Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lpociask

G-Shock MT-G

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie, chyba najbardziej zauważalną równicą od frontu jest kolorystyka prawej obręczy na tarczy i tyle.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio G-Shock MTG-G1000RS-1AER czy ten model od modelu MTG-G1000D-1A2ER to różni się tylko kolorem czy ten pierwszy to jakiś limitowany bo zdaje mi się że różnice w cenie są spore jak chodzi tylko o kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo

Witam,szukałem prezentu na 50 urodziny.Seiko odpadł w przedbiegach bo kalibracji czasu brak,juz miałem zamiawiac promastera gdy przypomniało mi się jak parę miesiecy temu śliniłem sie do MT-G.I oto miałem zwycięzce,jak mogłem o nim zapomniec.Mam go od jakichś dwóch tygodni,wersja 1000v,ta postarzana.Taki wybieg taktyczny,skoro te zegarki się rysują,to mój bedzie porysowany już przez fabrykę,Podoba mi się uniwersalność tego zegarka.To taki twardziel w garniaku.Taki James Bond,jak trzeba z bani przywali a za chwilę będzie saczył zmieszane martini w towarzystwie długonogiej laski.A wracając do watku powloki,czy to jest PVD?Jak raczej spokojny jestem o kopertę tak czuję lekki strach o branzoletę.Ta powłoka jest inna,ma jakby drobinki srebrne,cos jak lakier metalik,ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?

Edytowane przez TytusDeZoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo

NIe potrafie wstawić zdjęcia  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo

cicho jak w kościole......no dobra,jak za jakiś czas będę miał jakieś spostrzeżenia co do branzoletek w PVD i ich wytrzymałości na trudy codzienności,to się podziele.Rado s a cóż to za cudeńko?Bo nie znam.Ten zegarek jest w polskiej dystrybucji?

Edytowane przez TytusDeZoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym gdyby nie upośledzenie w postaci braku światełka.

Jest dobra luma :huh:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cicho jak w kościole......no dobra,jak za jakiś czas będę miał jakieś spostrzeżenia co do branzoletek w PVD i ich wytrzymałości na trudy codzienności,to się podziele.Rado s a cóż to za cudeńko?Bo nie znam.Ten zegarek jest w polskiej dystrybucji?

Hej :)

Mój MTG-S1000BD-1A można powiedzieć, że wcale nie łapie rys. Czytałem, że jest to powłoka PVD i muszę przyznać, że w zasadzie ostatnio towarzyszył mi w pracy przez bardzo długi czas i w porównaniu do MTG-S1000D-1A4 jest niebo a ziemia. Srebrny ma już delikatne oznaki noszenia (użytkowany krócej mimo iż posiadam go dłużej ;) natomiast czarny - zero. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zegarek można założyć raz i gdzieś nim przyłożyć i już po pierwszym dniu będzie widoczny ślad - ale nie o to chodzi ;)

Jestem ciekawy jak ten "postarzały" model będzie przyjmował otarcia i ryski.

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo

Hej :)

Mój MTG-S1000BD-1A można powiedzieć, że wcale nie łapie rys. Czytałem, że jest to powłoka PVD i muszę przyznać, że w zasadzie ostatnio towarzyszył mi w pracy przez bardzo długi czas i w porównaniu do MTG-S1000D-1A4 jest niebo a ziemia. Srebrny ma już delikatne oznaki noszenia (użytkowany krócej mimo iż posiadam go dłużej ;) natomiast czarny - zero. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zegarek można założyć raz i gdzieś nim przyłożyć i już po pierwszym dniu będzie widoczny ślad - ale nie o to chodzi ;)

Jestem ciekawy jak ten "postarzały" model będzie przyjmował otarcia i ryski.

