Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KrisLuke

zegarek dla żony - swiss made - do 2000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, 

 

potrzebuję pomocy w wyborze zegarka dla żony. budżet około 2000. wymagania:

1. swiss made

2. klasyczny design

3. raczej na skorzanym pasku niz na branzolecie

4. automatyczny lub mechaniczny naciag (kwarce odpadają)

 

czy macie jakies pomysly. zauwazylem, ze w zegarkach kobiecych w okolicach tego budzetu niestety dominuja kwarce :(

 

narazie moj jedyny typ to certina ds caimano lady automatic. jestem jednak dopiero na poczatku poszukiwan :)

 

bede wdzieczny za wszelkie propozycje :)

 

pzdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi być nowy ?

W tym budżecie można trafić przepiękne zegarki w idealnych stanach, ba nawet w litym złocie.

Kłopot może być tylko jeden. Są to zegarki zrobione przed epoką "budzików na rękę" więc rozmiar damski to około 22 mm.

Jednak przy tych klasykach obecnie produkowane damskie zegarki z niższej półki wyglądają ( bez urazy) jak plastikowe zabawki.

Przeglądałem właśnie nasz rodzimy portal aukcyjny i na szybko zauważyłem np. Cartiera Tanka z czarną tarczą. Ręczny naciąg. Jeśli wszystko z nim ok to po prostu cudo.Oczywiście 24 mm z koronką (czyli pewnie 22 bez)

Na zachodnim portalu wybór pewnie jeszcze większy. Ja kupiłem dla żony kilka Omeg. Prześliczną Ladymatic (pierwsza edycja) bez śladów używania na werku 661 (najmniejszy automat w historii - 15 mm średnicy werku).

Nieco większą De ville na 671 i damską czerwoną Dynamic (pierwsza edycja). Każda kosztowała mniej niż 1000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja ma automatycznego longinesa i jest problem, bo nie zakłada go codziennie (wiadomo nie zawsze pasuje do sukienki) zegarek staje, trzeba ustawić godzinę i datę:)

dlatego lubi kwarcyki,bo zawsze są gotowe do założenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za podpowiedzi. z tych zaproponowanych chyba bardziej skłaniam się do epos'a mimo że sam na codzień noszę le locle. 

 

u mnie kwarce napewno odpadają :) ogranicza mi to wybór, ale jestem pewien, że kwarc dla niej to nie to.

 

co do używanych - zgadzam się - te klasyki z przeszłości są piękne. problem mam tylko taki, że nie jestem za bardzo w stanie ocenić ich autentyczności :( 

 

idealem byłoby upolowanie jakiejs omegi lub zenitha - to są ulubione/wymarzone marki mojej żony... trochę się jednak używek boję.

 

co sądzicie o tym:

http://allegro.pl/omega-lite-zloto-14-k-unisex-i4704139447.html

 

zegarek wystawiony przez jednego z forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proki1971 - oris fajny - przy tej przecenie godny zastanowienia mimo przekroczenia budżetu. stawiam go narazie na czele listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris Atelier Lady Diamonds lub bez diamonds. Cena katalogową jest wyższa ale można znaleźć na wyprzedaży

 

F9D256D6-895F-4B99-A3AB-B7CA9FF78B6E_zps


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna opcja to Longines Prima Luna - tyle ze wydaje mi się ze wszystkie są na branzolecie i nie ma możliwości założenia paska

 

E0EE39A0-4282-4AD0-9B9D-26178D1640F4_zps


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny zegarek, tylko w budżecie 2000 PLN to chyba nie da rady. cena wyjściowa 5790 :) w podobnym stylu i podobnej cenie (tyle że juz po rabatach) można znaleźć

 

http://dolinski.pl/zegarki-longines/zegarki-damskie/conquest-classic-pl/longines-conquest-automatic-lady-l2.285.4.87.6.html

 

no ale chyba nieco odbiegamy od istoty pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwa zegarki widzialem w cenie 600-700eur na wyprzedazach. Trzeba sie troche porozgladac.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, 

 

potrzebuję pomocy w wyborze zegarka dla żony. budżet około 2000. wymagania:

1. swiss made

 

Ale po co Ci to swiss made? w tym budżecie to będzie Ci ciężko nawet męski zegarek znaleźć - chyba że jakiś "chiński szwajcar" ale to też ponad budżet:

http://www.watchshop.com/ladies-tissot-couturier-automatic-watch-t0352071601100-p99949682.html

http://www.watchtime.com/watch-database/tissot/automatic-lady/steel


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za kolejne propozycje, lekkie przekroczenie budżetu biorę pod uwagę, ale nie jakies znaczące. longines śliczny, ale zdecydowanie za drogi :(

 

switch107 - podpowiesz gdzie szukać takich wyprzedaży?

 

co do wymogu "swiss made" to po prostu wiem, że chciała by mieć "szwajcara" - wiem, że w tym budżecie będzie cieżko, ale postanowiłem spróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze coś z Davosy, chyba jedne z tańszych damskich automatów swiss made. Przedstawicielem jest kolega z forum więc pewnie uzyskasz jakiś rabacik i zbliżysz się z ceną do założonego budżetu.

 

http://allegro.pl/sportowo-elegancki-szwajcar-automat-davosa-colour-i4706215846.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna opcja to Longines Prima Luna - tyle ze wydaje mi się ze wszystkie są na branzolecie i nie ma możliwości założenia paska[/img][/url]

Można założyć pasek, tylko trzeba kupić za 30zł zakręcane piny. Na początku Prima Luna była w takich wersjach z paskiem w katalogu.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przechodziłem przez lotnisko w Duesseldorfie dzisiaj i takie dwie propozycje: Certina DS oraz Mido (muszę przyznać ze prezentuje się znakomicie)

 

61AE5380-4FBE-45A3-AF06-C1E27F20DD51_zps

 

C52C55C0-1474-4892-9E4F-5129A1ADE1D2_zps


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarce odpadają, bo Ty tak myślisz, czy ona nosi mechaniczne zegarki? Z doświadczenia wiem, że warto to ustalić, żeby potem nie było tzw. "trudnego prezentu". Kwarc to nie wstyd a wiele kobiet je ceni właśnie za to, że nie trzeba nakręcać, dokręcać, najwyżej stanie jak padnie bateria...

pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosi kwarce, ale chce mechanika wiedząc jakie się z tym wiążą "obowiązki"... 

 

coraz bardziej skłaniam się do jakiejś używki - bo faktycznie wśród nowych w tym budżecie jest ciężko.

 

wielkie dzięki wszystkim, którzy pomagali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się używanych omeg. Damskie na szczęście nie są drogie. Zawsze możesz zanieść taki zegarek do jakiegoś sensownego zegarmistrza.

Pytaj o autentyczność na forum. Są do tego odpowiednie wątki a jest tu parę osób których wiedza jest ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.