4717224502.html  -> ten ma mostek balansu od innego zegarka, sądząc po innym kolorze.

Oba są nieźle zmęczone, jeśli chodzi o koperty, ale ten z pełnymi wskazówkami ma jednak lepszą tarczę (za to badziej zeżarty od potu dekiel)... Pamiętaj, że po zakupie niemal na pewno (jeśli chcesz taki zegarek nosić) czeka Cię wizyta u zegarmistrza (jakieś kilkadziesiąt złotych to minimum). No i zastanów się, czy takie maluchy Ci pasują. Ja mam zegarki o zbliżonych rozmiarach koperty, ale nie każdemu takie maleństwo się podoba...

Ile dawać? Za te 30-35 zeta spokojnie, ale skoro to nie przekracza ceny minimalnej... Jak mnie coś nawet niezbyt wartościowego i poszukiwanego kręci, to parę dych daje. A jakie parę dych Ty byś chciał dać, to już twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie myślałem o uzytkowaniu ich, lecz o odłożeniu do ,,kasetki'' i ,,cieszeniu oka od czasu do czasu'' przy otwieraniu jej. Ale faktycznie, czy tak do końca ,,cieszyłyby oko'', będąc w takim stanie ? ( potrzebowałem kilkanaście godzin aby dojść do takiego wniosku  ... :) ( choc moje pytanie o kwotę spowodowane było tym, że kilka dni temu licytowałem już te zegarki, lecz po złożeniu najwyższej ze złożonych ofert, wynoszącej ok 70PLN, dostałem informację, iż cena minimalna nie została osiągnięta, dlatego byłem ciekaw, do jakiej kwoty można to rozsądnie licytować... no ale teraz już definitywnie zrezygnowałem... ). ,, Zobaczyłeś jaką mają średnicę (25,8 i 27,5 mm) ? Obecnie nieliczne damskie zegarki taką mają.'' :

Jeśli zaś chodzi o wymiary, to oczywiście, że zwróciłem na nie moją uwagę ( w końcu pokazanie ich stanowiło całe jedno z umieszczonych zdjęć). No ale jak słusznie zauważyłeś, OBECNIE jest tak, że wymiary podobne do tych jakie posiadają omawiane zegarki są mówiąc delikatnie : niemodne. W czasach świetności tych czasomierzy, te wymiary były zupełnie normalne... ( dzisiaj też 95% osób widzących na ulicy Fiata 126p, nazywanego ,,maluchem'', zastanawia się : jakim sposobem zmieściło się ,,tam'' 4 osoby ?.... jeszcze nie tak dawno ludzie nie mieli wielkiego wyboru :) ), ale trochę odbiegam od tematu... Na zakończenie napiszę, że dziękuję za dobre intencje i chęć pomocy. Będę w przyszłości szukał czegos w lepszym stanie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że kiedyś małe zegarki dominowały, to wiemy. A jeszcze wcześniej kieszonkowe. Mody i potrzeby się zmieniają... Widziałeś kogoś zerkającego na "kieszonkowca" na ulicy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczesnie, można powiedzieć, że rolę ,,kieszonkowców'' u znacznej części społeczeństwa pełnią ,,smartfony'' - w sumie rytuał ten sam z tym, że zamiast przedmiotu okrągłego/owalnego, wyciąga się prostokąt ( no i jeszcze trzeba nacisnąć przycisk, nie zaś jak w zegarkach kieszonkowych- otworzyć :) ) A jeśli już mowa o  zegarkach kieszonkowych, to też czuję do nich .... no właśnie, nie wiem jak to nazwać. W przyszłości na pewno stanę się posiadaczem również jednego, i kto wie, może chcąc wczuć się w klimat ubiegłego wieku ( albo i dwóch), będę czasem zastępował zegarek naręczny- kieszonkowym... :) Ogólnie jakoś czuję ,,pociąg'' do ,,tamtych'' czasów  ( nie wiem skąd to u mnie, ... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczesnie, można powiedzieć, że rolę ,,kieszonkowców'' u znacznej części społeczeństwa pełnią ,,smartfony''

W sumie racja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w takich przypadkach (kiedy wątek jest już nieaktualny ), temat kwalifikuje się do zamknięcia ? Jeśli tak, to bardzo proszę o zrobienie tego, zaś ja chciałbym jeszcze raz podziękować osobom udzielającym się w nim. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtas79
      Cześć,
       
      poniżej zdjęcia starej Cymy, wygląda mi na pasówkę, data produkcji pewnie około 1920 roku. Chciałbym się dowiedzieć czy mechanizm to CYMA (trochę nie wygląda), jedyna sygnatura to MK. Wiecie może co to za producent i może coś więcej o tym zegarku.
      Dzięki.
       
      Pozdrawiam



    • Przez T Atomicus
      Coś takiego znalazłem w rodzinnej szufladzie. 
      Czy coś z tym można zrobić? Poza patrzeniem, rzecz jasna.
    • Przez Krystian19025
      Witam, niedawno znalazłem taki zegarek jak na zdjęciu czy mógłby mi ktoś coś więcej powiedzieć na temat tego zegarka?
       
      Wygląda na to że tarcza została zmieniona (wg mnie oczywiście) i aktualnie jest od zegarka cyma, w środku jest mechanizm firmy movado oraz numery seryjne.
      Niestety nic nie znalazłem po numerach seryjnych. 
       
      Czy ma ktoś wiedzę na temat tego zegarka?






    • Przez Kraft
      Witajcie,
      pytanko takie: Cyma, przedwojenny naręczny, który dawno, dawno temu zegarmistrz określił jako "rapaport, lata 30-te". Tarcza dwukolorowa z pasem, subsekunda - bardzo przepraszam, ale w tej chwili nie jestem w stanie wkleić zdjęć.
      Co oznacza to "rapaport"? Ktoś zetknął się z takim określeniem?
    • Przez Zegarson
      Witam,
      Jestem posiadaczem zegarka CYMA
      Czy może mi ktoś coś o nim powiedzieć?
      Z informacji które posiadam to zegarek ma rubinowy środek.
      WIem że stan jest zły.
       
      Dziękuję za każdą pomoc.
       
      Jeżeli potrzebne będą jeszcze jakieś zdjęcia to dodam.
       
      Załączniki
       


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.