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo

Dzięki za cenne spostrzeżenia,niby wiadomo że szanujaca się renomowana firma nie wypuściłaby na rynek niesprawdzonej technologii ale lekki niepokój był.Z natury jestem dociekliwy i lubię wiedzieć z czego i jak coś jest zrobione i gdy przyglądałem się z bliska odkryłem że pokrycie koperty i bransolety (tym razem poprawna pisownia :wub: }rózni się.Kolor oczywiście ten sam ale koperta pokryta jest jakby cieńszą warstwą,tak subtelną że przebija przez nią stal.Zakładam że to celowy zabieg i moim skromnym zdaniem wygląda obłędnie.Dzięki tez za inspiracje,to po Twoim filmiku zdecydowałem się na MT-G.Szczerze,kawał dobrej roboty.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne spostrzeżenia,niby wiadomo że szanujaca się renomowana firma nie wypuściłaby na rynek niesprawdzonej technologii ale lekki niepokój był.Z natury jestem dociekliwy i lubię wiedzieć z czego i jak coś jest zrobione i gdy przyglądałem się z bliska odkryłem że pokrycie koperty i bransolety (tym razem poprawna pisownia :wub: }rózni się.Kolor oczywiście ten sam ale koperta pokryta jest jakby cieńszą warstwą,tak subtelną że przebija przez nią stal.Zakładam że to celowy zabieg i moim skromnym zdaniem wygląda obłędnie.Dzięki tez za inspiracje,to po Twoim filmiku zdecydowałem się na MT-G.Szczerze,kawał dobrej roboty.Pozdrawiam.

Dziękuję bardzo :-)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio G-Shock MTG-G1000RS-1AER czy ten model od modelu MTG-G1000D-1A2ER to różni się tylko kolorem czy ten pierwszy to jakiś limitowany bo zdaje mi się że różnice w cenie są spore jak chodzi tylko o kolor

Nie jest limitowany ale było ich mniej w PL dystrybucji i praktycznie ich już nie ma ,różnica to nie tylko kolor tarczy czy wewnętrznego tworzywa bransolety ale samego wykonania bezela/bransolety w RS wszystko jest matowe i nie łapie rys ( miałem mtg-s i mtg-g rs nie ma żadnego porównania ( zwykły stalowy po kilku tygodniach złapał rysy/ryski a obchodziłem się jak z jajkiem :) ,RS wygląda jak nowy ) 

 

Na foto tego tak nie widać ale jest całkiem inna faktura .

post-54326-0-68708800-1519429488_thumb.jpg

post-54326-0-85469200-1519429500_thumb.jpg

Edytowane przez Arthoor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jakaś powłoka diamentowa czy jakaś;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo

Być może w tym rzecz by nadać powierzchni taką strukture składającą się z mikro rys (czy to nie nazywa się szczotkowanie?) wtedy te ryski pojawiające się od normalnego użytkowania są mniej lub w ogóle niewidoczne.Pamiętam pierwsze rysy na metalowej szlufce rangiego,na płacz mi się zbierało.Teraz cała jest pokryta mikroryskami i jest ok. matowa i tyle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jakaś powłoka diamentowa czy jakaś ;)

 

Cena diamentowa również :) 

Być może w tym rzecz by nadać powierzchni taką strukture składającą się z mikro rys (czy to nie nazywa się szczotkowanie?) wtedy te ryski pojawiające się od normalnego użytkowania są mniej lub w ogóle niewidoczne.Pamiętam pierwsze rysy na metalowej szlufce rangiego,na płacz mi się zbierało.Teraz cała jest pokryta mikroryskami i jest ok. matowa i tyle. :)

Szczotkowanie np w biżuterii niestety się wyciera do "gładkiego" Jeżeli tak miało by wyglądać to w MTG to bzdurą by było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo

Cena diamentowa również :)

Szczotkowanie np w biżuterii niestety się wyciera do "gładkiego" Jeżeli tak miało by wyglądać to w MTG to bzdurą by było 

szczotkowanie i polerowanie jest jedną z metod wykończenia kopert zegarków panie <nie znam się wiec wypowiem się>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczotkowanie i polerowanie jest jedną z metod wykończenia kopert zegarków panie <nie znam się wiec wypowiem się>

 

znaczy do mnie piszesz panie że się nie znam a się wypowiadam ? Bo to co to jest polerowanie i szczotkowanie to ja wiem i rozumiem, ze jest stosowane w wykończeniu kopert zegarków. Chodziło mi o to, że jeżeli metoda jest identyczna to się wytrze. Tak jak np. szczotkowane złoto z czasem robi się jak polerowane. Więc totalną bzdura by to było w takim MTG 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo

Wytłumacz mi,bo zaczynam wątpić we własny intelekt.Dlaczego,skoro sam stwierdziłes,że metoda ta jest stosowana przez producentów ZEGARKÓW ,w przypadku MT-G jest bzdurą? Z całą stanowczością stwierdzam że MT-G to też zegarek.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TytusDeZoo

Jeżeli jakaś technologia jest stosowana powszechnie przez renomowanych producentów od dekad to nie może być lipa.Tym bardziej w swoich flagowych modelach.Mercedes nie robi wahaczy z kalafiora bo nikt by nie kupił ich samochodu. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.