Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ender

Moskwa

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dzięki, tak myślałem, że to podróbki, bo tarcze, a szczególnie indeksy, są dużo mniej dokładne niż w oryginałach.
 
Kris2 - Twoja kolekcja jest wspaniała i robiąc opracowanie zaczynam od niej i rprocha (http://www.watches.prochowicz.com/Watches_Gallery.php) Jest jeszcze kilka dobrych kolekcji zagranicznych, ale Wasze to absolutny top.
 
Złota Moskwa bardzo ciekawa, pewnie pochodzi z początkowego okresu, kiedy marka nie dorobiła się jeszcze własnych złotych kopert. (W tej kopercie wypuszczano też chyba niektóre Pobiedioy). Mógłbyś sprawdzić, czy w środku jest werk z żółtymi napisami i - zgodnie z moim przypuszczenim - z początku produkcji, a więc datowany?
 
Poniżej wrzucam kolejne cztery zdjęcia, chyba też podróbek?

 

Otworzyłem Moskwę i niestety ale .... Mechanizm bez złotych napisów i bez datowania. Za to zdobiony w piekne pasy genewskie. Nie wydaje mi się żeby zegarek był skladakiem bo zakupiłem go z 7 lat temu w Czechach.Jak patrzę na zegarki które kupuje na giełdach w Czechach i Słowacji - to wydaje mi się że jest dużo mniej składaków niz w Polsce.

Jutro zapodam zdjęcie.

 

Ps. Wydaje mi się że złocone napisy wystepowały nie tylko w złotych Moskwach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Wydaje mi się że złocone napisy wystepowały nie tylko w złotych Moskwach

 

Występowały na pewno w chromowanych lub stalowych eksportowych Kirowskich/Poljotach.

 

pozdrawiam

Narfas

 

Edit: znalazłem jakąś starą fotę

 

DSCF2431c.jpg

 

Zwraca uwagę anglojęzyczna punca fabryki: 1MWF - 1st Moscow Watch Factory.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... Złote napisy były też w innych markach, np. w złotych Pobiedach: http://forums.watchuseek.com/f10/newbie-question-3-gold-watches-2-russian-1-indian-any-help-appreciated-593883.html

W tym opracowaniu zająłem się jednak wyłącznie 16 kamieniowym werkiem Moskwy i tutaj podział jest raczej jasny - złote napisy są właściwe dla złotych kopert. Oczywiście wiele z nich poszło na przetop i tarczy wraz ze złotymi werkami trafiały później do chromowanych kopert, najczęściej Pobiedy, tutaj np. egzemplarz nr 0536 w kolekcji Gordona http://www.ussrtime.com/

Być może do złotych kopert trafiały również "zwykłe" mechanizmy, jak u Krisa, ale tutaj byłbym ostrożny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulując koledze Enderowi kolejnego świetnego opracowania wrzucę swoje Moskwy chociaż chwalić się nie ma czym. Aczkolwiek z tego co widzę nie było chyba werku z datowaniem a u mnie szczęśliwie występuje.

Z góry przepraszam za jakość zdjęć jak tapatalk zacznie działać zrobię lepsze.

post-48713-0-79492000-1414434671.jpg

post-48713-0-97033400-1414434681.jpg

post-48713-0-98102400-1414434690.jpg

post-48713-0-84442500-1414434700.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yorki_man: Fajne te Moswky - szczególnie pierwsza i druga. Z resztą taka samą jak ta druga ostatnio nabyłem na Alle i czekam aż do mnie przybędzie - mam nadzieję, ze nie składak :)

 

A co do złotych napisów na mostkach - nie wiem jaka była zasada ich przydzielania, ale mam Sportiwnego z roku 1956 - wszystkie napisy na werku są złote w cyrylicy. W innych identycznych Sportiwnych z tamtych lat są napisy zwykłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz taka ciekawostka - Moskwa z piłkarzami. Z tym wzorem były również Pobiedy. Wie ktoś więcej na ten temat? Oryginał czy nie?

post-64774-0-47829200-1414445943.jpg

post-64774-0-73775400-1414445943.jpg

post-64774-0-04395700-1414445944.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz taka ciekawostka - Moskwa z piłkarzami. Z tym wzorem były również Pobiedy. Wie ktoś więcej na ten temat? Oryginał czy nie?

 

Coś jest na rzeczy ale sprawa jest do oceny trudna. Niektóre pewnie są oryginałami a niektóre malowankami.

W swoich katalogach dot. kolekcji sportowej mam jeszcze zarchiwizowane takie dwa zegarki:

 

jeden od Gordona

post-60300-0-84569700-1414592382.jpg

 

drugi chyba od Węgra

post-60300-0-54915500-1414592397.jpg

 

Dopiero skrupulatna analiza całości mogłaby dać jakąś rozsądną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka Moskwa z początku produkcji,jeszcze z datą i niskim numerem

2014-10-29%2016.29.33.jpg

2014-10-29%2016.30.50.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku wrzucam resztę tego co wyszukałem (i mam wątpliwości), chociaż raczej to wszystko również tarcze rzemieślnicze.

post-64774-0-84165500-1414695270.jpg

post-64774-0-58253900-1414695275_thumb.jpg

post-64774-0-75511700-1414695287_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, była jakiś czas temu wystawiona na molotok. W przeliczeniu chyba 250 zł. Nie kupiłem, bo nigdy czegoś podobnego nie widziałem, ale sam nadruk wygląda profesjonalnie.

post-64774-0-57844500-1414696009_thumb.jpg

post-64774-0-63872700-1414696012_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że to perełka? Spotkałeś się wcześniej z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z takim ale uważam że to perełka. Czasami kupuje zegarki w ciemno. Większośc to rzadkie i oryginalne modele.

