Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kudlacz90

Prośba o informacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem zegar http://allegro.pl/zegar-wiszacy-uroczy-klasyk-oryginal-kraft-behrens-i4712816815.html

Nie będziemy dyskutować o cenie ale proszę o jakieś info.

Wiem że firma Kraft-Behrens została założona w 1892 przez Adolfa Kraft-Behrensa w Lipsku. Zajmowała się produkcją regulatorów, zegarów z otwartym wahadłem nie chronionych przez obudowę, stojących i stołowych(?). Od roku 1900 produkowali rocznie 25.000 zegarów. Produkcję zakończyli w 1930 z kapitałem 100.000 marek niemieckich.

[źródło] http://de.wikipedia.org/wiki/Kraft-Behrens

 

Pytanie do forumowiczów co sądzą o tych zegarach jak też i o tym w linku.

Pozdrawiam

 

post-6402-0-61570800-1414153725_thumb.jpgpost-6402-0-92791300-1414153725_thumb.jpgpost-6402-0-25901100-1414153726_thumb.jpg

post-6402-0-22290100-1414153763_thumb.jpg

post-65441-0-98555900-1414152932.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokleiłem zdjęcia, o zamieszczanie których zawsze proszę. Aukcja znika po miesiącu i czort wie o czym była mowa...

Z wyrobów własnych tej firmy niewątpliwie rzucają się w oczy gongi. Co do mechanizmów mam wrażenie, ze większość to wyroby innych producentów: Kienzle (w tym wypadku sugeruje to połączenie zawieszki z drążkiem wychwytu), albo Mauthe. Własne niewątpliwie też robili, ale ile? Czy tyle ile podano w reklamie firmy zapewne - nie wiem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo może z którego roku może pochodzić ten zegar?? 

I czy to nie jest tak że ten mechanizm to jest właśnie wyrób własny skoro ma sygnaturę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ostrożnie z lat 1905 - 1925. Rzadko spotyka się werki niemieckie z sygnaturą i producenta i firmy sprzedającej końcowy wyrób :) Zwykle werki sprzedawano im bez sygnatury.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez romtate
      Witam,
      zegar ma tylko wybity nr.fabryczny na mechanizmie.
      Mam problem z identyfikacją.
      Może ktoś uprzejmie pomoże?
       







       
    • Gość LeAmateur
      Przez Gość LeAmateur
      Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Posiadam zegar wiszący z przełomu XIX i XX wieku. Do tej pory zegar nie chodził, bo podobno ktoś dawno dawno temu stwierdził, że był zepsuty. Mając trochę wolnego czasu, pochyliłem się nad nim, mechanizm został ostrożnie rozebrany, wyczyszczony, złożony (o dziwo nie została żadna część) i naoliwiony. Jednak przy próbie uruchomienia zegar po chwili zatrzymuje się. I tu pojawia się moje pytanie- jaka może być tego przycyzna? Dodam, że zegar został złożony do takiego samego stanu jak przed rozbiórką (cała operacja rozbierania była nagrana i odtwarzana od tyłu przy składaniu). Zauważyłem jednak, że sprężynka wahadła jest delikatnie pęknięta, oraz nie jestem pewien, czy w zegarze zamontowa jest oryginalna waga (waga od bicia zdematerializowała się dawno temu i do dziś nikt nie wie gdzie jest a druga waży ok 900g, gdzie po przeszuakniu różnych forów dowiedziałem się, że w tego typu zegarze ciężarki ważą po ok 1300g). Czy któraś z tych rzeczy może być przyczyną tego, że zegar stopniowo zatrzymuje się? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    • Przez Eryks
      Szanowni Eksperci tego forum,
      Chcialbym uprzejmie prosic o probe okreslenia okresu produkcji tego zegara, a szczegolnie jego mechanizmu. Zegar dostalem w spadku i ma dla mnie duza wartosc sentymentalna. Chcialbym dowiedziec sie o nim mozliwie jak najwiecej. Z gory dziekuje.



    • Przez LukasB
      Wesołych Świąt,
       
      Proszę o kilka słów, nie znalazłem niczego konkretnego na temat tego mechanizmu.
       
      Dziękuję.
       



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.