Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ender

Moskwa

Rekomendowane odpowiedzi

OK, przyjąłem, dam radę bez tej wiedzy, choć chodziło jedynie o ... nieważne.

 

A sam zegarek można ocenić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Moskwa piękna i w bardzo dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię te złote Moskwy , mają swój urok , choć jakoś żadna nie utrzymała mi się dłużej niż dwa tygodnie ;) . Koronki w złotych zegarkach są ..... złote więc trzymam kciuki że znajdziesz oryginał. Starej nie zostawiaj to ok. 0,2 - 0,3 g Au. Najlepiej nadpiłuj/naostrz  tą co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię te złote Moskwy , mają swój urok , choć jakoś żadna nie utrzymała mi się dłużej niż dwa tygodnie ;) . Koronki w złotych zegarkach są ..... złote więc trzymam kciuki że znajdziesz oryginał. Starej nie zostawiaj to ok. 0,2 - 0,3 g Au. Najlepiej nadpiłuj/naostrz  tą co jest.

 

O ile prawdę mówił zegarmistrz, koronka jest z mosiądzu pokrytego  złotem (podobno takie miały wtedy wszystkie zegarki radzieckie) i z tego powodu nie chciał jej piłować.

A znaleźć oryginał? Nie bardzo wiem gdzie szukać.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz dla zegarmstrza aby nie gadał bzdur tylko naostrzył. Oryginał w dobrym stanie to minimum 40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie złota łopata za odkop roku, ale celem uzupełnienia kilka zdjęć z aukcji i ogłoszeń.

 

Czarna Moskwa 583 z sygnowaniem na środku tarczy

 

467b176573b4.jpg

 

Moskwa 583 Szachownica NOS

 

21e1af77389e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złota łopata - należy się jak nic ale za dwa złote zegarki to musi być stylowo wręczona. Niech leci.

post-92622-0-04779000-1547360724_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mac77
      Witam forumowiczów. Dostałem kolekcję zegarków po moim dziadku i chciałbym je odrestaurować/odnowić. 
      W związku z tym mam pytanie i prośbę o napisanie Waszej opinii o tych zegarkach, oraz słówko o mechanizmie. 
      Wszystkie zegarki oprócz NOAET mają mechanizmy chodzące dobrze.
      Które z nich są najcenniejsze, a które z nich to według was to "złom" ?


    • Przez w17dc0y0t3
      Witam serdecznie wszystkich forumowiczow 
       
      Niedawno zalozylem watek o Poljocie, ale mam jeszcze jeden zegarek po Dziadku, a nawet po Pradziadku. Oba daze sentymentem i zakladam na wazne okazje.
      Jestem ciekawy czy potraficie ocenic z jakiego okresu pochodzi i czy ktos z Was ma podobny na innym pasku (ten obecny to Hirsch'a klejony, bo ma teleskopy stale) ?
      W miare mozliwosci zrobie zdjecie od spodu. Czy Moskwa byly pozlacane, czy rowniez byly zlote?
       

       
      Dziekuje za wiadomosci 
    • Przez rafalczapa
      Iskra 2-56 , ostatnia z pod ręki Mistrza, ostatnia oś balansowa - koniec :-(
       
      Do pełni szczęścia brakuje Saljuta :-D
    • Przez rafalczapa
      Mołnia 4-50, "nowe pasy", teraz "tylko" znaleźć "stare pasy" ;-)
    • Przez Mike S
      Radziecki zegarek Moskwa wyprodukowany w zakładach im. Kirowa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.