W tym zegarku rzuca się w oczy logo Moskwy z charakterystyczną wieżą. Całość stanowi w 100% pełną harmonie. Ale oczywiście zawsze mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po "odbębnieniu" kilkuletniego stażu kolekcjonerskiego - coraz więcej zegarków kupuje się na "czuja" :lol:

 

Chociaż ten tzw. czuj to nic innego jak świadome i podświadome połączenie wiedzy, doświadczenia, inteligencji i intuicji..  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uzupełniam opracowanie zegarków Moskwa o modele nieujęte w katalogu z 1960 roku. Jest to 6 odmian w kopertach chromowanych i 4 odmiany w kopertach złotych. Musiałem je jakoś ponumerować, więc koperty chromowane mają numery od 1001, a złote od 2001. Poniżej kilka słów o poszczególnych modelach.

 

Moskwa 1001 - bliźniaczo podobna do odmiany 645K, różni się jedynie giloszowaniem tarczy. Stosunkowo rzadka, choć częstotliwość występowania dużo wyższa niż kolejnych odmian.

 

Moskwa 1002 - przepięknie giloszowana tarcza. Bardzo rzadka odmiana.

 

Moskwa 1003 - czarna tarcza bez giloszowania. Chyba jeszcze trudniej dostępna niż odmiana 1002.

 

Moskwa 1004 - kolejna odmiana z giloszowaniem. Bardzo rzadka.

 

Moskwa 1005 - unikat. Znam tylko jeden taki egzemplarz.

 

Moskwa 1006 - odmiana okolicznościowa z okazji VI Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów, który odbył się w Moskwie w 1957 roku. Znam tylko dwa egzemplarze - jeden w kolekcji Gordona, drugi jest mój. Oba z 2-57 i bardzo bliskie numery seryjne: 332182, 321865.

 

Jeśli chodzi o koperty złote to odmiany 2001 i 2002 są relatywnie powszechne, oczywiście o tyle, o ile można mówić o powszechności w przypadku kopert złotych.

 

Moskwa 2003 - wszystkie egzemplarze, które widziałem były przełożone do kopert chromowanych, jednak rozmiar i charakterystyczne wskazówki, dowodzą, że tarcza jest od złotej Moskwy. Bardzo ciekawy jest napis "Moskwa" na tarczy - inny niż w pozostałych zegarkach tej marki.

 

Moskwa 2004 - znowu unikat. Tarcza również w kopercie chromowanej, ale wskazówki i charakterystyczne logo wskazują na przynależność do złotej koperty.

 

Poniżej grafika z pełnym zestawem odmian, a uaktualnione opisy do pobrania stąd: http://www.poezjaczasu.pl/Moskwa-1960.pdf

post-64774-0-20455600-1415043805_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć tą okolicznościową do okolicznościowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ender czy ten obrazek w większym rozmiarze można gdzieś znaleźć bo u Ciebie na stronie nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas wszystko znajdzie się na stronie. Jeśli chcesz teraz, podaj mi maila, prześlę Ci w wysokiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd jako zakup uboczny, mam jedną moskwę. Ponieważ wielkością odpowiada "czerwonej dwunastce" przypuszczam, że w latach 50-tych mogłyby to być jeszcze rozmiary zegarka męskiego...

Jednak czytając post, nie znalazłem odpowiedzi na moją wątpliwość: moskwa eto czasy dla madama ili żentelmena? :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mac77
      Witam forumowiczów. Dostałem kolekcję zegarków po moim dziadku i chciałbym je odrestaurować/odnowić. 
      W związku z tym mam pytanie i prośbę o napisanie Waszej opinii o tych zegarkach, oraz słówko o mechanizmie. 
      Wszystkie zegarki oprócz NOAET mają mechanizmy chodzące dobrze.
      Które z nich są najcenniejsze, a które z nich to według was to "złom" ?


    • Przez w17dc0y0t3
      Witam serdecznie wszystkich forumowiczow 
       
      Niedawno zalozylem watek o Poljocie, ale mam jeszcze jeden zegarek po Dziadku, a nawet po Pradziadku. Oba daze sentymentem i zakladam na wazne okazje.
      Jestem ciekawy czy potraficie ocenic z jakiego okresu pochodzi i czy ktos z Was ma podobny na innym pasku (ten obecny to Hirsch'a klejony, bo ma teleskopy stale) ?
      W miare mozliwosci zrobie zdjecie od spodu. Czy Moskwa byly pozlacane, czy rowniez byly zlote?
       

       
      Dziekuje za wiadomosci 
    • Przez rafalczapa
      Iskra 2-56 , ostatnia z pod ręki Mistrza, ostatnia oś balansowa - koniec :-(
       
      Do pełni szczęścia brakuje Saljuta :-D
    • Przez rafalczapa
      Mołnia 4-50, "nowe pasy", teraz "tylko" znaleźć "stare pasy" ;-)
    • Przez Mike S
      Radziecki zegarek Moskwa wyprodukowany w zakładach im. Kirowa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.